Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

DPD zjednodušila doručovanie zásielok. Zákazníkom stačí PIN kód

Powerpoint 200731_dpd_berlin_green_00653 edit.jpg
Foto: DPD
25. augusta 2020 Autor Informačný servis Tlačiť

BRATISLAVA 25. augusta (Podnikám.sk) – Kuriérska spoločnosť DPD zaviedla rýchlejší a bezpečnejší spôsob preberania zásielok od kuriéra. Zákazníkom stačí pri doručení balíka nadiktovať kuriérovi PIN kód, ktorý dostali vopred mailom alebo v správe avizujúcej doručenie zásielky. Už nie je potrebné, aby sa preukázali  dokladom totožnosti a nemusia ani  podpisovať prebratie. Výhodou je, že zásielku môže namiesto adresáta prevziať ktokoľvek, komu zákazník unikátny PIN kód odovzdá. Nový spôsob preberania zásielok je navyše úplne bezkontaktný, adresát aj kuriér tak budú lepšie chránení v prípade, ak by Slovensko zasiahla druhá vlna koronavírusu.

Zákazník sa už nemusí preukazovať dokladom totožnosti, ani podpisovať prebratie zásielky. Na vyzdvihnutie balíka stačí štvormiestny PIN kód, ktorý mu DPD doručí v SMS správe. „Doručovanie tovaru tak bude ešte jednoduchšie. Ak napríklad adresát vie, že sa v čase doručenia nebude nachádzať na určenom mieste, môže PIN kód zveriť kolegovi, alebo zodpovednému susedovi,“ vysvetľuje Peter Pavuk, generálny riaditeľ  DPD na Slovensku.

Zavedenie nového spôsobu doručovania urýchlila pandémia koronavírusu. Preberanie zásielky prostredníctvom PIN kódu totiž prebieha bezkontaktne. Kuriéri sa každý deň stretávajú s desiatkami ľudí a DPD chce aj takýmto spôsobom chrániť zdravie svojich zamestnancov a zákazníkov. „Počas prvých týždňov koronakrízy sme zaznamenali enormný nárast dopytu po doručovacích službách. Doručovanie prostredníctvom PIN kódu pomôže ešte viac eliminovať kontakt medzi zákazníkom a kuriérom napríklad aj tým, že sa nebudú dotýkať dokladov. Budeme tak môcť  oveľa viac znížiť riziká prenosu koronavírusu, vysvetľuje Pavuk.

Inovácie, ktoré zvyšujú pohodlie adresátov, majú vplyv na efektivitu doručovania, a tým aj na životné prostredie. Vďaka nim klesá množstvo najazdených kilometrov v mestskom prostredí, a teda aj vplyv na ovzdušie pri doručovaní tovaru. „Čím jednoduchšie sa zákazník k svojej zásielke dostane, tým je samotné doručovanie efektívnejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu,“ hovorí Pavuk. Jedným z najefektívnejších riešení je služba Predict, ktorá adresátom umožňuje kontrolovať a riadiť miesto a čas doručenia balíka. V deň doručenia zásielky je príjemca informovaný prostredníctvom SMS alebo mailom o presnom hodinovom intervale, v ktorom mu kuriér privezie balík a nie je teda potrebné, aby celý deň čakal na adrese doručenia. V poslednej hodine pred doručením môže príjemca sledovať  pohyb kuriéra online na mape, takže presne vidí, kde sa kuriér nachádza a koľko zastávok má ešte pred príchodom na jeho adresu.

O DPD

Kuriérska spoločnosť DPD SK je členom DPDgroup, druhej najväčšej medzinárodnej siete na prepravu balíkov v Európe. Poskytuje široké portfólio služieb na Slovensku a do 230 krajín sveta. Prostredníctvom inovatívnych technológií, odborných znalostí a starostlivosti o zákazníkov poskytuje DPD kvalitné služby v oblasti prepravy tovaru pre odosielateľov, ale aj pre príjemcov.

Informačný servis

K téme

Témy

doručovanie zásielokdpdkuriérska spoločnosťPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X