Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Každá minca má dve strany

Každá minca má dve strany
Ilustr. obrázok, Fotobanka Pixmac
5. decembra 2013 Zdroj Podnikam.SK, PB Tlačiť

Byť sám sebe pánom prináša slobodu i zodpovednosť.

Čas sú peniaze. No nielen čas, aj mnohé ďalšie „položky“ vás môžu stáť nemalé peniaze. Eliminovať niektoré náklady či nevyhnutné výdavky je možné aj s pomocou uzavretia vhodného poistenia, zostaveného špeciálne pre podnikateľov. Podnikateľské prostredie má totiž svoje osobitosti, a tak ako všetko, svoje výhody i nevýhody.

 

Každá minca má dve strany

Byť podnikateľom na jednej strane znamená viac časovej slobody, byť sám sebe pánom. Na druhej strane je tu aj väčšia zodpovednosť, najmä ak ste vybudovali firmu, ktorá zamestnáva viac ľudí. Niečo na spôsob: malá firma – malé starosti, veľká firma – veľké starosti. Nemusí to tak byť automaticky. V súčasnosti dokážu mnohé múdre technológie ušetriť ich majiteľom čas, peniaze aj ťažkosti. Tak prečo ich nevyužiť? No aj o tie sa treba postarať. Poistnú ochranu (nielen) majetku vám zabezpečí…

 

Poistenie podnikateľov

Ide o možnosť poistenia majetku a zodpovednosti podnikateľov, ktorú vám Wüstenrot poisťovňa pripraví na mieru. Rozsah výhod a nevýhod, resp. rizík v podnikaní je totiž rozmanitý. Prípadné riziká sú veľmi individuálne vzhľadom k predmetu podnikania a možného dosahu na zamestnancov či vlastnú rodinu, ako aj na vlastníctvo hnuteľného a nehnuteľného majetku. Správne zvolené poistenie vám zabezpečí rýchly a profesionálny servis v prípade poistných udalostí, a to na celom území Európy.

 

Businessman standing thinking finger at head grey backgroundPri priaznivom škodovom priebehu poistenia vám poisťovňa pripíše podiel na zisku (10 % z ročného poistného) na váš účet. Ušetriť môžete aj vďaka poskytovaným zľavám. Ponuka poistení je naozaj široká. V rámci individuálneho poistenia majetku je možné poistenie nehnuteľného majetku, poistenie zariadenia a zásob, poistenie elektronických zariadení, poistenie strojov a strojových zariadení. Ak vaša firma vlastní viac ako 5 motorových vozidiel, je výhodné uzavrieť poistenie súboru vozidiel, ktoré zahŕňa havarijné poistenie a povinné zmluvné poistenie. V prípade stavebného zamerania vašej spoločnosti by vás mohlo zaujať aj stavebné poistenie, teda poistenie stavieb a polyfunkčných budov, na rôzne účely a počas všetkých etáp realizácie výstavby.

 

Určitá miera rizika je neoddeliteľnou súčasťou každej podnikateľskej činnosti. Aj úspešný podnik je nositeľom tzv. podnikateľského rizika. Vyvolať a ovplyvniť jeho silu či dosah môžu vonkajšie činitele (napr. zmeny daňového systému alebo dopytu klientov, rôzne krízy a katastrofy, či nová technológia konkurencie) alebo aj vnútorné faktory (podcenenie situácie, prílišný počiatočný optimizmus, nadmerné, resp. neadekvátne investície, chýbajúca stratégia rozvoja, nepružnosť či neochota k inováciám). Riziko môže občas pôsobiť aj pozitívne – stimulačne. Častejšie sú však prípady, keď je lepšie rizikám predchádzať a odstraňovať ich alebo aspoň minimalizovať ich dosah dostupnými spôsobmi. Jedným z nich je možnosť presunutia rizika na poisťovňu, ktorá podľa poistnej zmluvy finančne pokryje časť alebo celkovú stratu. V tejto súvislosti treba pripomenúť, že rôzne riziká existujú, resp. vznikajú z rôznych príčin. Preto je dobré včas sa zamyslieť a zvážiť, čo negatívne by sa mohlo pri mojom podnikaní stať, zanalyzovať možnosti a zvoliť si to správne poistenie (príp. kombináciu poistení) na mieru vlastného biznisu. Ak by ste svojou činnosťou mohli spôsobiť škodu inej osobe, je na mieste zvážiť aj…

 

Poistenie zodpovednosti za škodu

Môže sa jednať o všeobecnú zodpovednosť za škodu, zodpovednosť za škodu z vlastníctva nehnuteľnosti, zodpovednosť z

 

a škodu poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti, alebo aj zodpovednosť za škodu spôsobenú pri vykonávaní sprostredkovania poistenia.

 

K praktickým a užitočným patrí tiež Poistenie prepravy, a to jednorazovej alebo paušálnej vnútroštátnej prepravy. Možno menej známym, ale o to prospešnejším, je ďalšie poistenie, o ktorom má zmysel povedať si viac:

 

Poistenie právnej ochrany

Ak svet paragrafov nie je práve vašim svetom a dostanete sa do situácie, kedy by ste sa v spleti paragrafov potrebovali zorientovať, s pomocou právnika, ktorého máte vďaka tomuto poisteniu k dispozícii, to nebude problém. Uzavretím poistenia právnej ochrany získate nasledovné výhody: 24 hodín denne máte k dispozícii právne poradenstvo na telefóne (nemusíte teda kvôli právnej rade nikam chodiť) a osobný právnik bude pripravený kedykoľvek hájiť vaše právo. Navyše, poisťovňa uhradí všetky správne, súdne poplatky a výdavky na právne zastupovanie v prípade sporu, a tiež zaplatí prípadnú kauciu až do výšky 10 500 eur.

 

 

Vybrať si môžete Poistenie právnej ochrany súkromných práv, Poistenie právnej ochrany pre vedenie auta alebo Komplexný balík ochrany súkromných práv a pre vedenie auta. Ďalšie produkty z tejto kategórie sú Poistenie právnej ochrany BIZNIS, Poistenie právnej ochrany pre podnikateľov a Poistenie právnej ochrany pre dopravu. Informácie nájdete aj na www.vaspravnik.sk a svoju otázku môžete adresovať priamo na vaspravnik@wuestenrot.sk.

 

Každý z produktov právnej ochrany kryje určitú oblasť problémov, s ktorými by ste sa mohli v priebehu svojej podnikateľskej činnosti stretnúť. Spravidla nepatria k želaným záležitostiam, a v takej chvíli je výhodné mať naporúdzi odborníka. Výber typu poistenia závisí od charakteru vášho podnikania a potenciálnych rizík s ním spojených. Ak máte poistenie právnej ochrany uzavreté vo Wüstenrot poisťovni a stretnete sa s právnym problémom (krytým vami zvoleným poistením), kontaktujte nonstop linku právneho poradenstva 02/ 57 88 99 55, prostredníctvom ktorej dostanete informácie o možnostiach a postupoch riešenia situácie.

 

Pri zložitejších prípadoch, alebo ak je k poradenstvu potrebné doložiť nejaké dokumenty, riešite záležitosť písomne – vyplnením tlačiva Oznámenie poistnej udalosti a pripojíte predmetné doklady (napr. pracovnú zmluvu, ktorú chcete prekontrolovať). Požiadať o poradenstvo je možné aj poštou, faxom, e-mailom a je len na vás, či si zvolíte poskytnutie právnej rady písomne, alebo vám postačí informácia oznámená telefonicky. Dôležité je, že sa máte na koho obrátiť a dostanete potrebnú radu vtedy, keď ju budete potrebovať.

 

Podnikanie síce nie je veda, ale zároveň platí, že podnikanie nie je pre každého. Z času na čas sa vám môžu ukázať jeho tienisté stránky, aj keď sa vo vlastnom biznise cítite ako ryba vo vode. Dočasné „mraky“ nad vašim podnikaním môžete rozohnať pomocou adekvátnych prostriedkov, napríklad poistenia. Nie je náhoda, že za produkt Poistenie právnej ochrany získala Wüstenrot poisťovňa v roku jeho uvedenia na trh (2007) ocenenie Objav roka v súťaži finančných produktov Zlatá minca.

 

Podnikanie je cesta k osobnej realizácii, ktorá ale môže občas nabrať nežiaduci smer. Preto nezabudnite, podnikateľ ako fyzická osoba ručí pri podnikaní celým svojím majetkom, čo znamená existenčné problémy v prípade krachu firmy. Nesprávnym rozhodnutím môžete ako podnikateľ ohroziť status quo nielen seba, ale celej rodiny. Triezvo zhodnotiť vlastné sily i možnosti a eliminovať možné riziká (i presunutím na poisťovňu), to je rozvážne a zodpovedné podnikanie, ktoré vám prinesie očakávané „ovocie“.

 

Práca by vás mala tešiť, no nemala by vás úplne pohltiť. V rozbehu vášho podnikania asi budete musieť obetovať viac času, energie i súkromia, ale postupne by ste mali (chcieť) nájsť určitú životnú rovnováhu. Nie je to ľahké, ale stojí to za to. Neodmietajte preto pomocnú ruku. Ak vám niekto alebo niečo môže prácu uľahčiť či ubrať z povinností, dovoľte si to. Aby ste nevyčerpali všetku svoju energiu hneď v prvých rokoch, tzv. nevyhoreli, ale aby vás realizácia vašich podnikateľských plánov tešila ešte dlhý čas. Veľa úspechov!www.wuestenrot.sk

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Znižovanie nákladov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X