Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Práca ťa nebaví? Založ si vlastné podnikanie!

Ví? Založ si vlastné podnikanie!
M2 Business
23. marca 2012 Tlačiť

(PR) Milé dámy, dnešný článok je špeciálne pripravený pre Vás, pretože o podnikaní žien sa hovorí naozaj veľmi málo. Zarábať sama pre seba, manažovať si svoj čas a pracovať v oblasti, ktorá ma baví, to sú len niektoré z výhod vlastnej firmy. Ak aj nemáš dostatok finančných prostriedkov, skús požiadať o pôžičku pre živnostníkov, alebo bankový úver.

Založenie sro so sebou prináša veľa starostí. Treba si preštudovať zákonníky, pobehať po všetkých možných úradoch a vybaviť nespočetné poskytnutie pôžičky online, ktorú dostaneš ihneď. Musíš sa tiež rozhodnúť, či budeš podnikať na živnosť, alebo si vytvoríš sro-čku. Niektorí sa rozhodnú pre živnosť, v iných prípadoch je výhodnejšie založenie firmy, pretože vtedy ručíš iba do výšky základného imania, a nie celým svojím majetkom.

Ďalšou možnosťou je zakúpenie už existujúcej spoločnosti, tzv. ready made sro. Sú to firmy, ktoré sú už založené, v ktorých však ešte nikto nevykonával podnikateľskú činnosť. Predaj ready made spoločností realizujú na to špecializované spoločnosti, od ktorých si môžeš kúpiť firmu, ktorá ťa najviac zaujme.

Dôležité je aj správne vybrať sídlo firmy. Pre začiatok ním môže byť aj tvoja vlastná domácnosť, neskôr, keď sa ti podnikanie rozrastie, je vhodnejšie presunúť sa do prenajatého priestoru. A keby podnikanie nevychádzalo podľa tvojich predstáv, môžeš svoju firmu predať.

V poslednom čase zažívajú rozmach hlavne firmy zaoberajúce sa predajom výpočtovej techniky. Môžeš sa inšpirovať a začať podnikať v oblasti výpočtovej techniky. Je to jednoduché. Keď budú v hociktorej firme potrebovať nové počítače, monitory, klávesnice, notebooky, tlačiarne, mobily, či akúkoľvek inú výpočtovú techniku, môžu sa obrátiť na teba a ty im materiál dodáš priamo k nim.

Neustále sa rozvíja a rozrastá aj oblasť predaja domén. Ak nemáš dostatok času, môžeš zamestnať nového pracovníka alebo brigádnika, ktorý sa bude venovať práci, na ktorú ty nebudeš mať dostatok času.

Skús pouvažovať, čo by ťa bavilo a napĺňalo, a možno si svoje podnikanie čoskoro „rozbehneš“ aj ty.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X