Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Plošinové, paletové či závesné: Ako vybrať priemyselnú váhu podľa využitia

1.png
Foto: Pexels
18. októbra 2022 Autor Informačný servis Tlačiť

Priemyselné váhy sú typické vysokou váživosťou – v niektorých prípadoch to môžu byť i desiatky ton. Ako napovedá samotný názov, svoje využitie nájdu najmä v priemysle: potravinárstvo, technologická výroba, sklady, stavebníctvo či logistika. Každá činnosť si však vyžaduje iné možnosti a funkcionality priemyselnej váhy. Kedy si vybrať plošinovú, kedy paletovú a kedy závesnú váhu? Nájsť odpoveď na túto otázku vám pomôže tento stručný sprievodca priemyselnými váhami a ich využitím.

Na čo sa používajú plošinové váhy

Prvé priemyselné váhy, ktoré rozoberieme, sú tie plošinové. Vďaka svojej konštrukcii a funkcionalitám ich považujeme do veľkej miery za univerzálne. Uplatnenie nájdu v potravinárstve, v skladoch, v zberných dvoroch, vo výrobe, v technologickom priemysle. Vyznačujú sa pevnou, najčastejšie oceľovou či nerezovou konštrukciou.

Zákazník nájde na trhu rôzne typy plošinových váh: zabudovateľné do zeme, premiestniteľné s kolieskami, s nájazdovou plošinou, bez nej, ale tiež špeciálne dobytčie plošinové váhy na váženie zvierat. Pri výbere je vhodné zohľadniť najmä maximálnu váživosť a veľkosť plošiny. V prípade, že na plošinovej váhe plánujete vážiť vrecia, oceníte váhu so zábradlím.

2.png
Foto: digitalne-vahy.skgid=1&pid=3

Kedy siahnuť po paletovej váhe

Ďalšou kategóriou priemyselných váh sú paletové váhy. Vďaka samotnému názvu je zrejmé, aké je ich využitie. Skutočne, paletové váhy sú vysoko špecializované. Ľahko ich spoznáte podľa ich tvaru hranatého písmena U, rozmery dokonale kopírujú štandardnú veľkosť europaliet – 1200 x 800 mm. Úzka špecializácia paletových váh tak priliehavo reaguje na požiadavky pri vážení europaliet. Ktoré to sú?

Ide najmä o nízky zdvih, už od 90 mm, čo v kombinácii s funkcionalistickým dizajnom uľahčuje celkovú manipuláciu pri vážení paliet. Používateľ ich navyše vie počas nečinnosti jednoducho oprieť o stenu a ušetriť tak priestor v sklade. Nechýbajú ani prepravné kolieska, paletové váhy si tak ľahko premiestnite tam, kam potrebujete. Váživosť sa zvyčajne pohybuje na úrovni 1 500 a 3 000 kg.

3.png
Foto: digitalne-vahy.skgid=1&pid=1

Priestor šetriace závesné váhy

Ste limitovaný priestorom? Závesné váhy sú kategóriou priemyselných váh, ktorá najlepšie reaguje na kapacitné limity výrobných hál či skladov. Z podlahovej plochy neuberajú totiž ani kúsok, sú zavesené na konštrukcii, stene či v niektorých prípadoch na ramene žeriavu.

Priemyselné závesné váhy majú váživosť v stovkách kilogramov či tonách, existujú však aj ručné závesné váhy, ktoré s obľubou používajú rybári i cestovatelia. Výhodou závesných váh je tiež schopnosť odvážiť bremená, ktoré sú neforemné, resp. obrovských rozmerov. Ešte tip na záver, nech už kupujete akúkoľvek priemyselnú váhu, zohľadnite to, či ju chcete používať na obchodné váženie (pre váženia súvisiace s platbami), alebo na váženie pre vlastnú potrebu.

V prípade, že ide o váženia súvisiace s platbami, siahnite po priemyselných váhach s označením obchodné – resp. určené meradlá. Ak budete vážiť napríklad len pre vlastné potreby, postačia vám priemyselné váhy s označením technologické.

Potrebujete poradiť pri výbere priemyselnej váhy alebo sa dozvedieť viac o ich možnostiach? Všetko potrebné nájdete na digitalne-vahy.sk.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

PRpriemyselná váhaváha

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X