Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Poistenie GAP pre firemné vozidlá: Nestrácajte čas ani peniaze

Poistenie GAP pre firemné vozidlá: Nestrácajte čas ani peniaze
QBE
16. júna 2014 Tlačiť

Ak podnikáte a k práci potrebujete osobné či nákladné vozidlo, alebo dokonca celú flotilu vozidiel, je ich poistenie kľúčové. Nejedná sa pritom iba o povinné či havarijné poistenie, svoju investíciu do vozového parku by si mala každá firma ustrážiť aj z pohľadu hodnoty jednotlivých vozidiel.

Či už kupujete pre firemné potreby nové, alebo jazdené vozidlá, oplatí sa vsadiť na poistenie GAP, ktoré kryje stratu hodnoty vozidla v priebehu jeho používania. Počty sú jednoduché najmä pri nových vozidlách – od chvíle, kedy vozidlo kúpite, jeho cena začína klesať. Už po roku klesne cena vozidla až o tridsať percent a v priebehu troch rokov môže klesnúť aj na menej ako polovicu pôvodnej obstarávacej ceny. Pri niektorých vozidlách je pokles ceny rýchlejší, u iných pomalší.

 

Nemusíte nad tým krútiť hlavou, môžete sa proti tomu poistiť. Renomovaná spoločnosť QBE ponúka poistenie GAP, ktoré kryje rozdiel medzi obstarávacou cenou a aktuálnou trhovou hodnotou vozidla v prípade totálnej škody, živelnej pohromy alebo krádeže. Vďaka tomu si budete môcť kúpiť nové vozidlo rovnakej značky alebo typu bez toho, aby ste museli doplácať z firemnej kasy.

 

Poistenie GAP je možné dojednať ako EuroGAP, TruckGAP a LeaseGAP. Každý z produktov má špecifické zameranie. EuroGAP je navrhnutý, aby maximálne chránil investíciu do vozidla v prvých rokoch od jeho kúpy, kedy cena klesá najrýchlejšie. Poistiť je pritom možné nové aj jazdené vozidlá. TruckGAP chráni vozový park zložený z nákladných vozidiel či autobusov až po dobu piatich rokov.

 

LeaseGAP je dôležitý predovšetkým pre tých, ktorí majú vozidlo na operatívny leasing. V prípade straty vozidla pri totálnej škode či krádeži totiž býva veľký rozdiel medzi náhradouz poisťovne a zostatkom finančného záväzku voči leasingovej spoločnosti. Bez poistenia LeaseGAP sa tak môže stať, že klient príde nie len o vozidlo, ale ešte na viac musí doplácať.

 

GAP tak chráni pred stratou financií či prípadným dlhom a zároveň umožňuje rýchlo kúpiť nové vozidlo na firemné účely. A práve čas, rovnako ako financie, je pre podnikanie kľúčový. Nestrácajte ani jedno. 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Znižovanie nákladov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X