Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pomôžte zlepšiť život na Slovensku, Tesco podporí až 231 lokálnych projektov sumou 170-tisíc eur

Novy projekt.jpg
Foto: Tesco
9. apríla 2024 Autor Informačný servis Tlačiť

Máte nápad, ako zlepšiť život na Slovensku? Teraz máte jedinečnú šancu získať peniaze na svoj projekt, ktorý pomôže komunitám. Tesco spúšťa už 15. edíciu grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame na podporu lokálnych projektov. Prihlasovanie projektov trvá až do 5. mája 2024 cez webstránku grantu.

„Aj v 15. edícii podporíme až 231 lokálnych projektov sumou takmer 170-tisíc eur, ktoré pomôžu zlepšiť život v komunitách, kde Tesco pôsobí. Môže ísť o úle, oddychové zóny, zaujímavé workshopy či tábory pre detičky. Každý, aj malý nápad má šancu uspieť. Prihlasovanie je jednoduché, stačí vyplniť online formulár. Šancu majú aj organizácie, ktoré uspeli v minulých edíciách. Tešíme sa na všetky skvelé nápady,“ hovorí Michaela Lehotská, CSR manažérka Tesca na Slovensku.

Tesco za celú existenciu grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame doteraz podporilo až 2 772 projektov sumou 2 188 800 eur. Výhodou grantu je veľké množstvo projektov, ktoré majú šancu uspieť.

Lokálne projekty môžu prihlasovať prostredníctvom online formulára školy, škôlky, samosprávy, centrá voľného času, útulky, občianske združenia či neziskové organizácie. Finančnú podporu môžu získať projekty, vďaka ktorým vzniknú napríklad nové komunitné priestory, záhrady, parky, divadlá či športoviská, budú obnovené pamiatky alebo sa zrealizujú rôzne športové či kultúrne podujatia, kurzy či vzdelávacie aktivity.

Z prihlásených nápadov vyberie nezávislá odborná komisia 231 najlepších projektov. O výške ich podpory rozhodnú hlasovaním zákazníci Tesca. Tí v ostatnej 14. edícii ocenili najmä projekty z oblasti vzdelávania školákov (MŠ, ZŠ) a kultúry a projekty pre domovy sociálnych služieb (DSS).

Každý, kto má záujem uchádzať sa o finančný grant, môže nájsť inšpiráciu vo víťazných projektoch doterajších edícií. Šancu uspieť majú projekty, ktoré budú slúžiť množstvu ľudí po celom Slovensku. Jedným z víťazných projektov, ktorý vďaka hlasovaniu zákazníkov získal 1 300 eur, je aj nezisková organizácia APečko. Organizácia získala 1. miesto v hlasovaní zákazníkov v petržalskom hypermarkete Tesco v Bratislave v 14. edícii (33 069 hlasov) za projekt Prvá pomoc pomáha, ktorá učí školákov prostredníctvom roadshow poskytnúť prvú pomoc. „Hoci sa vzdelávaniu v oblasti prvej pomoci venujeme niekoľko rokov, naša nezisková organizácia vznikla len pomerne nedávno, preto iniciatívne hľadáme podporu pre naše aktivity. Oslovujeme školy v rámci Bratislavského kraja, ale aj okolitých krajov na nadviazanie spolupráce. Potešil nás grant Tesca Vy rozhodujete, my pomáhame, kde sme sa prihlásili cez online formulár. Proces prihlasovania nebol zložitý, aj keď zaberie istý objem času. Pravdepodobne sa zapojíme opäť – do aktuálnej 15. edície grantu,“ prezradila Katarína Načiniaková z neziskovej organizácie APečko z Bratislavy.

O výške podpory rozhodnú počas leta zákazníci hlasovaním prostredníctvom žetónov v 164 obchodných prevádzkach Tesca na Slovensku. V každom z týchto obchodov môžu zákazníci hlasovaním vybrať jeden z troch projektov z okolia.

Projekt s najvyšším počtom hlasov v danom regióne získa finančnú podporu vo výške 1 300 eur, projekt s druhým najvyšším počtom odovzdaných žetónov získa grant v sume 600 eur a projekt na treťom mieste dostane 300 eur.

Ako prebieha prihlasovanie nápadu na zlepšenie svojho okolia:

  1. Premyslite si, ako môže váš nápad zlepšiť život vo vašom okolí.
  2. Inšpirujte sa víťaznými nápadmi z minulých edícií: https://tesco.sk/pomahame/list-of-projects/
  3. Vypočítajte si, koľko eur by stála realizácia projektu.
  4. Zaregistrujte svoj projekt odkiaľkoľvek online na: https://tesco.sk/pomahame/registration/
  5. Hotovo. Teraz stačí počkať na výber 231 najlepších nápadov, o ktorých e-mailom informujú organizátori priamo zapojené organizácie.
  6. Od 15. júla do 11. augusta 2024 zákazníci hlasovaním s pomocou žetónov v 164 predajniach Tesca rozhodnú o výške podpory – 300 eur, 600 eur alebo 1 300 eur.

Detailný návod, ako podať projekt, si môžu záujemcovia pozrieť aj vo videu.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

grantgrantový programPRTesco

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

03jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X