Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Kľúčová investícia PZPN! Čas na Národné centrum školenia, výskumu a tréningu futbalu

10.09.2023  ALBANIA - POLSKA ELIMINACJE MISTRZOSTW EUROPY 2024 PILKA NOZNA
Foto: Poľská futbalová federácia
14. novembra 2023 Autor Informačný servis Tlačiť

Poľská futbalová federácia vystaví v Otwocku Národné centrum školenia, výskumu a tréningu futbalu s využitím prostriedkov zo štátneho rozpočtu. Ministerstvo športu a cestovného ruchu kladne zvážilo žiadosť federácie o spolufinancovanie investície v rámci programu investícií s osobitným významom pre šport. Stavba je naplánovaná na roky 2024-2027. Investícia by mala stáť viac ako 400 miliónov poľských zlotých.

Národné reprezentácie by mali mať svoj vlastný „dom”. Vznik takého centra pre nás bude kľúčovou investíciou. Zaistí optimálnu úroveň rozvoja futbalistiek, futbalistov a celej disciplíny, umožňujúc tým istým pripojiť sa k najlepším, európskej federácii – povedal Cezary Kulesza, Predseda Poľskej futbalovej federácie.

07.09.2023 POLSKA - WYSPY OWCZE ELIMINACJE MISTRZOSTW EUROPY 2024 PILKA NOZNA
Foto: Poľská futbalová federácia

Projekt predpokladá vytvorenie multifunkčného Národného centra školenia, výskumu a tréningu futbalu, ktoré je strategickou investíciou v kontexte ďalšieho rozvoja futbalu v Poľsku na rôznych úrovniach, od mládežníckych národných reprezentácií, cez výskum a implementáciu inovatívnych metód a technológií, školenia rozhodcov a trénerov, až po organizovanie medzinárodných kvalifikačných turnajov (vrátane futsalu, plážového futbalu, e-športu a teqball’u). Plánovaná investícia má podporiť rozvoj športu, vzdelávanie trénerov a rozhodcov, rozvoj hráčov, zohľadní tiež potreby osôb so zdravotným postihnutím a podporí tak futbal a fyzickú aktivitu.

Národné centrum školenia, výskumu a tréningu futbalu, nachádzajúce sa na 12 hektároch pozemkov v Otwocku, bude zahŕňať osem trávnatých ihrísk a zastrešené ihrisko (halu). Ďalej tu bude špecializovaná futsalová hala, dve ihriská na plážový futbal (jedno kryté), zdravotné centrum a sklad vybavenia. Okrem toho sa tu bude nachádzať moderná administratívna a vzdelávacia budova s podzemnou garážou, hotelom a ubytovňou pre športovcov pre potreby školenia v Škole športového preboru.

10.09.2023 ALBANIA - POLSKA ELIMINACJE MISTRZOSTW EUROPY 2024 PILKA NOZNA
Foto: Poľská futbalová federácia

Vytvorenie národného centra je nutnou podmienkou na to, aby sme mohli reálne pomýšľať na regulárne boje o najprestížnejšie trofeje vo futbale. V minulej sezóne až tri naše reprezentácie postúpili na záverečné turnaje ME mládeže, čo sa v jednom roku ešte nestalo. Rozvoj infraštruktúry určite prispeje k tomu, aby takéto situácie neboli výnimkou, ale normou – povedal predseda PZPN.

Moderné tréningové centrum, venované všetkým poľským reprezentačným futbalovým tímom, trvalo vyrieši mnoho organizačných záležitostí a zároveň zaručí štandard nevyhnutný na zlepšenie individuálnych a tímových zručností. Na takom mieste – jedinečnom v Európskej merítku – budú mať poľské národné tímy ideálne podmienky pre tréning počas tréningových kempov – zdôraznil Łukasz Wachowski, generálny sekretár PZPN.

Polish fa national center.png
Foto: Poľská futbalová federácia

Činnosť Národného centra školenia, výskumu a tréningu futbalu bude vychádzať z komplexného modelu riadenia vzdelávacích a športových zariadení s niekoľkými kľúčovými prvkami. Predovšetkým bude plniť úlohu tréningového centra slúžiaceho všetkým poľským národným futbalovým tímom – mužským (A, U-21, U-20, U-19, U-18, U-17, U-16, U-15) aj ženským (A, U-19, U-17, U-15), poľským národným futsalovým tímom (A, U-19, A-žen) a tiež poľským národným tímom plážového futbalu (A, U-21). V Otvocku bude tiež prebiehať školenie trénerov a rozhodcov (Škola trénerov PZPN, Centrum školenia rozhodcov a VAR). Moderné zázemie bude slúžiť aj na organizovanie všetkých školiacich akcií PZPN.

Národné centrum školenia, výskumu a tréningu futbalu bude takisto vykonávať výskum rozvoja futbalu a koordinovať zavádzanie moderných metód a riešení v oblasti športového školenia. – Spojenie tréningových a výskumných funkcií určite prinesie výsledky nielen pre poľský futbal, ale pre celý šport u nás. Vytvorenie jedného z najmodernejších a najlepších centier v Európe nám dá príležitosť optimálne využiť zručnosti špecialistov pracujúcich s národnými tímami – dodal generálny sekretár PZPN.

Pzpn.png
Foto: Poľská futbalová federácia

Ďalšou veľkou výhodou Národného centra školenia, výskumu a tréningu futbalu je jeho poloha. Otwock sa nachádza približne 25 kilometrov od hlavného mesta a má dokonalé spojenie s Varšavou, je pri tom zárukou pokoja a pohody. Napriek svojej krátkej vzdialenosti od najľudnatejšieho mesta Poľska umožní oddýchnuť si od ruchu veľkomesta. Hoci Národné centrum školenia, výskumu a tréningu futbalu bude jedným z najmodernejších zariadení tohto typu na starom kontinente, samotný Otwock ponúka atmosféru histórie. Viac ako storočná budova radnice, malebná rieka Świder alebo Gurewiczova vila postavená v štýle Świdermajer, ktorá patrí k najstarším dreveným stavbám v Európe – to jednoducho musíte vidieť!

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

futbalPoľská futbalová federáciaPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X