Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nike otvára obchod budúcnosti v New Yorku, takto vyzerá

Obchod7_nike.jpg
Nike
18. novembra 2016 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

V snahe posilniť podnikanie smerom k zákazníkovi pretvára Nike svoje obchodné skúsenosti na činy. Svoj viac ako 5 000 metrov štvorcových veľký obchod na piatich poschodiach novovybudovanej budovy otvára v Soho v New Yorku. Tento obchod je však iný ako ostatné v meste.

Ponúka totiž to, čo Nike nazýva „pôsobivé zážitky“. Kamery v obchode sledujú každý pohyb zákazníka a jeho „skúsenosti“ nahrávajú do aplikácie Nike+. Bude poznať každý krok zákazníka i to, ktorú obuv či oblečenie si skúšal. Nový obchod otvárajú v piatok 18. novembra.

Nová predajňa Nike sa nachádza v srdci Soho a sídli v celkom novej budove na adrese Broadway 529.

Obchod_nike.jpg
Nike

Keď vstúpite do obchodu, jeho veľkosť vás prekvapí. Na ľavej strane sú stánky, kde sa budú konať akcie firmy – stretnutia s dizajnérmi, športovcami a celebritami. V strede obchodu nájdete najnovšie výrobky firmy – v tomto prípade ide o samošnurovacie tenisky HyperAdapt 1.0.

Obchod1_nike.jpg
Nike

Vedľa toho je niekoľko stolov, kde sa môžu zákazníci stretnúť s Nike odborníkom a hovoriť o svojich potrebách s ohľadom na výrobok, ktorý ich zaujíma.

Obchod2_nike.jpg
Nike

Ženská „šatňa“ v zadnej časti obchodu je označovaná ako spoločenská miestnosť. Je to veľký, dobre osvetlený priestor s predajcami. Samotné kabínky sú väčšie ako v bežných Nike obchodoch. Dá sa v nich skákať a blázniť sa, dokonca si v nich môžete prispôsobiť osvetlenie.

Obchod9_nike.jpg
Nike

Na druhom poschodí vpredu v strede obsluhujú zákazníkov. Nike spolupracuje s miestnymi umelcami – ich výtvory tlačí na tričká a ďalšie odevy.

Obchod3_nike.jpg
Nike

Na druhom poschodí sa nachádza aj oddelenie pánskeho a dámskeho oblečenia vrátane obuvi. Nachádza sa tam najväčšia stena s obuvou, aká bola kedy v Nike obchode postavená.

Obchod4_nike.jpg
Nike

Nachádza sa tam bežiaci pás, na ktorom si môžete niektoré z tenisiek vyskúšať. Kamery zaznamenajú to, ako bežíte a chodíte. Je to jeden z troch sľubovaných „pôsobivých zážitkov“.

Obchod10_nike.jpg
Nike

K dispozícii je tiež špeciálna sekcia pre spoluprácu Nike a Apple Watch.

Obchod5_nike.jpg
Nike

Nachádza sa tam tiež AstroTurf ihrisko, kde si zákazníci môžu otestovať rôzne kopačky.

Obchod6_nike.jpg
Nike

Na najvyššom poschodí je to najzaujímavejšie. Stropy sú vo výške 23 stôp, čo odkazuje na ikonické čísla dresov Michaela Jordana a Lebrona Jamesa. Nachádza sa tam basketbalová zbierka výrobkov značky Nike súvisiacich s basketbalom.

Obchod7_nike.jpg
Nike

Je tam aj polovičné basketbalové ihrisko na testovanie hráčskych schopností.

Obchod8_nike.jpg
Nike

Obruč je regulovaná podľa výšky hráčov, ale pri špeciálnych príležitostiach môže byť znížená. Na obrazovke pod ňou sú vyobrazené kultové basketbalové arény v New Yorku, aby simulovali hranie v nich. Kamery aj tu sledujú výkon hráčov.

Obchod11_nike.jpg
Nike

K téme

Témy

Nike

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

24sep6:30Ochrana súkromia v digitálnom svete6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

24sep8:30Certifikovaný kurz ENVIRO špecialista profi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

24sep8:30Certifikovaný kurz ENVIRO špecialista profi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X