Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zamestnávatelia volajú po nižšej administratívnej záťaži

Zamestnávatelia volajú po nižšej administratívnej záťaži
Fotobanka Pixmac
14. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Zamestnávatelia žiadajú vládu Roberta Fica, aby prijímala opatrenia smerujúce k zníženiu administratívnej záťaže podnikateľov.
 
„Cítime, že ak sa dobre nastavia podmienky a dobre nastaví tento proces, tak by sme sa mohli posunúť možno ďalej,“ uviedol na tlačovej besede prezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ) Rastislav Machunka.
 

Pomôcť má elektronizácia verejnej správy

Zástupca zamestnávateľov upozornil na to, že Smer-SD v súčasnej vláde nemá koaličného partnera, a preto by malo byť prijímanie rozhodnutí jednoduchšie. „Programové vyhlásenie vlády dáva dobrý rámec na to, aby sme v tomto smere urobili veľký krok vpred,“ povedal k odbúravaniu administratívneho zaťaženia podnikateľov.
 

 
Za kľúč k tomuto procesu považuje Machunka elektronizáciu verejnej správy. „Kriticky sa pozeráme na dnešný stav v súvislosti s elektronickým zaručeným podpisom, ktorý je príliš zložitý a nevytvára dobrý rámec na komunikáciu so štátnou správou,“ tvrdí. Zamestnávatelia preto podľa neho volajú po zavedení elektronického podpisu, ktorý nebude zaručený, avšak bude mať právnu silu klasického podpisu. Šéf AZZZ upozornil aj na pomalé zavádzanie jednotného systému výberu daní, ciel a odvodov. Tento systém podľa Machunku zjednoduší komunikáciu firiem so Sociálnou poisťovňou a zdravotnými poisťovňami. 
 

Nižšiu administratívu vraj chcú aj štátne orgány

Minister hospodárstva Tomáš Malatinský upozornil na to, že administratívna záťaž netrápi len podnikateľov, ale celú spoločnosť. „Aj občania sú často obťažovaní administratívnou záťažou, aj štátne orgány by boli najradšej, keby administratívna záťaž dopadajúca na nich bola čo najnižšia,“ povedal. Nižšia byrokracia podľa neho prinesie aj úsporu verejných financií. „Sme na jednej lodi a chceme tieto veci odstraňovať,“ povedal minister.
 
Rezort hospodárstva podľa Malatinského najčastejšie dáva pripomienky k návrhom zákonov od iných ministerstiev, ktoré smerujú práve k administratívnej záťaži. Pripomenul, že vláda začiatkom apríla na návrh ministerstva hospodárstva schválila 24 opatrení, ktoré by mali znížiť zaťaženie podnikateľov.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Manažment

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X