Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Penta vlani s takmer tretinovým poklesom zisku

Penta vlani s takmer tretinovým poklesom zisku
Fotobanka Pixmac
15. apríla 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Vlani Penta investovala do nových projektov, expanzií a do modernizácie a rozvoja portfóliových spoločností vyše 200 mil. eur. 

Celková hodnota aktív skupiny bola vlani na úrovni 6,5 mld. eur

Stredoeurópska investičná skupina Penta Investments dosiahla vlani čistý zisk na úrovni 100 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 32 %. Čistá hodnota imania (NAV) vzrástla z 1,425 mld. eur na vlaňajších 1,564 mld. eur. Celková hodnota aktív skupiny bola vlani na úrovni 6,5 mld. eur. „Výsledky, ktoré sme dosiahli v minulom roku vytvárajú veľmi dobrý základ investičnej stratégie, ktorá sa zameriava na dosahovanie nadštandardných výsledkov v našom portfóliu a projektoch,“ povedal managing partner Penty Jaroslav Haščák.
 
Vlani Penta investovala do nových projektov, expanzií a do modernizácie a rozvoja portfóliových spoločností vyše 200 mil. eur. „Najväčšie investície smerovali na podporu a rozvoj zdravotníckych projektov, Aera Vodochody a poľského retailového holdingu EM&F,“ spresnila skupina, ktorá vlani začala a čiastočne ukončila päť transakcií a projektov. Išlo o tri nové akvizície – sieť nemocníc a lekárne v Poľsku, jeden nový realitný projekt – bývalé Slovany v Bratislave a jeden predaj – ambulantná sieť MediClinic. 
 

 
Zdravotnícky sektor tvorí najväčší podiel v portfóliu Penty, a to 37 %. „Sústredíme sa predovšetkým na rozvoj súčasných odvetví, hlavne zdravotníctvo, maloobchod, výroba a finančné služby v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku a Nemecku. V realitnom developmente sa budeme naďalej zameriavať na administratívne, rezidenčné a retailové projekty,“ konštatovala skupina. Spoločnosti, ktoré patria do portfólia Penty v súčasnosti zamestnávajú viac ako 30 tisíc pracovníkov. V minulom roku vytvorila skupina viac ako 600 nových pracovných miest. 
 
Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí hlavne v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Spravuje jediný fond svojich partnerov, akcionárov spoločnosti. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má svoje zastúpenie v Prahe, Bratislave, Varšave a Mníchove.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

18sep8:30Process Management – Riadenie Procesov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

18sep8:30Process Management – Riadenie Procesov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

18sep9:30Budúcnosť recruitingu s CHAT GPT9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X