Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zdieľané dokumenty, videokonferencie či online fakturácia. Aké digitálne služby slovenské firmy používajú najčastejšie?

01.jpg
Foto: Konica Minolta
25. novembra 2022 Autor Informačný servis Tlačiť

Digitalizácia sa dotkla drvivej väčšiny firiem na Slovensku. Podľa analýzy značky Konica Minolta slovenskí podnikatelia používajú najčastejšie zdieľané dokumenty, videokonferencie či online schvaľovanie faktúr.

Dopyt po digitalizácii na Slovensku neustále rastie. Súčasne je pravdou, že väčšina firiem má v tejto oblasti veľké rezervy. A to najmä v segmente malých a stredne veľkých firiem, kde sa v lepšom prípade pracuje s dokumentmi na zdieľaných diskoch a v zložkách. Časť dokumentov majú zamestnaci v mailoch, One Drive, alebo v chate Teams. To však nie je ideálne riešenie z pohľadu bezpečnosti a komfortu práce. Dnes je totiž možné k dokumentom, ich pripomienkovaniu a schvaľovaniu pristupovať vzdialene. A práve táto služba je jednou z najvyhľadávanejších medzi slovenskými firmami. Údaje vyplývajú zo štatistík Konica Minolta.

„Zdieľané dokumenty podporujú tímovú prácu s dokumentmi. Jednotliví zamestnanci majú možnosť komentovania, potvrdzovania, vytvorenia novej verzie dokumentu a schvaľovania v podobe riadenej dokumentácie. A to nielen v počítači, ale aj v mobilnom telefóne či tablete. Rovnako sa tak zebezpečí poriadok a bezpečnosti v dokumentoch,“ konštatuje Pavol Katrenčík, produktový manažér Konica Minolta.

02.jpg
Foto: Konica Minolta

Digitalizáciu oceňuje aj SPV

Čoraz viac v obľube je okrem videokonferencií aj online fakturácia. Princíp je veľmi jednoduchý. Zamestnanec je upozornený notifikáciou a môže bezodkladne schvaľovať faktúry, alebo iné dokumenty priamo zo svojho telefónu kdekoľvek v dosahu internetu. Digitalizácia je určené pre menšie, stredné ako aj väčšie spoločnosti. Jej výhody oceňuje napríklad aj Slovenský paraolympijský výbor. Ten aktuálne využíva digitalizované faktúry, vyťažovanie informácií z papierových faktúr a následný schvaľovací proces v elektronickom archíve. Aj oni boli na začiatku skeptickí či digitalizácia je aj pre nich. Pred spustením celé roky faktúry manuálne prepisovali a dávali schvaľovať cez tzv. košieľky. Faktúry následne ukladali v šanóne. Dnes schvaľujú faktúry na diaľku. Bez ohľadu na to či sú zamestnanci na súťaži kdekoľvek na svete alebo iba na dovolenke. Vďaka riešeniu Konica Minolta sa cez existujúce multifunkčné zariadenie faktúry naskenujú a jedným tlačidlom pošlú do digitálneho procesu, ktorý zahŕňa vyťažovanie, schvaľovanie a archiváciu. Daný proces bol doplnený neskôr aj napríklad o export platobných príkazov.

03.jpg
Foto: Konica Minolta

Zlé skúsenosti odstrašujú

Obchodní manažéri z Konica Minolta sa často stretávajú s názorom, že digitalizácia nefunguje. Ak vidíte niektoré služby štátu, ktoré by mali byť v elektronickej podobe a stále nie sú, alebo nefungujú tak ako by mali, máte pochybnosti či digitalizácia má zmysel. Odborníci z Konica Minolta však upozorňujú. Žiadne polovičaté riešenia, kompromisy s mnohými nedotiahnutými detailmi. Ak nájdete profesionálneho partnera v oblasti digitalizácie, vaše procesy budú skutočne elektronické a budú fungovať ako hodinky.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

digitalizáciaKonica MinoltaKonica Minolta SlovakiaPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X