Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Skúsení slovenskí investori, kontakty, ich zameranie a kapitál

Illusionist
Foto: Getty Images
25. októbra 2018 Tlačiť

Máte výborný podnikateľský nápad, do ktorého ste investovali nemalé peniaze a čas, ale chýbajú vám financie na jeho dokončenie? Hľadáte vhodného mentora a spoločnosť, ktorá by vám poskytla finančnú injekciu na posunutie vašich hraníc? Ste na správnej adrese. Prinášame vám zoznam najznámejších zdrojov kde hľadať kvalifikovaných investorov vrátane kontaktov na skúsených investorov, ktorí sa neboja nových výziev a investujú aj do nových projektov a startupov.

Online platforma Hladaminvestora.sk (pre projekty a investorov)

Najznámejšia na slovensku je online platforma pre projekty a investorov  Hladaminvestora.sk, ktorá vás nasmeruje na tie správne adresy. Jedná sa o navštevovaný portál, ktorý bezplatne zverejňuje inzeráty majiteľov projektov, ktorí vyhľadávajú investora alebo spoločníka do projektu alebo do rozbehnutej spoločnosti.

Disponujú hodnotnými kontaktami na súkromných investorov (tzn. angel investorov), kontakty na majiteľov a manažérov private equity a venture fondov ako aj menej známych vplyvných biznismanov. Uvádzajú, že portál navštevuje aj množstvo investorov zo zahraničia, prevažne úspešní slováci a česi žijúci v zahraničí, ktorí vyhľadávajú vhodné investičné príležitosti.

Majiteľ projektu si vie jednoducho pridať inzerát, doplniť informácie týkajúce sa projektu a jeho investičnej potreby, pridať napríklad fotografie, životopis a ďalšie potrebné prílohy, ktorými môžu presvedčiť záujemcov – investorov o tom, že ich projekt je vhodný na investíciu. Za príplatok si môžete rôznym sposobom zviditeľniť svoj inzerát (projekt) a dokonca ho môžete zverejniť aj ich českej verzii www.hledaminvestora.biz.

Ďalej sú tu slovenské a české investičné spoločnosti za ktorými stoja skúsení investori a mentori, ktorí majú bohaté skúsenosti s podnikaním a radi svoje podnikateľské rady odovzdávajú ďalej. Nechajte si preto aj vy poradiť od skúsenejších, ktorí vám nielen poskytnú kapitál a investíciu, ale dajú vám aj kontakty a skúsenosti. Stačí „zazvoniť“ na tie správne dvere.

Prinášame zoznam najznámenších investičných skupín, ktoré aktuálne vyhľadávajú nové a inovatívne projekty v rôznych štádiách vývoja.

Penta Investments

Sú investorom s dlhodobým horizontom 10 a viac rokov a pôsobením hlavne v stredoeurópskom regióne (Česká republika, Slovensko, Poľsko, Nemecko). Zameriavajú sa na sektory, v ktorých už majú existujúce skúsenosti a poznatky.

Špecializujú sa na investície s najvyššou pridanou hodnotou a investujú predovšetkým do zdravotníctva, finančných služieb, maloobchodu, výroby, médií a realitného developmentu.

Budujú a rozvíjajú platformy a firmy, ktorých ročná EBITDA dosahuje viac ako 50 miliónov EUR.

V realitnom developmente sa zameriavajú na kancelárske, rezidenčné a retailové projekty s vysokou kvalitou zhodnotenia, územné plánovanie a nadčasovú architektúru.

Miller invest

Za touto spoločnosťou stojí angel investor Michal Suchoba, slovenský manažér, IT špecialista a inovátor v oblasti mobilných aplikácií.

Primárne sa s tímom zameriavajú na investovanie do nápadov alebo produktov v rannej fáze. Deklarujú, že posúdenie investície do vášho projektu bude rýchly a priamočiary proces.

Foto: Getty Images

ECO-INVESTMENT, a.s.

Jedná sa o súkromnú investičnú a holdingovú spoločnosť s 20 ročným pôsobením na trhu a so sídlom v Prahe. Investujú prevažne na Slovensku a v Českej republike.

Portfólio ich investícií zahŕňa investície v papierenskom, obalovom priemysle, energetike, nehnuteľnostiach a službách. Erudovaný seniorný tím manažérov je schopný vykonávať komplexné transakcie a zostavovať skúsené vedenie, ktoré dokáže úspešne riadiť biznis po akvizícii.

Preferujú investície do zrelých podnikov s konzervatívnymi, ale stabilnými príjmami z dividend. Primárne sa zameriavajú na investície v papierenskom, obalovom priemysle, energetike, nehnuteľnostiach a službách.

Sandberg capital

Sandberg Capital je správcovská spoločnosť, ktorá sa zameriava na investovanie do menších a stredných spoločností nielen na Slovensku, ale v celom regióne strednej a juhovýchodnej Európy (CEE a SEE).

Spravuje alternatívny investičný fond Sandberg Investment Fund, ktorý založil expartner spoločnosti J&T Martin Fedor. Na trhu pôsobia od roku 2014, pričom ich biznis nadväzuje na 20 ročné skúsenosti J&T Corporate Finance v oblasti corporate finance a private equity.

Ako výlučne slovenský investičný fond sa zameriavajú na investovanie do stabilných spoločností v perspektívnych oblastiach biznisu nielen na Slovensku, ale v celej Európe.

Investujú do oblastí ako sú energetika, poľnohospodárstvo (malé vinárstva, chov dobytka, mliekarne,…), médiá, retail, vzdelávanie, telekomunikácie či IT.

GroupV4

Je moderná a dynamická medzinárodná skupina spoločností pôsobiaca v oblasti energetiky, poradenstva a private equity na Slovensku, v krajinách V4 a Turecku. Vznikli v roku 2015 zastrešením a vytvorením synergie medzi spoločnosťami v oblasti energetiky, poradenstva a private equity.

V rámci investičnej výstavby GropV4 developujú projekty s využitím obnoviteľných zdrojov. Jedná sa o elektrárne s konverziou biomasy a bioplynu.

Proxenta

Proxenta je investičná skupina, ktorá na slovenskom trhu pôsobí od roku 2009. V portfóliu Proxenty sa aktuálne nachádza jedenásť projektov v rôznom štádiu realizácie. Ich celková trhová hodnota prevyšuje 120 miliónov eur.

Pri budovaní projektového portfólia uplatňujú zásady diverzifikácie a finančné prostriedky alokujú do viacerých projektov v rôznych sektoroch a lokalitách, najmä z oblasti develpmentu, nájomných realitných projektov a potravinárskej výroby.

Klub podnikateľských anjelov Slovenska

Združuje úspešných podnikateľov a manažérov, ktorí chcú investovať svoje skúsenosti, čas a peniaze do startupov. Prevádzkuje ho Združenie mladých podnikateľov Slovenska. Zameriavajú sa na  inovatívne podnikateľské nápady s ambicióznym a realizovateľným podnikateľským zámerom.

Uvádzajú, že sú sieťou podnikateľských anjelov v SR, ktorá vznikla v roku 2011 a jej poslaním je podpora rozvoja inovácií a podnikania nastupujúcej generácie podnikateľov.

42angels

42angels tvoria skúsení a úspešní IT podnikatelia z Českej republiky a zo Slovenska. Ide o neformálne združenie, ktoré pomáha novovznikajúcim startupom so zameraním na služby a produkty. Zaujímajú ich najmä technologické startupy.

Výhodou 42 angels je, že ho tvoria podnikatelia z odboru a podporujú nové projekty nielen investíciami, ale aktívne sa zapájajú do realizácie projektov. Zakladajúcim členom je Juraj Ďuriš.

Patria sem aj ďalší „anjeli“, ako je  John Vanhara (Shipito.com), Michal Štencl (Sygic.com), Martin Kasa (Kasa.cz), Jan Všianský (Lingea.cz), Michal Truban (Websupport.sk), Anton Zajac (Eset.com) a mnoho ďalších.

„Juraj Ďuriš tvrdí, že ak sú najväčšou brzdou pri založení startupu peniaze, je lepšie vziať investora a rozhýbať startup, ako zostať v štádiu nápadu.“

Začínajúci podnikatelia a súkromný kapitál

Začínajúci podnikatelia a startupisti majú viacero možností ako získať súkromný kapitál na rozbehnutie ich projektu a nápadu. Dôležité pre majiteľov projektu je najskôr sa zamerať na kvalitu spracovania projektu, poukázať na reálnosť potrieb, ktoré bude projekt svojimi službami alebo výrobkami uspokojovať.  Investorov bude zaujímať biznis model a  kvalitne a realisticky spracovaný rozpočet projektu (finančná projekcia cash flow).

Až keď máte kvalitne spracované informácie a materiály o projekte, až potom sa radšej obracajte na investorov so získaním kapitálu, odporúčajú prevádzkovatelia portálu HladamInvestora.sk.V opačnom prípade to je pre vás strata času a financií.

Investorov musíte presvedčiť, že váš projekt je kvalitný, bude o jeho služby a produkty záujem, že existuje možnosť expanzie a bude z neho minimálne v horizonte 5 rokov zaujímavé zhodnotenie. Najpodstatnejšie je si uvedomiť, že investor musí byť v prvom rade presvedčený, že práve vy (majiteľ projektu) ste tým najschopnejším človekom, ktorý projekt dokáže úspešne realizovať.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Hľadám investorainvestoriinvestovaniepodnikateľský nápadstartupy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Investovanie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X