Úspešní ľudia s viac ako bizarnými stravovacími návykmi, časť #2
To, že veľmi úspešní ľudia zvyknú mať rituály, ktoré ich udržujú vyrovnaných a harmonizovaných, aby mali voľnú myseľ a mohli sa tak venovať omnoho dôležitejším veciam, už viete.
Kto ďalší z radu slávnych a úspešných má vskutku podivné stravovacie návyky, to sa dozviete v nasledujúcich riadkoch:
Spisovateľ Stephen King vždy pred písaním jedáva cheesecake.
Predtým než si sadne k písaniu, King vždy zje kúsok cheesecaku. Čo je v súvislosti s jeho stravovacími návykmi ešte zaujímavé, je to, že nikdy neje nič klzké a rôsolovité.
„Nejedávam ustrice,“ povedal „kráľ hororu“ v interview pre Bon Appétit. „Je to hrozné, ten spôsob, akým sa človeku zaživa kĺžu dole krkom.“
Románopisec Vladimir Nabokov zbieral motýle. A takisto ich jedol.
Podľa What the Great Ate Nabokov jedol motýle v čase, keď sa zdržiaval vo Vermonte. „Nevidel som žiadny rozdiel medzi Viceroyom (Limenitis archippus) a Monarchom (Danaus plexippus),“ povedal pre Sport Illustrated. „Chuť obidvoch bola mrzká. … Chutili ako kombinácia mandlí a možno plesnivého syra.“
Spisovateľ Victor Hugo ako mladík zjedol polku vola na posedenie.
Po jedení vola sa, podľa What the Great Ate, tri dni postil. Počas exilu na Normandských ostrovoch jedol dve surové vajcia a pil šálku studenej kávy pred tým, ako každé ráno začal písať.
Umelec Andy Warhol dokázal sám zjesť aj celú narodeninovú tortu.
Matthew a Mark Jakobovci píšu, že keď raz colníci prehľadávali Warholovu batožinu na letisku, ukázalo sa, že je plná cukríkov, žuvačiek a koláčikov.
Aj keď Warhol pripravoval štandardnú mäsovú večeru, nezriedka to napokon dopadlo tak, že sa rozhodol jesť chleba s džemom.
„Len si zo seba vlastne robím žarty, keď varím bielkoviny,“ napísal kdesi. „Všetko, čo vždy skutočne chcem, je cukor.“
Charles Darwin jedol väčšinu zvierat, ktoré objavil.
Darwin bol taký zaujatý zvieratami, ktoré objavil, že väčšinu z nich aj jedol, a to vrátane leguánov, pásovcov, nanduov, sloních korytnačiek a sov.
Počas štúdií na Cambridgskej univerzite sa dokonca pripojil ku Gourmet Clubu (v preklade klub labužníkov). Jeho členovia mali za úlohu zjesť čo najviac vzácnych zvierat.
Fergie nikdy nevynechá svoju dennú dávku vínneho octu.
V interview pre magazín Glamour speváčka známa predovšetkým vďaka účinkovaniu v skupine Black Eyed Peas povedala, že nikdy nezabudne na svoju dennú dávku organického jablkového octu.
„Dve polievkové lyžice. Z nejakého dôvodu som spozorovala rozdiel v mojom žalúdku,“ osvetlila. „Len som mu (svojmu trénerovi) v tomto dôverovala. Delím sa o to. Som za zdieľanie tajomstiev.“ K ďalších fanúšikom vínneho octu patria Megan Fox a Cindy Crawford.
Hudobník Louis Armstrong žuval preháňadlá.
Armstrongova matka svoju rodinu viedla ku konzumácii laxatív, pretože často jedli zhnité a pokazené jedlo, píšu Matthew a Mark Jacobovci.
Jeho obľúbeným laxatívom bolo Swiss Kriss, ktoré bolo vyrábané z viacerých druhov bylín.
Elvis Presley bol schopný zjesť na raňajky päť zmrzlinových pohárov.
Podľa What the Great Ate niektorí ľudia rozvíjali teóriu o tom, že Presley sa mal narodiť z dvojičiek, pričom jeho dvojča sa malo narodiť mŕtve, a preto jedával dvojité porcie.
Vo svojej rezidencii v Memphise mal kuchársky personál k dispozícii 24 hodín denne. Dokonca mal čosi ako uzavretý, teda súkromný televízny kuchynský kanál, ktorý mu umožňoval dívať sa na to, ako jeho kuchári varia.
Vždy bol aj tak trochu primadona, požadoval napríklad, aby mu kuchári alebo jeho žena Priscilla jedlo pokrájali na malé kúsky ešte pred samotným jedením.
George Washington utratil v lete roku 1790 200 dolárov na zmrzlinu.
Washington podľa autorov knihy What the Great Ate miloval oriešky. Kvôli ich dlhodobému lúskaniu zubami si však privodil dentálne problémy. Preto napokon presedlal na zmrzlinu.
Calvin Coolidge, 30. prezident USA, jedával v sklade Bieleho domu kyslé uhorky, čalamády, džemy a želé.
Podľa publikácie What the Great Ate niekto raz povedal, že Coolidge vyzerá ako keby bol „ weaned on a pickle“. Je to slovná hračka, táto fráza totiž znamená, že človek pôsobí namrzene či kyslo. V prípade Calvina Coolidga má však fráza význam aj keď ju berieme doslovne. Podľa chúťok, ktoré mal, to naozaj vyzeralo, že bol odchovaný na kyslých uhorkách a čalamádach.