Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Karolína Topolová oslavuje desať rokov v čele AURES-u, firma takmer strojnásobila obrat

K.topolova2.jpg
Karolína Topolová. Foto: AURES Holdings
18. novembra 2022 Autor Informačný servis Tlačiť

Spoločnosť od zmeny vedenia v roku 2012 predala už 750 tisíc vozidiel, expandovala do západnej Európy a zvýšila ročné predaje z 50 tisíc automobilov na takmer 90 tisíc.

Na jeseň 2012 valné zhromaždenie AAA AUTO zvolilo do funkcie generálnej riaditeľky a predsedníčky predstavenstva Karolínu Topolovú. Touto zmenou firma začala kroky vedúce k neskoršiemu predaju firmy fondu Abris Capital Partners a zmene názvu na AURES Holdings. Karolína Topolová stála pri zrode novej stratégie skupiny výrazne posilňujúcej orientáciu na zákazníka. Firma modernizovala pobočky a stavila na rozvoj doplnkových služieb a ich elektronizáciu. Úspešne znovu obnovila značku Mototechna, ktorá tento rok oslavuje desať rokov úspešného fungovania, a sústredí sa na predaj zánovných automobilov, čo je jej najrýchlejšie rastúci segment. Po týchto zmenách potom v roku 2014 nasledoval úspešný predaj majoritného podielu AURES Holdings v hodnote prevyšujúcej 2 500 000 eur. Najväčšími míľnikmi úspešného pôsobenia KarolínyTopolovej v pozícii generálnej riaditeľky skupiny bol v posledných rokoch rýchly prechod na on-line predaj ojazdených vozidiel v čase covidových lockdownov a expanzia novej značky Driverama v Nemecku. AURES tento rok pod vedením Karolíny Topolovej tiež oslávil 30 rokov úspešného pôsobenia na trhu.

„Čím dlhšie človek stojí v čele veľkej firmy, tým viac môže prepadať presvedčeniu, že ho nič neprekvapí. Pred troma rokmi by som ťažko verila, že budem musieť vo firme čeliť tak zásadným výzvam, ako boli Covid-19, kríza na trhu nových vozidiel alebo momentálna energetická kríza. Po takmer 25 rokoch v biznise to aj mňa osobne znovu postavilo pred nové výzvy a úlohy. Aj napriek všetkému sme bez prestávky rástli a náš tridsiaty rok na trhu bude s najväčšou pravdepodobnosťou opäť rekordný, čo ma napĺňa hrdosťou na celý tím AURES-u,“ uviedla Karolína Topolová.

K.topolova 1.jpg
Karolína Topolová.Foto: AURES Holdings

Karolína Topolová je jedinou ženou v čele veľkej spoločnosti obchodujúcej s automobilmi v strednej Európe. Pod jej vedením už AURES Holdings predal viac ako 750 000 vozidiel a spoločnosť obslúžila približne dvojnásobný počet zákazníkov. Počas pôsobenia Karolíny Topolovej AURES ďalej posilnil svoju pozíciu lídra v predaji ojazdených automobilov v strednej a východnej Európe. Za desať rokov sa počet autocentier AAA AUTO, Mototechna, Auto Diskont, Driverama a Mototechna Drive v rámci skupiny rozrástol na 61. Množstvo ponúkaných vozidiel v rámci skupiny stúplo na trinásťtisíc. Počet zamestnancov sa z necelých 1 800 zvýšil na 3 100. Boli tiež otvorené nové firemné call centrá v Ostrave a v poľských Katoviciach.

Karolína Topolová bola tiež časopisom Forbes opakovane vybraná medzi najvplyvnejšie ženy českého biznisu a tento rok aj do prehľadu 22 inšpiratívnych TOP CEO roku 2022. V roku 2015 bola ocenená titulom Lady Pro. Získala aj titul Mladý manažérsky talent 2015. Rovnako sa opakovane umiestňovala v prestížnej ankete TOP 25 žien českého biznisu, až sa v roku 2020 stala Manažérkou roka a v roku 2021 vstúpila do Siene slávy. Umiestnila sa aj v rebríčku Top 10 žien slovenského biznisu. V súťaži marketér roka získala v roku 2017 cenu Zlatý delfín za revitalizáciu značky Mototechna. Pod jej vedením sa spoločnosť AURES Holdings posunula v rebríčku CZECH TOP 100 zo 67. na 39. pozíciu a získala celoeurópske prestížne ocenenie European Business Awards 2016/2017.

K.topolova3.jpg
Karolína Topolová.Foto: AURES Holdings

Svoju pracovnú dráhu zahájila Karolína Topolová v pražskom hoteli Prague Hilton Atrium, avšak jej kariéra patrí „Áčkam“. V roku 1998 založila call centrum v AAA AUTO, ktoré sa stalo jedným z najmodernejších a najväčších v SR. V roku 2006 potom postúpila na funkciu Group HR and Call Centre Director. O rok neskôr sa stala viceprezidentkou spoločnosti a podieľala sa na vstupe firmy na burzu cenných papierov v ČR a Budapešti. Karolína Topolová je však nielen generálnou riaditeľkou a predsedníčkou predstavenstva nadnárodnej spoločnosti, ale aj manželkou, mamičkou deväťročnej dcéry a predsedníčkou správnej rady Detskej dopravnej nadácie. Tá finančne podporuje deti, ktoré v dôsledku dopravnej nehody prišli o jedného alebo oboch rodičov. Hovorí plynule anglicky a vo voľnom čase rada hrá nohejbal alebo jazdí na snowboarde.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

AURES HoldingsPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X