Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Nezamestnanosť nad 20 % malo koncom augusta 16 okresov

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter. Foto: SITA
3. októbra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Oproti augustu 2012 sa počet okresov presahujúcich 20-percentnú nezamestnanosť zvýšil o jeden.
 
Okresy, v ktorých bola na konci augusta tohto roka nezamestnanosť nad 20 %, patria do Prešovského, Banskobystrického alebo Košického kraja.
 

Celkový počet nezamestnaných bol 402,2 tisíc

Zo 16 okresov sa sedem nachádza v Prešovskom kraji, päť v Banskobystrickom a štyri v Košickom kraji. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
 
Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má okres Rimavská Sobota. Na konci augusta v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 31,23 %, čo bolo o 2,14 percentuálneho bodu menej ako v auguste 2012. Nasleduje okres Revúca, kde miera nezamestnanosti v ôsmom mesiaci tohto roka medziročne klesla o 0,14 percentuálneho bodu na 30,39 %.
 

 
Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Kežmarok. V ňom bola na konci augusta miera nezamestnanosti 27,27 %, čo je oproti koncu augusta minulého roka pokles o 0,68 percentuálneho bodu. Okres Poltár vykázal 25,64-percentnú mieru nezamestnanosti, čo je medziročný nárast o 1,41 percentuálneho bodu. 
 
Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v auguste tohto roka oproti júlu klesla o 0,29 percentuálneho bodu na 13,70 %. Ku koncu minulého mesiaca evidovali úrady práce 369,6 tisíc nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce. V porovnaní s koncom júla ide o pokles takmer o 7,8 tisíc osôb. Oproti augustu minulého roka však miera evidovanej nezamestnanosti minulý mesiac vzrástla o 0,51 percentuálneho bodu a počet evidovaných nezamestnaných sa zvýšil takmer o 13,2 tisíc. 
 
Celkový počet nezamestnaných, vrátane ľudí na „péenke“ alebo na absolventskej praxi, bol ku koncu augusta na úrovni 402,2 tisíc. Medzimesačne ide o pokles o 8,6 tisíc osôb. Miera nezamestnanosti, ktorá je vypočítaná z celkového počtu nezamestnaných, v auguste medzimesačne klesla o 0,32 percentuálneho bodu na 14,90 %. V porovnaní s augustom 2012 sa zvýšila o 0,16 percentuálneho bodu.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X