Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Šťastie pokúšal už od 11-tich. Cameron Johnson a jeho cesta k miliónom

youtube.com
23. augusta 2015 Zdroj forbes.com, listverse.com Tlačiť

Keď Camerona Johnsona oslovili jeho vlastní rodičia, aby navrhol pozvánky na pripravovanú dovolenkovú párty, pravdepodobne nemal ani len predstavu o tom, ako ho to ďalej ovplyvní a kam ho to zavedie. Mal vtedy len 9 rokov.

Za menej ako rok zarobil Johnson 50-tisíc dolárov

Očarení výsledkami jeho práce (zvesti o jeho schopnostiach sa šírili rýchlo), začali mu ľudia z jeho okolia a zo susedstva ponúkať peniaze za ďalšie dizajnérske návrhy. Už vo veku 11 rokov tak zinkasoval niekoľko tisíc dolárov, ktoré mu zarobil jeho vlastný rad  pohľadníc a blahoprianí na zákazku „Chears And Tears“.

Pri tomto malom biznise sa však nezastavil a v 12 rokoch ponúkol svojej mladšej sestre 100 dolárov za jej kolekciu tridsiatich Ty Beanie Babies (ide o populárnu sériu plyšových zvierat). Cameron na nich zarobil desaťkrát toľko, keď hračky predal cez e-Bay. Rozpoznal potenciál a zistil, že to pekne vynáša, a tak začal hračky odkupovať vo veľkom priamo od spoločnosti Ty s cieľom predávať ich na eBay a na svojej Chears And Tears webstránke.

Za menej ako rok Johnson zarobil 50-tisíc dolárov a použil peniaze na svoj ďalší odvážny podnik My EZ Mail, službu, ktorá posiela e-maily na konkrétny účet bez toho, aby boli odhalené osobné údaje prijímateľa. Najal programátora, ktorý mu tento nápad zrealizoval a počas dvoch rokov mu My EZ Mail generoval tritisíc dolárov mesačne.

Stále mu to však nestačilo. V roku 1997 spojil svoje sily s ďalšími dvomi podnikateľmi – tínedžermi a spoločne založili online reklamnú spoločnosť SurfingPrizes.com. Stránka, ktorá fungovala ako služba platená prostredníctvom reklamy, sa vyplatila a zarábala im 300- až 400-tisíc mesačne.

Ešte pred ukončením štúdia na strednej škole mal Cameron na konte odhadom viac ako 1 milión dolárov čistého imania v kombinovaných aktívach.

V 19 rokoch predal názov a softvér spoločnosti, ale databázu zákazníkov, ktorú si vybudoval, si ponechal pre prípad, že by sa rozhodol k podobnému biznisu v budúcnosti vrátiť.

So svojím priateľom si následne založili biznis Certificateswap.com, orientovaný na „obeh“ darčekových poukazov na odber tovaru. Ich stratégia bola jednoznačná – nižšie ceny. Certificateswap.com napokon predali za bližšie nešpecifikovanú šesťmiestnu sumu.

Súvisiace články v seriáli "Mladí a bohatí"

Zobraziť všetky články v seriáli "Mladí a bohatí"
FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X