Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Počet konkurzov firiem v druhom štvrťroku poklesol

Fotobanka Pixmac
9. júla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

12 konkurzov bolo vyhlásených na majetok fyzických osôb – živnostníkov.

V druhom štvrťroku tohto roka bolo vyhlásených 85 konkurzov

Slovenské súdy v druhom štvrťroku tohto roka vyhlásili 85 konkurzov firiem. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 25 konkurzov. Medzi zbankrotovanými subjektmi prevládali s počtom 72 (84,71 %) právnické osoby, 12 konkurzov bolo vyhlásených na majetok fyzických osôb – živnostníkov a jeden na majetok neziskovej organizácie. Vyplýva to z analýzy spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau.

„Medzi odvetvia s dlhodobo najvyššími počtami vyhlásených konkurzov patria obchod, priemysel a stavebníctvo, najviac firemných bankrotov býva obvykle vyhlásených v Bratislavskom kraji, kde zároveň podniká najviac subjektov,“ uvádza hlavná analytička spoločnosti Slovak Credit Bureau Jana Marková. Najmenej subjektov zbankrotovalo v druhom štvrťroku 2015 v Žilinskom a Banskobystrickom kraji. 

V úpadku sa v druhom štvrťroku 2015 ocitli 2 väčší zamestnávatelia. Konkurz bol vyhlásený na majetok spoločnosti IMPERIUM, s.r.o. (interval počtu zamestnancov od 250 do 499) a reštrukturalizácia bola povolená známemu spracovateľovi mäsa a výrobcovi mäsových lahôdok Berto sk, s. r. o. (interval počtu zamestnancov od 150 do 199).

V sledovanom období bolo povolených 28 reštrukturalizácií, čo je o deväť menej ako v rovnakom období predchádzajúceho roku. „Najviac reštrukturalizácií bolo ako vo väčšine predchádzajúcich analyzovaných období povolených v priemysle a obchode, tretím odvetvím v poradí však bolo prekvapujúco namiesto stavebníctva poľnohospodárstvo,“ dodala Marková. Najviac reštrukturalizácií bolo povolených v Bratislavskom kraji. 

Spoločnosť Slovak Credit Bureau zabezpečuje na Slovensku prevádzku slovenských úverových registrov, bankového a nebankového, prostredníctvom ktorých si banky a stavebné sporiteľne, resp. leasingové a splátkové spoločnosti overujú bonitu a schopnosť svojich klientov splácať budúce záväzky.

Firma CRIF – Slovak Credit Bureau je globálna spoločnosť špecializujúca sa na oblasť rozvoja a riadenia úverového reportingu, obchodných informácií a systémov pre podporu rozhodovania. Bola založená v roku 1988 v talianskej Bologni. Dnes pôsobí na štyroch kontinentoch, a to v Európe, Amerike, Afrike a v Ázii.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ukončenie podnikania

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X