Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Mzdy vo Volkswagen Slovakia vzrastú 2015 o 2,3 %

Ilustračné foto: SITA/AP
30. decembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Automobilovému priemyslu na Slovensku by pomohla lepšia flexibilita pracovného trhu a zvýšená kvalita vzdelávania. 

Prvý polrok 2014 bol pre VW Slovakia najúspešnejší v histórii

Tarifné mzdy zamestnancov Volkswagen Slovakia vzrastú od 1. januára 2015 o 2,3 percenta. V aktuálnom roku pritom spoločnosť zvyšovala tarifné mzdy zamestnancov o 2,4 percenta. Zvyšovanie je výsledkom kolektívneho vyjednávania roku 2014. Pracovníci VW SK tiež tento rok získali odmeny za hospodárske výsledky roku 2013 v priemernej výške 1 300 eur. 

Prvý polrok 2014, s počtom 222 970 vyrobených automobilov, bol pre spoločnosť Volkswagen Slovakia najúspešnejší v histórii firmy. Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol hovorca spoločnosti Vladimír Machalík, automobilka v roku 2014 otvorila štvrtý závod Volkswagen Slovakia v Stupave. Konkrétne išlo o nástrojáreň, ktorá si vyžiadala investície vo výške 4 milióny eur.

„Vzniklo tu technologické centrum pre výrobu a inovovanie zariadení a nástrojov, ako sú zváracie kliešte, manipulátory, či ochranné prvky strojov. Nasadzovať ich budeme v automobilovej výrobe. Pre Volkswagen Slovakia je toto technologické centrum prihlásením sa k ďalšiemu pôsobeniu na Slovensku,“ povedal pri tejto príležitosti predseda predstavenstva VW Slovakia Albrecht Reimold. Podľa zverejnených informácií tak spoločnosť vytvorila zhruba sto nových pracovných miest. 

Ako ďalej dodal Machalík, spoločnosť tiež pracovala na príprave výroby v novej karosárni. Začiatkom decembra VW otvoril štvrtú bránu bratislavského závodu v Devínskej Novej Vsi. Jej vytvorenie si vyžiadalo investície takmer 6 miliónov eur. V závode musela byť vybudovaná aj mimoúrovňová križovatka, upravené cesty, zrealizované terénne úpravy. „Výstavba a sprevádzkovanie novej brány znížilo počet kamiónov v intraviláne mestskej časti o 500 denne, ušetrí 446 ton emisií CO2 ročne a znížilo hlučnosť na ulici Jána Jonáša o 2,1 decibelu,“ vysvetlil Reimold. 

Automobilovému priemyslu na Slovensku by pomohla podľa Machalíka lepšia flexibilita pracovného trhu a zvýšená kvalita vzdelávania. „Pre budúcnosť je nevyhnutné, aby vzdelávací systém na Slovensku vychovával kvalitných absolventov najmä v technických oblastiach. V roku 2014 sme aj z tohto dôvodu rozšírili vzdelávacie programy v našom Centre duálneho vzdelávania o zamerania priemyselný mechanik a elektrotechnik automatizačnej techniky,“ poznamenal. Ako ďalej doplnil, v centre sa uskutočňuje vzdelávanie na základe nemeckého systému duálneho vzdelávania, a to 80 % prax, zvyšných 20 % tvorí teória. 

Automobilka Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku viac ako 23 rokov. Od roku 1991 vyrobila viac ako 4 mil. vozidiel. Zamestnáva cez 9 400 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky. V Martine vyrába komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska. V Stupave vyrába nástroje pre produkčné linky.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

03jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X