Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ojazdené autá na vzostupe: Na Slovensku ich bolo v marci v ponuke vyše 60 tisíc

Aaa pobocka.jpg
Foto: AURES Holdings
17. apríla 2023 Autor Informačný servis Tlačiť

Stredná hodnota ceny za posledný mesiac klesla o štyristo eur, zvýšil sa však nájazd kilometrov.

Počas uplynulého roku bol trh s ojazdenými vozidlami skôr v útlme. Počet ponúkaných jazdených áut sa na celom slovenskom trhu pohyboval najčastejšie medzi 50 až 55 tisícami mesačne. Ale v marci tohto roku si mohli motoristi po dlhšej dobe konečne vyberať zo širšej ponuky, konkrétne zo 60 614 vozidiel. Ide o jednu z najvyšších mesačných ponúk áut na tuzemskom sekundárnom trhu. Stredná hodnota ceny od februára tohto roku klesla o štyristo eur na 8 300 eur, stredná hodnota veku bola v marci 10,3 roka a ponúkané vozidlá mali najčastejšie najazdených 172 169 kilometrov. Výrazne pribudlo aj jazdených hybridov a elektromobilov. Vyplýva to z analýzy trhu, ktorú pravidelne vykonáva spoločnosť AURES Holdings, prevádzkovateľ sietí autocentier AAA AUTO a Mototechna.

„Vzostupný trend počtu ponúkaných ojazdených áut je pre trh dobrou správou. Veľkí obchodníci majú ojazdených áut dostatok a sú dokonca aj ponukou zánovných áut schopní čiastočne saturovať nedostatočnú ponuku nových vozidiel, pri ktorých sa čakacie doby stále nevrátili do normálu. Väčšie množstvo ojazdených áut na trhu zároveň znižuje tlak na cenu, ktorá sa v porovnaní s minulým mesiacom znížila o štyristo eur,“ hovorí Petr Vaněček, prevádzkový riaditeľ siete autocentier AAA AUTO a Mototechna na Slovenku.

„Zaujímavé je, že od roku 2021 stúpla stredná hodnota stavu tachometra zo 169 000 km na súčasných 172 000 km. Je tak vidieť, že si majitelia nechávali svoje vozidlá o trochu dlhšie,“ dodáva Petr Vaněček.

Najčastejšie inzerovaným autom je desaťročná Octavia

Najčastejšie ponúkaným modelom ojazdených vozidiel na slovenskom trhu bola v marci desaťročná Škoda Octavia s cenovým mediánom (stredná hodnota) 6 650 eur a s 208 000 kilometrami na tachometri, nasledoval VW Passat s cenovým mediánom 8 500 eur a nájazdom 205 000 km, na treťom mieste je VW Golf s cenovým mediánom 5 900 eur a nájazdom 195 000 kilometrov. Najviac ponúkaných automobilov bolo v marci v Bratislavskom kraji (8 551 kusov), potom v Nitrianskom kraji (7 771 kusov) a v Košickom kraji (6 412 kusov).

V ponuke výrazne pribudli aj jazdené hybridy a elektromobily

V ponuke bolo v marci 943 vozidiel s hybridným pohonom (o 132 viac ako vo februári, medziročný nárast o 423) a 501 čistých elektromobilov (o 120 viac ako vo februári, medziročný nárast o 221). „Batériové vozidlá rýchlo zvyšujú svoj trhový podiel. Druhá polovica roka a najmä budúci rok podľa našich odhadov prinesú na trh ešte väčšie množstvo hybridov a elektromobilov, ktoré dnes už jazdia vo firemných flotilách,“ dopĺňa Petr Vaněček.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

AURES Holdingsojazdené autáPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X