Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vlastné lietajúce vozidlo ako budúcnosť osobnej prepravy?

Daily Mail
Daily Mail
4. februára 2017 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Daily Mail Tlačiť

Spoločnosť Jetpack Aviation (JPA) sa netají ambicióznymi plánmi. Po futuristickom jetpacku teraz prichádza s novým sci-fi projektom osobného lietajúceho vozidla.

Projekt je v súčasnosti vo fáze konceptu. Tvorcovia prvého lietajúceho jetpacku by však chceli začať s budovaním prvého prototypu už v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov. Vozidlo by malo byť jednosedadlovou helikoptérou, ktorá sa bez problémov zmestí do každej automobilovej garáže.

Daily Mail
Daily Mail

So svojimi plánmi však nie sú jedinými priekopníkmi na trhu. Aj kalifornská spoločnosť Van Nuys už totiž poškuľuje po využití vzduchu na prepravu ľudí a ďalším adeptom v tomto sektore je aj populárny Uber. Ten by chcel v budúcnosti spustiť lietajúcu taxi službu s názvom Uber Elevate.

Daily Mail
Daily Mail

Generálny riaditeľ JPA, David Mayman, na jeseň minulého roka sám predviedol fungovanie vylepšenej verzie prvého jetpacku s označením JB-10. Prístroj dosahuje rýchlosť 100 km za hodinu a vo vzduchu vydrží 10 minút. Mayman zároveň oznámil, že tieto osobné lietajúce stroje sú už v súčasnosti v predaji.

Daily Mail
Daily Mail

V súvislosti s pripravovaným projektom ešte upresnil, že helikoptéra by mohla lietať vo výške približne dvoch metrov na zemou a mala by byť taká veľká, aby sa zmestila do bežnej garáže určenej pre automobily. Mayman je tiež presvedčený o tom, že osobné lietanie sa už stalo realitou a spoločnosť tak stojí na prahu novej éry.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

lietajúce vozidlolietanieprepravaprototyp

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

29jún9:00e-Commerce – nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X