Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

TREND posiela výtlačky do škôl, mladým sprostredkúva overené informácie

Mbr_skola sucany.jpg
TREND
15. januára 2018 Tlačiť

BRATISLAVA 15. januára 2018 (P/PR) – Hodnota kvalitného a overeného spravodajstva sa v ére „fake news“ ešte zvyšuje a týždenník TREND si uvedomuje nezameniteľnú úlohu serióznej žurnalistiky, ktorá má pre spoločnosť zásadný význam. Keďže pôdou pre šírenie falošných správ sú najmä sociálne siete, ktoré sú doménou prevažne mladých ľudí, rozhodol sa TREND vyvážiť rôzne konšpirácie šírené na internete pravdivými a overenými informáciami. Zásobuje nimi práve jednu z najdotknuteľnejších cieľových skupín – stredoškolákov.

Pouzi_rozum_trend.jpg
TREND

Od začiatku aktuálneho školského roka 2017/2018 zasiela TREND po jednom výtlačku do maturitných ročníkov gymnázií a ďalších vybraných škôl. Do projektu, ktorý je nazvaný príznačne Použi rozum, sa zapojilo už dovedna viac ako 250 gymnázií a stredných škôl na Slovensku.

„Projektom Použi rozum sme chceli upozorniť na zásadný rozdiel medzi overenými a neoverenými informáciami, serióznou žurnalistikou a takzvanými fake news,“ vysvetľuje šéfredaktor TRENDU Oliver Brunovský.

Samotné školy za TREND neplatia. Projekt realizuje redakcia týždenníka spoločne s komerčnými partnermi – predplatné pre školy financuje viacero významných slovenských firiem, ktoré sa rozhodli podporiť boj proti falošným správam a zabezpečili pre študentov aktuálne vydanie ekonomického časopisu každý týždeň. Popri maturantoch dostávajú týždenník aj riaditelia škôl a pedagógovia, ktorí sa venujú ekonomickým odborom.

„Výborná odozva zo škôl, ale aj od početných sponzorov, ktorí im TREND darovali, nám potvrdila, že takýto projekt má veľký zmysel. Mladých ľudí zaujíma, čo sa deje v spoločnosti, v ekonomike a v biznise a inšpiratívne príklady úspešných ľudí ich celkom prirodzene priťahujú,“ dopĺňa O. Brunovský.

Zámer osloviť aj najmladšiu generáciu čitateľov je badateľný aj v aktuálnych vydaniach TRENDU. Projekt je podporený tematickými redakčnými príspevkami, ktoré sa týkajú vzdelávania, začínajúcich podnikateľov, start up projektov, cestovania či tém súvisiacich s formovaním vlastného biznisu. Priestor zároveň dostávajú samotní študenti, ktorí v týždenníku publikujú svoje názory prostredníctvom blogov. Celý obsah viazaný k projektu je dostupný na adrese trend.sk/pouzirozum.

Projekt Použi rozum je príspevkom redakcie TRENDU v boji proti neserióznymi a dezinformačným zdrojom. „Ďakujeme partnerom, že nám s touto aktivitou pomohli a projekt podporili. Sme radi, že prihlásené školy stále pribúdajú a budeme sa tešiť, ak sa na nás obrátia aj ďalšie, ktoré sa chcú pridať,“ uviedla marketingová manažérka TRENDU Martina Košková.

S projektom Použi rozum sa TREND stal aj partnerom Ekonomickej Olympiády – celoslovenskej súťaže v znalostiach ekonómie a financií, určenej študentom stredných škôl.

TREND dlhodobo distribuuje svoje vydania aj na najväčšie univerzity a vysoké školy na Slovensku. Týždenník je tak dostupný študentom a zamestnancom Ekonomickej univerzity, Paneurópskej vysokej školy, Slovenskej technickej univerzity, Univerzity Komenského v Bratislave, Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Technickej univerzity v Žiline, Poľnohospodárskej univerzity v Nitre či Technickej univerzity v Košiciach.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

fake newsfalošné správyPouži rozumtrend

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X