Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Vláda si vylepšuje štatistiky nezamestnanosti, tvrdí Kaník

Vláda si vylepšuje štatistiky nezamestnanosti, tvrdí Kaník
Poslanec SDKÚ-DS Ľudovít Kaník. Foto: SITA
8. októbra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Poslanec za SDKÚ-DS Ľudovít Kaník poukázal na to, že ľudia na aktivačných či dobrovoľníckych prácach sú od júna vyraďovaní z evidencie disponibilných nezamestnaných.
 
„To znamená z tých nezamestnaných, ktorí sú schopní nastúpiť do práce a vníma ich de facto, ako keby zamestnaní boli,“ skonštatoval Kaník. Podľa neho bolo takto preradených v júni 5,5 tis. ľudí, v júli 8 tisíc a v auguste tento počet presiahol 10 tisíc ľudí.
 

Osoba na aktivačných prácach nemôže byť podľa Kaníka vnímaná inak 

„O tento počet nezamestnaných si vláda umelo vylepšila svoje bilancie, aby bola pekná pred verejnosťou, aby mohla sa tváriť, že nezamestnanosť klesá rýchlejšie, ako je skutočný stav,“ povedal Kaník s tým, že súčasná vláda imituje hospodársku politiku a len sa tvári, že má riešenia. „Jednoducho sa rozhodli začať počítať nezamestnanosť iným spôsobom,“ skonštatoval poslanec za SDKÚ-DS. 
 

 
Ako pokračoval, aktivačné práce zavádzal za svojho ministrovania ako sociálnu prácu. Ich filozofia bola v tom, že nezamestnaný, ktorý nemal prácu a poberal sociálne dávky, by mal niečo urobiť pre obec, v ktorej žije. Takáto osoba, ktorá je na aktivačných prácach, nemôže byť podľa Kaníka vnímaná inak ako nezamestnaná.
 
Aktualizácia:
Ústrediu práce, sociálnych vecí a rodiny SR sa javia „nové dôkazy o manipulácii so štatistikami nezamestnanosti skôr ako bizarný pokus o zviditeľnenie sa v predvolebnom čase“. Pre ústredie práce je prekvapením, že Kaník prichádza s témou, ktorá prešla diskusiou v polovici júla tohto roku, po tom, ako ústredie práce na tlačovej konferencii zverejnilo štatistiky evidovanej nezamestnanosti za jún, vrátane zmeny výpočtu nedisponibilných uchádzačov o zamestnanie. Mesačné štatistiky sú zverejnené na webovej stránke ústredia a sú k dispozícii pre širokú verejnosť a zmenu výpočtu nedisponibilných uchádzačov v nich (pri mesačnom porovnaní) jasne vidno, uvádza sa ďalej v stanovisku ústredia.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X