Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Všetko je o postoji

Happy businessman with digital tablet
Foto: Herbalife Nutrition
23. novembra 2021 Autor Informačný servis Tlačiť

Úspešní lídri sa rýchlo naučia, že mať správny postoj je jedným z rozhodujúcich faktorov úspechu. Pozitívne myslenie, ktoré pretrváva aj napriek riešeniu každodenných výziev, s ktorými sa v podnikaní prirodzene stretávate, umožňuje podnikateľom nielen prežiť, ale aj prosperovať s istou dávkou odolnosti a sily.

John DeSimone, prezident spoločnosti Herbalife Nutrition, prináša päť tipov, ktoré pomáhajú mnohým Nezávislým Distribútorom Herbalife Nutrition úspešne budovať a rozvíjať svoje podnikanie.

Výzvy tu sú a budú

Podnikatelia čelia výzvam takmer dennodenne. Úspešní majitelia firiem neignorujú problémy, keď nastanú, namiesto toho ich prekopú a postavia sa im čelom. Vnímanie výziev ako príležitostí, a nie ako nesplniteľných úloh, môže mať pre firmu na krivke rastu obrovský význam. To, ako vedúci pracovníci – či už vedú tím o jednom či desiatich zamestnancoch – pristupujú k problémom a ako ich riešia, udáva tón firme aj tímu.

Prístup rýchleho zlyhania

Problémy aj chyby sa vyskytnú v každej firme. Vynaliezaví podnikatelia nielenže pracujú na odstránení chýb, ale sa z nich aj učia. Prístup „rýchleho zlyhania“ je nevyhnutný pre rozvoj každého biznisu. Neúspechy vám a vášmu tímu umožnia poučiť sa z nich, popritom je dôležité rýchlo identifikovať ich príčinu a zabezpečiť, aby sa neopakovali. Takisto sa budú stávať aj chyby, no ich rýchle vyriešenie a odstraňovanie často charakterizuje vaše podnikanie.

Prejav vďaky

Povedať ďakujem sa môže zdať jednoduché, no ide o veľmi silné slovo. Je dôležité podeliť sa o uznanie so svojím tímom, dodávateľmi a, samozrejme, so zákazníkmi. Vaša schopnosť vyjadriť vďačnosť má významný vplyv na vaše obchodné vzťahy. Úspešní podnikatelia sa dokážu autentickým spôsobom podeliť o svoje uznanie a dávajú ostatným najavo, že si ich vážia.

Businessman shaking hands before start up new project for small
Foto: Herbalife Nutrition

Rešpekt voči ostatným

V šialenom tempe dňa môžeme nevedome prenášať stres na ostatných. Mnohí majitelia firiem často bez toho, aby si to uvedomovali, môžu v dôsledku tlaku a stresu doslova štekať príkazy alebo sa hrubo správať k zamestnancom. Tento postoj si dokonca môže nájsť cestu aj k zákazníkom, pretože netrpezlivosť alebo frustrácia sa môžu preniesť do komunikácie s nimi. Rešpekt treba prejavovať každému a začína sa to vaším tímom. Nájdite si spôsob, ako zvládať stres, či už každodennou prechádzkou, meditáciou, cvičením jogy alebo len tým, že si dáte 10 minút pauzu, keď ste pod enormným stresom.

Treba si to užívať

Cesta podnikateľa môže naraziť na mnoho neočakávaných prekážok. Môže ísť o dlhú trať s viacerými prekvapeniami. No na druhej strane môže ísť o najprínosnejšie obdobie vášho života, ktoré je plné zásadných poznatkov a úspechov. Užívajte si túto cestu – ľahké aj ťažké časy – a nezabúdajte, prečo ste sa rozhodli založiť si vlastný biznis. Nájdite si čas oslavovať radostné chvíle a nestojte na výzvach, radšej sa z nich poučte. Takisto si nezabudnite nájsť každý deň čas aj pre seba.  Choďte sa pozrieť na tréning svojho dieťaťa alebo na jeho športový zápas alebo sa na obed stretnite s priateľmi. Váš voľný čas je len váš a vy si zaslúžite ho čo najlepšie využiť.

Business people having fun, working and chatting at workplace office
Foto: Herbalife Nutrition

„Začať podnikať je odvážnym rozhodnutím. Vyžaduje si to odhodlanie a statočnosť. Najmä majitelia malých firiem vedia, že ich postoj a prístup majú priamy vplyv na ich úspech. Podnikatelia, ktorí si dokážu zachovať pozitívny postoj, naberajú skúsenosti, učia sa z problémov a vedia si nájsť čas aj na prejavenie vďaky,“ uzatvára John DeSimone.

O Johnovi DeSimonovi

Herbalife nutrition_john desimone 1.jpg
John DeSimone.Foto: Herbalife Nutrition

John DeSimone ako prezident spoločnosti Herbalife Nutrition pokračuje v napĺňaní filozofie spoločnosti a plne podporuje jej unikátnu hodnotu pomáhať ľuďom žiť zdravým a aktívnym životným štýlom prostredníctvom personalizovanej výživy a obchodnej príležitosti.

John DeSimone má na starosti riadenie regionálneho vedenia spoločnosti, ktoré je zodpovedné za rast biznisu v oblasti vysokokvalitnej výživy ako aj za zvyšovanie výkonnosti na 95 trhoch po celom svete. Okrem toho John DeSimone zodpovedá za podporu smerom k distribútorom na celom svete, vrátane marketingu, propagácie, sponzorstva, podpory obchodných metód, podujatí a komunikácie s Nezávislými Distribútormi Herbalife Nutrition.

V spoločnosti pôsobí od roku 2007, pričom v nej zastával viacero vedúcich strategických pozícií, naposledy ako spoluprezident a riaditeľ pre oblasť stratégie. John DeSimone má vyše 25-ročné skúsenosti v oblasti korporátnych financií. Bakalársky titul v odbore firemnej administratívy získal na Bryant University na Rhode Island v USA.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Herbalife NutritionpodnikaniePRtipy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X