Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Philip Morris opúšťa cigarety a znižuje pritom globálne dopady svojho podnikania

Post consumer waste.jpg
Foto: PMI
5. apríla 2024 Autor Informačný servis Tlačiť

Celosvetový nárast dospelých fajčiarov, ktorí opustili cigarety a prešli na bezdymové výrobky, historicky podiel nových produktov na čistých príjmoch, zastavenie odlesňovania, nulová tolerancia detskej práce a stále viac žien v riadiacich pozíciách. Aj to priniesla v poradí piata Integrovaná správa spoločnosti Philip Morris International Inc. (PMI), ktorá každoročne hodnotí globálne dopady jej podnikania. Okrem environmentálneho a sociálneho rozmeru sa tento raz zameriava predovšetkým na zdravotné dopady jej výrobkov.

PMI prechádza rozsiahlou transformáciou. Opúšťa cigarety, ktoré chce postupne úplne nahradiť novými bezdymovými výrobkami so zníženým rizikom. Tento cieľ má pre najvyššiu prioritu a na jeho napĺňanie tak smeruje stále viac finančných i ľudských zdrojov. Ako uvádza Integrovaná správa, do výskumu, vývoja a budovania nových výrobných kapacít spoločnosť v období rokov 2008 – 2023 investovala 12,5 miliardy dolárov.

Nové bezdymové produkty priniesla na 84 trhov sveta a celkový odhadovaný počet užívateľov bezdympvých výrobkov PMI dosiahol rekordnú úroveň 33 miliónov.

„Rok 2023 sa niesol v znamení jednoty, odhodlania a trvalého záväzku k našej vízii budúcnosti bez dymu. Keďže sa stretávame s novými výzvami, trvalá odolnosť našich ľudí, výnimočný talent a hĺbka cieľa nám zaručujú, že sme dobre pripravení pokračovať v našej ceste – v snahe o pokrok, inovácie a podporu udržateľnosti pri našej transformácii pre lepšiu budúcnosť,“ uviedol Jacek Olczak, výkonný riaditeľ spoločnosti PMI.

Product impact.jpg
Foto: PMI

Tabak bez odlesňovania

Líder tabakového priemyslu kladie stále väčší dôraz aj na znižovanie dopadov svojej činnosti na životné prostredie. Integrovaná správa napríklad pravidelne vyhodnocuje podiel tabaku získaného bez rizika čistého odlesnenia obhospodarovaných prírodných lesov a bez premeny prírodných ekosystémov. Vlani sa spoločnosti podarilo dosiahnuť rekordný výsledok, až 94 %, pričom ešte pred rokom to bolo 55 %. Na 11 trhoch, kde pôsobí zároveň PMI dosiahol uhlíkovú neutralitu.

Spoločnosť tiež napreduje pri znižovaní environmentálnych dopadov svojich výrobkov. Až 76 % objemu dodávok cigariet sa dnes realizuje na trhoch, kde boli zavedené programami proti znečisťovaniu ohorkami.

Podiel obnovených alebo opravených elektronických zariadení sa jej podarilo vlani viac ako zdvojnásobiť, zo 157 tisíc na 320 tisíc kusov.

Full Frame Shot Of Leaf
Foto: PMI

Ľudské práva na prvom mieste

Zodpovedný prístup k podnikaniu má aj svoj sociálny rozmer, ktorý je citeľný nielen smerom do vnútra spoločnosti, ale i navonok, vo vzťahu k miestnym komunitám.

PMI dôsledne uplatňuje vysoké štandardy ochrany ľudských práv v súlade s dohovormi Organizácie Spojených národov (OSN) a Medzinárodnej organizácie práce (ILO). Ich dodržiavanie vyžaduje aj od dodávateľských subjektov. A to aj v najrizikovejších krajinách. Správa uvádza, že podiel detskej práce medzi zmluvnými poľnohospodármi dodávajúcimi tabak sa takto podarilo znížiť na 0,1 %.

Ženy na riadiacich pozíciách

Inklúzia a diverzita sa stali organickou súčasťou práce spoločnosti v oblasti ľudských zdrojov a tieto hodnoty PMI postupne presadzuje vo všetkých krajinách, kde pôsobí. Dokumentuje to aj rastúci podiel žien na riadiacich pozíciách, ktorý vlani dosiahol 41,8 %, čím sa dokonca podarilo prekročiť pôvodne vytýčenú kvótu 40 %.

Integrovaná správa spoločnosti PMI za rok 2023 bola vypracovaná v súlade s medzinárodnými štandardmi Globálnej iniciatívy pre podávanie správ (GRI), iniciatívy UN Global Compact (UNGC), UN Sustainable Development Goals a nadácie IFRS – vrátane použitia štandardov SASB a rámca integrovaného výkazníctva.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Philip Morris InternationalPMIPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

28máj8:30Microsoft Copilot: Váš AI asistent8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Umelá inteligencia

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X