Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Nezamestnanosť v Bratislave je tesne nad polovicou priemeru EÚ

Nezamestnanosť v Bratislave tesne nad polovicou priemeru EÚ
Ilustračné foto SITA
22. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Nezamestnanosť pod úrovňou 5,2 %, čiže nižšou ako bola polovica priemeru Európskej únie, bola vlani v 53 regiónoch únie.
 
Išlo o 22 regiónov v Nemecku, 8 v Rakúsku, 7 v Holandsku, 5 vo Veľkej Británii, 4 v Belgicku, 3 v Rumunsku, 2 v Česku, 1 v Taliansku a nižšiu nezamestnanosť ako bola polovica priemeru únie malo aj Luxembursko.
 

Európske regióny sú v zamestnanosti veľmi nevyrovnané

Na Slovensku ani jeden región nemal nezamestnanosť nižšiu ako polovica priemeru EÚ, hoci Bratislava bola s nezamestnanosťou 5,7 % len mierne nad touto úrovňou. Vyplýva to z publikácie štatistického úradu Európskej únie Eurostat.
 
Naopak, 25 regiónov malo nezamestnanosť vyššiu ako 20,8 %, čo bol dvojnásobok priemeru EÚ. Išlo o 11 španielskych regiónov, 10 gréckych a o 4 francúzske zámorské územia. 
 
Ani v jednom slovenskom regióne nebola nezamestnanosť vyššia ako dvojnásobok priemeru únie, ale východné Slovensko bolo s nezamestnanosťou 19 % neďaleko tejto úrovne. 
 

 
Východné Slovensko však vlani patrilo k regiónom EÚ s najvyšším podielom dlhodobo nezamestnaných na celkovom počte ľudí hľadajúcich prácu. Najviac dlhodobo nezamestnaných bolo vo francúzskych zámorských územiach Guadeloupe (80,3 % z celkového počtu ľudí bez práce), Guyane (74,7%) a Martinique (72,9%) a po nich nasledovalo Východné Slovensko (71,1 %). Najnižšia dlhodobá nezamestnanosť bola vo švédskych regiónoch Mellersta Norrland (15,4%), Štokholm (16,3%) and Västsverige (17,5%). Priemerná dlhodobá nezamestnanosť v rámci celej EÚ bola vlani 44,6 %. 
 
Najnižšia nezamestnanosť v rámci regiónov Európskej únie bola vlani v rakúskych regiónoch Salzbursko a Tirolsko (zhodne 2,5 %) a v nemeckých regiónoch Tübingen, Oberbayern a Trier (zhodne 2,7 %). Naopak najvyššia nezamestnanosť bola v v španielskych regiónoch Ceuta (38,5 %), Andalúzia (34,6 %), Extremadura a Kanárske ostrovy (zhodne 33 %) a v gréckom regióne Dytiki Makedonia (29,9 %).
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X