Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zastúpenie nadnárodnej spoločnosti v Košiciach môže byť svetové a vysoko efektívne

01_zdroj_shutterstock.jpg
Foto: Shutterstock
15. júla 2022 Autor Informačný servis Tlačiť

Nové softvérové riešenia, ktoré uľahčujú firmám podnikanie, alebo produkčné zariadenia pre profesionálnych tlačiarov nie sú určené len pre veľké spoločnosti často koncentrované v Bratislave, či na západnom Slovensku. Ladislav Blanár z Konica Minolta už viac ako 20 rokov dokazuje, že aj zastúpenie firmy v Košiciach môže byť unikátne a prinášať vysokú profitabilitu.

Už viac ako 20 rokov pôsobíte na rôznych pozíciách v Konica Minolta. Čím si vás táto spoločnosť získala?

V Konica Minolta som začínal na pozícií obchodného reprezentanta. Posledných deväť rokov som obchodným riaditeľom pre oblasť stredného a východného Slovenska. Mojim základným cieľom je prinášať pre tieto firmy, či inštitúcie riešenia, ktoré im uľahčia život a podnikanie. Úspech v podnikaní totiž nie je len otázkou peňazí, ale skôr nastavenia vedenia firmy a jej zamestnancov. Spolu s mojim tímom ľudí pomáhame firmám na východnom a strednom Slovensku robiť veľké veci, posúvať ich dopredu a zvyšovať ich konkurencieschopnosť.

02_zdroj_shutterstock.jpg
Foto: Shutterstock

Konica Minolta je pôvodom japonská spoločnosť. Ako ste sa dokázali zžiť s odlišnou pracovnou mentalitou a prostredím?

Filozofia Konica Minolta vychádza z tradičnej japonskej kultúry, kde zamestnanci sú na prvom mieste. Pracovné podmienky sú na vysokej úrovni a zamestnanci sú u nás spokojní. Dokazuje to minimálna fluktuácia zamestnancov. Sme agilná spoločnosť, ktorá sa počas viac ako storočnej histórie dokázala niekoľkokrát transformovať na nové trendy a súčasne sa vždy snažila stať lídrom v danej oblasti. Počas mojej kariéry som zažil vrcholy ako aj krízy. Konica Minolta sa neprofiluje iba ako výrobca multifunkčných a produkčných zariadení, ale má niekoľko plnohodnotných divízií, vďaka ktorým dokázala všetky ekonomické krízy ustáť bez väčších ťažkostí.

03_zdroj_shutterstock.jpg
Foto: Shutterstock

Akí sú firemní klienti z východného a stredného Slovenska? Je rozdiel uzatvárať zmluvy tu v porovnaní so zvyškom Slovenska?

Táto oblasť Slovenska má svoje špecifiká. U nás poznáme takmer každého klienta osobne. Tieto vzťahy nejedenkrát prešli z čisto profesionálneho prístupu k priateľskému. Osobný kontakt a dodržiavanie dohodnutého je základom k tomu ako byť na strednom a východom Slovensku úspešný. Ide o náročnú a zdĺhavú formu budovania dôvery. Tá však z dlhodobého hľadiska prináša svoje ovocie.

04_ladislav_blanar.jpg
Ladislav Blanár.Foto: Konica Minolta

Konica Minolta je už niekoľko rokov jednotkou na trhu. Čim si vysvetľujete tento úspech?

Áno, je to tak, sme lídrom. Konica Minolta v sebe spája niekoľko vecí. Jednak sú to kvalitné zariadenia a riešenia. Konica Minolta má po celom svete niekoľko inovačných centier, ktoré prinášajú nové nápady ako zjednodušiť firmám podnikanie. Druhou prednosťou je sofistikovaný a prepracovaný servis. Treťou veľkou prednosťou je proklientsky nastavený obchodný systém. Niektoré zariadenia či riešenia si môžu vyžadovať väčšie investície. Dokážeme sa prispôsobiť potrebám firiem a vždy nájsť spôsob ako posunúť firmu ďalej, napríklad aj financovaním navrhnutého riešenia.

05_zdroj_pexes.jpg
Foto: Pexels

Aké zariadenia či softvérové riešenia ponúka Konica Minolta aktuálne pre svojich zákazníkov?

Z produkčných zariadení je to najmä naša vlaková loď KM-1 pre industriálnu tlač. KM-1 ponúka posun od ofsetu malých objemov ku digitálnej atramentovej tlači. Tajomstvo úspechu KM-1 tkvie vo využívaní UV atramentov, vďaka čomu dokáže tlačiť nielen na papier, ale tiež na plastové materiály. Potlačiteľná plocha veľkosti B2+ poskytuje ďalšie možnosti využitia tlače a generovania zisku. Na KM-1 zákazníci dokážu tlačiť aj obojstranne a rozšíriť svoje služby o výrobu obalov alebo časopisov. Následne dokážu tieto výstupy zušľachtiť na strojoch typu MGI JET Varnish.

Druhou veľkou oblasťou, ktorá môže byť pre firmy zaujímavá sú praktické softvérové riešenia. Tie pozostávajú z automatizácie niektorých procesov vo firmách ako je digitalizácia, DMS, vyťažovanie dokumentov, či dochádzkový a stravovací systém. Neodmysliteľnou súčasťou portfólia Konica Minolta sú inteligentné kamerové a softvérové systémy Mobotix, ktoré sú našou pýchou posledných 7 rokov. Našou snahou je odbremeniť firmy od papierov a zavádzať aj u nich prvky kancelárie 21. storočia.

Tento článok vznikol v spolupráci s klientom Konica Minolta

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Konica MinoltaKonica Minolta SlovakiaPRrozhovor

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X