Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Prečo si vybrať euro prepravky na skladovanie?

Empty,Stock,Basket,Stack,Up,In,Back,Office,Of,Convenience
Foto: Shutterstock
22. februára 2024 Autor Informačný servis Tlačiť

Pokiaľ premýšľate nad tým, aké prepravky a nádoby zvoliť pri skladovaní, máme pre vás jednoznačnú odpoveď. Práve euro prepravky vám výborne poslúžia pri preprave a skladovaní takmer čohokoľvek. Viete, aké sú ich najväčšie výhody a kedy sa vám budú hodiť najviac?

Väčšinou sa všetko posúva vpred a zlepšuje sa, no euro prepravky sú tu už roky a stále patria k tým najlepším možnostiam na skladovanie a prepravu tovaru. Sú určené pre rôzne typy priemyslov, od automobilového cez strojársky až po potravinársky a ich charakteristickým znakom sú hladké steny a pevná konštrukcia.

Čo všetko môžeme skladovať v euro prepravkách?

Euro prepravky sú navrhnuté tak, aby vyhovovali európskym štandardom, sú teda pomerne univerzálne. Pôvodne slúžili na sklad a prepravu potravín, no ich využitie sa rozšírilo do ďalších odvetví. Najčastejšie sa s nimi pracuje v:

 • Potravinársky priemysel – na prepravu rôznych potravín a nápojov. V euro prepravkách sa výborne skladuje a preváža ovocie, zelenina, konzervované potraviny, pečivo, mrazené výrobky, fľaše, plechovky, mliečne výrobky, údeniny, mäso… Jednoducho všetko, čo nájdete v potravinách.
 • Maloobchod – maloobchodníci a rôzni predajcovia taktiež využijú euro prepravky, pričom v nich môžu prepravovať oblečenie, topánky, doplnky, malú elektroniku, kozmetiku a podobne.
 • Automobilový priemysel – súčiastky, výrobné komponenty či náradie, to je len malá časť z toho, na čo sa dajú využiť euro prepravky v automobilovom priemysle.
 • Farmaceutický priemysel – euro prepravky sú taktiež ideálnym riešením na skladovanie a prepravu rôznych liekov a zdravotníckych pomôcok. Zabezpečia nielen ľahký prevoz z miesta na miesto, ale dané produkty aj ochránia počas manipulácie.
 • Strojársky priemysel – do euro prepraviek sa dá uskladniť sypký či pevný materiál, ktorý sa následne bude dať ľahko prevážať.

A to je len malá časť z toho, čo všetko sa dá v euro prepravkách skladovať a prepravovať. Vďaka svojej praktickosti a kvalitným materiálom sú odolné, znovu použiteľné a najmä univerzálne.

Toto do euro prepravky radšej nedávajte

Aj keď plastové prepravky majú svoje využitie v takmer každom type priemyslu, nájdu sa produkty, ktoré do nich nepatria. Ide najmä o nebezpečné látky, teda o tovar, ktorý je klasifikovaný ako nebezpečný. Do euro prepraviek teda nepatria chemikálie, výbušniny či látky, ktoré sú ľahko horľavé.

Keďže euro prepravky majú svoje štandardizované rozmery, nie sú vhodné na prepravu a skladovanie veľmi veľkých predmetov.

Kde využijete euro prepravky?

Všade, tak by mohla znieť jednoduchá odpoveď. Aj keď sme doteraz hovorili o využití euro prepraviek v priemysle, potravinárstve či v maloobchode, určite vám výborne poslúžia aj v osobnom živote. Čo tak ich využiť na uskladnenie zaváranín, pracovných nástrojov či ako odkladacie nádoby v špajzi?

Záhradníci a domáci kutili ich ocenia tiež. Môžete dať do nich hlinu, rastliny, semienka a tiež v nich môžete skladovať zeleninu a ovocie. Alebo máte doma umelecký ateliér či krajčírsku dielňu? Nech sa páči, euro prepravky sú pre vás ako stvorené.

Najväčšie výhody euro prepraviek

Euro prepravky vám ponúkajú množstvo výhod a keď si ich raz zadovážite, iné typy nádob na prepravu a skladovanie už chcieť nebudete. Aj keď sme vyššie spomenuli, že do euro prepraviek nepatria nebezpečné a horľavé látky, ich výhodou je odolnosť proti kyselinám a lúhom. Medzi ďalšie výhody patrí:

 • univerzálnosť,
 • efektívnosť úložného priestoru,
 • ľahká manipulácia a ergonomické držadlo,
 • odolnosť a trvanlivosť,
 • recyklovateľnosť,
 • sú odolné voči chladu aj kontaktnému teplu,
 • rozmermi pasujú na rôzne typy dopravníkov.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

euro prepravkyPRskladovanie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X