Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

10 zručností a schopností, ktoré by ste si mali osvojiť pred dovŕšením 30

hnev, agresivita
pixabay.com
10. marca 2021 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Hovorí sa, že čo sa človek za mladi naučí, v starobe akoby našiel. Osvojte si tieto dôležité zručnosti a schopnosti ešte kým ste dvadsiatnikmi a uľahčíte si tak výrazne celý zvyšok života.

To, že už nenavštevujete školu, neznamená, že sa už nemusíte nič učiť, možno práve naopak. Hoci máte stále dostatok času a priestoru na cibrenie svojich zručností počas celého života, teda aj keď vás už k tomu nikto priamo nevedie, osvojiť si niektoré veci v skorom veku môže byť mimoriadne efektívne.

Tu je zoznam 10 zručností a schopností, ktoré by mal aj podľa webovej stránky Quora zvládnuť každý z nás ešte skôr ako dovŕši tridsiatku:

1. Zvládnuť byť úprimný.

Ak nestihnete prísť na stretnutie načas, je ľahké a lákavé zvaliť to celé na dopravnú situáciu, zápchy či meškanie spojov. Vedzte, že sa stačí len prosto ospravedlniť, pričom sa ani nemusíte hneď zverovať s detailmi. Povedať pravdu je omnoho lepšie ako riskovať svoju integritu zvaľovaním viny na niečo iné alebo niekoho iného.

autentickosť
pixabay.com

2. Vedieť prijať kritiku.

Nikto nemá rád, keď niekto hovorí naňho či na jeho prácu niečo zlé alebo ho upozorňuje na to, ako sa dajú veci robiť lepšie alebo efektívnejšie. Je ľahké pohoršovať sa nad ľuďmi, ktorí vás kritizujú, či ich dokonca úplne ignorovať. Vždy by ste však mali iný názor (aj kritiku) dokázať akceptovať a zakaždým by ste naň mali reagovať pozitívne.

3. Dokázať začať zaujímavú konverzáciu.

Schopnosť konverzovať je pravdepodobne najmenej doceňovanou schopnosťou zo všetkých. A pritom vďaka rozhovoru s osobou vedľa vás si môžete nájsť nových priateľov, nadviazať biznis vzťahy či dozvedieť sa niečo nové. Je dôležité si uvedomiť, že schopnosť prekonať svoju hanblivosť môže v konečnom dôsledku „priniesť ovocie“.

4. Vedieť dodržať svoje sľuby.

Možno ste priateľke povedali, že sa ukážete na jej narodeninovej párty alebo ste napríklad súhlasili, že dokončíte extra prácu pre svojho šéfa. Nech už ide o akúkoľvek situáciu, mali by ste si stáť za svojím slovom a dodržať, k čomu ste sa – hoci aj nie písomne – zaviazali. Myslite na to, že pokiaľ človek porušuje svoje sľuby, ľudia mu časom prestanú veriť a len ťažko to potom dokáže zmeniť.

5. Zvládnuť komunikovať efektívnejšie.

Nezáleží na tom, v akej oblasti sa realizujete, vždy môžete zlepšiť spôsob, akým hovoríte či píšete. Komunikácia prostredníctvom e-mailov, telefonátov či priamo z očí do očí si vyžaduje, aby ste sa vedeli vyjadrovať, aby ste dokázali správne komunikovať svoje myšlienky a nápady. V tejto veci niet lepšieho receptu ako efektívnu komunikáciu trénovať v modelových situáciách.

komunikácia, telefonovanie
pixabay.com

6. Vedieť sa správať pri stole.

Veľa dôležitých rozhovorov a stretnutí sa uskutočňuje pri jedle. Záležitosti ako hlasné prežúvanie, jedenie s otvorenými ústami a nepríjemným mľaskaním či oblizovanie si prstov určite nezapôsobia na vášho spoločníka najlepšie. Vedieť sa správať za stolom znamená vedieť preukazovať nielen spôsoby a spoločenské zručnosti, ale do určitej miery aj osobnostnú zrelosť.

7. Dokázať ovládnuť svoj hnev.

Svoju zúrivosť a frustráciu sa treba naučiť správne usmerňovať a nevybíjať si ich na ľuďoch okolo vás. Jeden výskum napríklad preukázal, že hnev môže stimulovať kreativitu, aspoň dočasne. Hnev teda nemusí byť len deštruktívny, ide len o to dokázať ho dostať pod kontrolu.

8. Zvládnuť sa vyrovnať s odmietnutím.

Ľudia vo veku 20 až 30 rokov často využívajú toto obdobie života na to, aby získavali nové skúsenosti a zážitky, a to ako v osobnej/súkromnej rovine, tak aj profesionálnej. Niektoré z pokusov o novú prácu či o nového partnera dopadnú dobre, iné nie. A s tým sa treba zmieriť, pretože neúspechy vás naučia, ako sa vyrovnať s odmietnutím – nech už ide o prácu vašich snov alebo o partnerské vzťahy. Odmietnutie patrí k životu a jeden neúspech predsa neznamená koniec sveta. Takže hlavu hore!

9. Dokázať sa učiť aj bez učebníc.

Štúdium nemusí byť limitované časom stráveným v škole, môže sa diať kdekoľvek, kedykoľvek a s kýmkoľvek. Udržiavajte svoju myseľ otvorenú a určite uvidíte a aj sa naučíte niečo nové. Čítajte knihy, učte sa jazyky alebo začnite hrať na hudobný nástroj – čokoľvek vás zaujíma.

učenie sa, knihy
pixabay.com

10. Vedieť byť trpezlivý.

Nepochybne je dôležité byť ambiciózny a pracovať tvrdo na tom, aby človek dosiahol svoj cieľ. Netreba sa však nechať uniesť frustráciou, ak máte 25 rokov a povýšenie je, zdá sa, v nedohľadne a úspory zďaleka nedosahujú výšku, ktorú by ste si priali. Dobré veci sa jednoducho nestávajú z večera do rána a všetko potrebuje svoj čas.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

skills

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X