Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Minister dopravy hodnotí rok 2012 ako produktívny

Počiatek chce diaľnicu z Bratislavy do Košíc v roku 2018
Na 5. decembra je naplánované slávnostné otvorenie èasti nového diaľnièného úseku D1 Mengusovce - Jánovce. Pre motoristov by mala by diaľnica otvorená 6. decembra v popoludòajších hodinách. Popradská polícia oèakáva okrem zlepšenia dopravnej situácie v okrese Poprad aj urèité negatíva. Hlavne na zjazde z diaľnice v Poprade oèakáva polícia problémy so spomalením dopravy a vytvorením lievika. Celý diaľnièný úsek Mengusovce - Jánovce, vrátane tunela Bôrik, bude dokonèený až na budúci rok. Poprad, 26. november 2008. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka Ilustračné foto SITA
26. decembra 2012 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Minister dopravy Ján Počiatek očakáva, že hlavná domáca diaľnica D1 medzi Bratislavou a Košicami môže byť dokončená v roku 2018.

 
Podľa ministra by to malo byť možné vďaka aktualizácii Programu výstavby diaľnic a rýchlostných ciest do roku 2014, ktorý rezort dopravy nedávno pripravil, ale aj vďaka interne nastaveným ambicióznym cieľom.
 

Počiatek chce zintenzívniť čerpanie eurofondov

„Veľkú zmenu sme priniesli na železnice, kde zavádzame taktový grafikon, ktorý v okolitých štátoch už dávno funguje. Spomeniem aj nové riadenie na železniciach. Tri železničné firmy už dnes fungujú ako jeden sektor, nie ako navzájom nesúvisiace firmy,“ povedal pre agentúru SITA pri bilancovaní tohto roka minister Počiatek.
 
 
Minister dopravy tvrdí, že odchádzajúci rok 2012 určite nebol jednoduchý, ale napriek tomu bol zároveň veľmi produktívny. Po príchode na ministerstvo začiatkom apríla zistil, že nefungovalo všetko, ako by malo. „Navyše som musel okamžite riešiť dva zablokované operačné programy. Rovnako príprava výstavby diaľnic a rýchlostných ciest zaostávala za plánom. Koniec roka bol poznamenaný tragédiou v katastri obce Iliašovce, ktorá nás všetkých zasiahla,“ uviedol Počiatek. Pri stavbe diaľničného mosta na prvom úseku D1 Jánovce – Jablonov 2. novembra počas betonáže nevydržala pevná podperná konštrukcia, pričom nešťastie si vyžiadalo štyri životy a jedenásť zranených robotníkov. 
 
„Najťažšie, nielen pracovne, ale aj osobne, bolo určite nešťastie pri stavbe diaľničného mosta. Nechcem, aby to vyznelo pateticky, ale najhoršie sú vždy situácie s viacerými pozostalými, a môžem povedať, že to boli naozaj silné príbehy,“ vrátil sa Počiatek k smutnej udalosti. Vláda rozhodla 19. decembra o odškodnení každého z deviatich pozostalých, z toho piatich detí, troch manželiek a jednej matky sumou po 33 tis. eur. Peniaze v celkovej sume 297 tis. eur by sa k ním mali dostať do 28. decembra. Ide o odškodné mimo peňazí vyplácaných stavebnými firmami. 
 
Za dôležité minister označil odblokovanie problémových operačných programov a výrazné zintenzívnenie čerpania prostriedkov v Operačnom programe Doprava. Využívanie zdrojov Európskej únie v tomto rezortnom programe bolo koncom marca na úrovni 27,29 % a v závere novembra dosiahlo 30,92 %. Objem vynaložených peňazí štátu na spolufinancovanie európskych prostriedkov sa v uvedenom období zvýšil z 29,76 % na 36,36 %. 
 
„Komplikovanejšie je povedať, čo bolo tým najpozitívnejším momentom, lebo tých vecí bolo viac. Určite sme hrdí na to, čo sme dosiahli v Bruseli. A tým nemyslím iba odblokovanie trasovania diaľnice Turany – Hubová, ale aj veľa iných vecí, ktoré sa nám podarilo vyrokovať,“ dodal pre agentúru SITA Počiatek. Rezortu sa podľa neho celkovo podarilo zásadne zmeniť kvalitu vzťahu a komunikácie s Európskou komisiou.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

29sep8:30Nehmotný majetok z účtovného pohľadu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

10oct8:30Trestné a finančné následky konania konateľa a vedúceho zamestnanca8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X