Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Turizmus na Slovensku prekvitá. Aké sú prognózy do budúcna?

13112959_1097279613648705_4340518792621350366_o.jpg
1. júna 2016 Tlačiť

Národný portál cestovného ruchu slovakia.travel.sk podľa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch navštívilo od začiatku roka do konca mája viac ako 1,2 milióna používateľov internetu. Predstavuje to medziročný nárast o 87 %.

Od januára do marca tohto roku sa pre dovolenku na Slovensku rozhodlo viac ako milión návštevníkov. V porovnaní s prvým štvrťrokom minulého roku to je nárast o 25 %. Ako ďalej vyplýva z informácií Štatistického úradu SR, o ktorých informovala Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR), 650 tisíc hostí bolo zo Slovenska, čo predstavuje 26-percentný medziročný nárast. Turistov zo zahraničia bolo takmer 380 tisíc, čo je o 24 % viac.

V sledovanom období bolo najviac dovolenkárov zo Slovenska, čo podľa agentúry ovplyvnili zimné a jarné prázdniny. Oproti minulému roku využilo služby hromadných ubytovacích zariadení o 136 tis. viac domácich hostí, čo na celkovej návštevnosti predstavuje podiel 63 %. Priemerne zostali na dovolenke takmer tri noci. „Na začiatku roka sa na Slovensku konali významné medzinárodné športové podujatia, ktoré spolu s dobrými lyžiarskymi podmienkami počas zimnej sezóny prispeli k vyššiemu záujmu cestovateľov,“ komentoval generálny riaditeľ SACR Igor Donoval.

Počet dovolenkárov sa zvýšil zo všetkých hlavných zdrojových trhov Slovenska. Patria tam hostia z Českej republiky, Maďarska, Nemecka, Rakúska, Veľkej Británie, Poľska či z Talianska. Pozitívny trend eviduje agentúra aj pri náraste turistov z Ruskej federácie. Viac dovolenkárov prišlo tiež zo Škandinávie, z pobaltských krajín, Holandska, Španielska, USA, Číny, Indie, Izraela, Japonska či z Južnej Kórey.

Národný portál cestovného ruchu slovakia.travel.sk navštívilo od začiatku roka do konca mája viac ako 1,2 milióna používateľov internetu, čo znamená medziročný nárast o 87 %. „Máme za sebou najlepší prvý štvrťrok minimálne za posledných desať rokov. Dovolenku na Slovensku si vybralo doteraz najviac Slovákov aj zahraničných návštevníkov. Vzhľadom na aktuálne tempo rastu očakávame, že v tomto roku by mohlo navštíviť Slovensko o 10 % viac dovolenkárov ako v rekordnom minulom roku,“ uzavrel Donoval.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

slovenská ekonomika

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomické ukazovatele

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

21oct8:30Psychológia skvelej zákazníckej skúsenosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X