Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Rok od začiatku vojny na Ukrajine: Trh s ojazdenými autami sa stabilizoval, solidarita s utečencami neprestáva

Aures pomoc ukrajine.jpg
Foto: AURES Holdings (3452
24. februára 2023 Autor Informačný servis Tlačiť

Skupina AURES Holdings na kontá neziskových organizácií pomáhajúcich na Ukrajine odoslala takmer 170 000 eur, zapožičala dve desiatky áut a zamestnala alebo ubytovala ukrajinských utečencov.

Dnes je to presne rok, čo ruské vojská vstúpili na územie Ukrajiny. Následná vojna výrazne ovplyvnila celý európsky kontinent, keď obmedzila nielen výrobu automobilov, ale mala za následok aj zvýšenie cien palív, energií či spotrebného tovaru. Zároveň sa ale čiastočne oživil sekundárny trh s automobilmi a ceny sa v druhom polroku 2022 ustálili. V rámci nebývalej vlny solidarity Ukrajincom pomohlo a pomáha veľa českých a slovenských firiem či jednotlivcov. Len skupina AURES Holdings za posledný rok odoslala na kontá neziskových organizácií takmer 170-tisíc eur, zapožičala dve desiatky automobilov, odviezla nespočetné množstvo materiálnej pomoci a zamestnala alebo ubytovala desiatky ukrajinských utečencov.

Do pomoci Ukrajincom sa hneď v prvý deň vojny, ktorej výročie pripadá na 24. februára, zapojili stovky zamestnancov AAA AUTO. Niektorí išli osobne na pomoc k poľsko-ukrajinským alebo slovensko-ukrajinským hraniciam. Na samom začiatku totiž práve tam vznikalo veľa zmätkov a bola potrebná každá šikovná ruka. „V tom čase sa na nás obracalo množstvo organizácií so žiadosťami o pomoc s mobilitou, pretože často mali dobrovoľníkov, ale chýbali im vozidlá. Keďže ako najväčší predajca s ponukou dvanásťtisíc áut sme mohli zapožičať najviac automobilov, postupne ich od nás odišlo viac ako dvadsať. Naši zamestnanci potom odviezli do bezpečia desiatky Ukrajincov,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka skupiny AURES Holdings, prevádzkovateľa siete autocentier AAA AUTO.

Od prvého dňa okupácie spoločnosť odovzdáva ukrajinskej ambasáde autolekárničky, ktoré odtiaľ putujú najčastejšie priamo na front. Za minulý rok ich bolo takmer 16-tisíc a zbierka pokračuje ďalej. Spoločnosť zároveň zorganizovala na Slovensku, v Česku aj v Poľsku zamestnanecké potravinové zbierky, ako aj zbierky na pomoc s vybavením bytov. „Len v Poľsku sme nazbierali takmer dve tony materiálnej pomoci, ktorú sme následne previezli na západnú stanicu vo Varšave a lokálnu organizáciu v Piaseczne. Odtiaľ potom putovala ďalej tam, kde bola najviac potrebná. Zároveň sme finančne podporili aj našich ukrajinských kolegov, ktorí odišli bojovať za slobodu svojej vlasti,“ doplnila Karolína Topolová. Na slovenských a českých pobočkách, ktoré to dispozične umožňovali, skupina navyše ubytovala desiatky utečencov. Vzhľadom na to, že AURES Holdings tiež kontinuálne rozširuje ponuku nových pracovných miest, mohol vlani tiež zamestnať desiatky Ukrajincov.

Skupina hneď v prvých týždňoch po začatí okupácie poslala na kontá neziskových organizácií, ktoré pomáhajú ukrajinským utečencom, takmer 130-tisíc eur, ktoré postupne doplnila vďaka zamestnaneckej zbierke na Slovensku, v Česku a v Poľsku o ďalších 40-tisíc eur.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

AAA AUTOAURES HoldingsPRvojnavojna na Ukrajine

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

14dec8:30Čo nám priniesli a čo nám prinesú novely Obchodného zákonníka8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X