Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

10 najlepších letísk v Európe. Ktoré ponúkajú najväčší komfort?

Pilot, letec, lietať
Thinkstock
6. mája 2016 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Dopyt po leteckej doprave sa zvýšil, s čím prirodzene súvisí aj dopyt po letiskách na svetovej úrovni. Popredný recenzent leteckej dopravy Skytrax nedávno zverejnil výsledky výročných cien World Airport Awards. Zahrnuté sú tam aj najlepšie letiská v Európe.

Každoročný rebríček Skytraxu vznikol na základe dojmov viac ako 13 miliónov cestujúcich zo 106 krajín. Do prieskumu bolo zahrnutých viac ako 550 letísk. Sledovaných bolo 39 parametrov súvisiacich so službami a celkovou činnosťou vrátane komfortu, umiestnenia toaliet a jazykových schopností personálu letiska.

10. Letisko Viedeň – Schwechat (Vienna International Airport)

Počet cestujúcich za rok: 22,8 milióna

Predchádzajúce hodnotenie: údaj nedostupný

Pozitíva a dôvody hodnotenia: Nachádza sa iba niekoľko kilometrov od hlavného mesta Rakúska. Cestujúci ocenili najmä čistotu, kompaktné rozmery (letisko nie je ani priveľké a ani primalé) a rýchle wi-fi pripojenie. K najväčším nájomcom patria Austrian Airlines, Niki a Eurowings.

9. Letisko Barcelona El Prat (Barcelona-El Prat Airport)

Počet cestujúcich za rok: 39,7 milióna

Predchádzajúce hodnotenie: údaj nedostupný

Pozitíva a dôvody hodnotenia: Toto letisko je jedným z najvyťaženejších letísk v Európe a slúži ako brána do prekvitajúceho turistického priemyslu v regióne. Na letisku sú najväčšími nájomcami dopravcovia Ryanair, Norwegian Air Shuttle a Vueling. Recenzenti najviac chválili reštaurácie a nákupné možnosti, sťažovali sa na dlhšiu čakaciu dobu.

8. Letisko Kolín/Bonn (Cologne Bonn Airport)

Počet cestujúcich za rok: 10,3 milióna

Predchádzajúce hodnotenie: 8

Pozitíva a dôvody hodnotenia: Nachádza sa iba 15 kilometrov juhovýchodne od Kolína nad Rýnom a je „domovom“ pre dopravcu Germanwings. Recenzenti chválili letisko pre jeho modernú architektúru a čisté a účelné budovy terminálov.

7. Letisko Kodaň (Copenhagen Airport)

Počet cestujúcich za rok: 26,6 milióna

Predchádzajúce hodnotenie: 6

Pozitíva a dôvody hodnotenia: Kodaň je jedným z najrušnejších dopravných uzlov v severnej Európe a „okupujú“ ho najmä dopravcovia Scandinavian Airlines a Norwegian Air Shuttle. Cestujúcim sa letisko pozdáva pre jasne umiestnené značky a účelné, hoci občas zaľudnené, zariadenia.

6. Letisko Helsinki (Helsinki Airport)

Počet cestujúcich za rok: 20,1 milióna

Predchádzajúce hodnotenie: 7

Pozitíva a dôvody hodnotenia: Nachádza sa 20 kilometrov severne od hlavného mesta a je domovom dopravcu Finnair. Recenzenti ocenili, že sa tam dá zabaviť rôznymi spôsobmi – od návštevy umeleckej galérie cez návštevu leteckého múzea až po vzhliadnutie krásnej scenérie na vyhliadkovej terase.5.

5. Letisko Schiphol Amsterdam (Amsterdam Schiphol Airport)

Počet cestujúcich za rok: 55 miliónov

Predchádzajúce hodnotenie: 4

Pozitíva a dôvody hodnotenia: Jedno z najrušnejších letísk v Európe slúži ako dopravný uzol pre spoločnosti KLM, Transavia a Delta. Otvorili ho v roku 1916 a odvtedy je známe predovšetkým pre svoju širokú škálu voľnočasových aktivít. Má dokonca knižnicu, kde môžu cestujúci stráviť čas čakania pri dobrej knihe.

4. Letisko Frankfurt nad Mohanom (Frankfurt Airport)

Počet cestujúcich za rok: 59,6 milióna

Predchádzajúce hodnotenie: 5

Pozitíva a dôvody hodnotenia: Frankfurtské letisko je tretím najrušnejším letiskom v Európe a jedným z najvýznamnejších dopravných uzlov na svete. Je domovom dopravcu Lufthansa. Cestujúci na tomto letisku oceňujú nenáročný presun medzi terminálmi a veľký počet obchodov a reštaurácií. Niektorí sa však sťažovali na zdĺhavé čakanie v „imigrantských radoch“.

3. Letisko Londýn Heathrow (London Heathrow Airport)

Počet cestujúcich za rok: 73,4 milióna

Predchádzajúce hodnotenie: 3

Pozitíva a dôvody hodnotenia: Heathrow je tretím najvyťaženejším letiskom na svete a najväčším z piatich letísk „obsluhujúcich“ Londýn. Jeho osemročný Terminál číslo 5 bol znovu vyhlásený za najlepší letiskový terminál na svete. Slúži ako hlavný letecký uzol pre spoločnosti British Airways a Virgin Atlantic.

2. Letisko Zürich (Zurich Airport)

Počet cestujúcich za rok: 26,3 milióna

Predchádzajúce hodnotenie: 2

Pozitíva a dôvody hodnotenia: Len pár kilometrov od centra Zürichu sa nachádza toto letisko. Slúži ako domov pre spoločnosti Swiss International Air Lines a ako dopravný uzol spájajúci najväčšie švajčiarske mesto so zvyškom krajiny. Pre cestujúcich s väčšou dĺžkou medzipristátia ponúka požičovňu bicyklov a inline korčúľ či exkurzie do švajčiarskeho múzea dopravy Luzern.

1. Letisko Mníchov (Munich Airport)

Počet cestujúcich za rok: 41miliónov

Predchádzajúce hodnotenie: 1

Pozitíva a dôvody hodnotenia: Mníchovské letisko obhájilo prvenstvo. Nachádza sa severovýchodne od centra Mníchova a je jedným z najrušnejších v Európe a druhým najvyťaženejším v Nemecku. Slúži ako hlavný dopravný uzol pre Air Berlin, Lufthansu a Condor. Okrem pozoruhodnej architektúry ponúka letisko možnosť stráviť čas v neďalekom parku, kde majú cestujúci k dispozícii minigolf a výstavu historických lietadiel.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X