Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zamestnanosť v SR bola v roku 2014 nižšia než priemer EÚ

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
9. mája 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Cieľom stratégie Európa 2020 je dosiahnuť v EÚ do roku 2020 mieru zamestnanosti obyvateľov vo veku od 20 do 64 rokov prevyšujúcu 75 %.

Zamestnanosť v SR v kategórii od 20 do 64 rokov vlani vzrástla na 65,9 %

Miera zamestnanosti v EÚ dosiahla medzi obyvateľmi vo veku od 20 do 64 rokov v roku 2014 úroveň 69,2 %, pričom ide o jej prvý rast od finančnej krízy. Aj napriek zvýšeniu sa však nedostala na úroveň 70,3 % z roku 2008.

V tomto roku v dôsledku krízy klesla na 68,9 % a odvtedy klesala. Miera zamestnanosti na Slovensku vo vekovej kategórii od 20 do 64 rokov vlani vzrástla na 65,9 % zo 65 % v roku 2013. Informoval o tom vo štvrtok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

eBooky:

Cieľom stratégie Európa 2020 je dosiahnuť v EÚ do roku 2020 mieru zamestnanosti obyvateľov vo veku od 20 do 64 rokov prevyšujúcu 75 %. Tento cieľ bol prepočítaný do národných cieľov jednotlivých štátov EÚ tak, aby odrážal ich súčasnú situáciu a možnosti.

Cieľom Slovenska v rámci stratégie 2020 je dosiahnuť mieru zamestnanosti vo výške 72 %. V minulom roku vzrástla zamestnanosť v sledovanej vekovej kategórii takmer vo všetkých štátoch EÚ, najviac však v Maďarsku, v Portugalsku, v Chorvátsku a v Litve. 

Mieru zamestnanosti nad úrovňou 75 % evidovali vlani vo Švédsku (80 %), v Nemecku (77,7 %), vo Veľkej Británii (76,2 %), v Holandsku (76,1 %) a v Dánsku (75,9 %). Na druhej strane, mieru zamestnanosti vo vekovej kategórii od 20 do 64 rokov menšiu ako 60 % zaznamenali v Grécku (53,3 %), v Chorvátsku (59,2 %) a v Španielsku a v Taliansku (zhodne 59,9 %).

Ciele stanovené v stratégii 2020 dokázali už v roku 2014 splniť štyri krajiny. Boli to Nemecko, Chorvátsko, Malta a Švédsko.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

13feb8:30Ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti za rok 2022 + aktuálny stav mzdovej agendy v roku 20238:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

13feb8:30Geometrické tolerancie podľa ISO GPS8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Výroba

13feb8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X