Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 chýb stojí medzi vami a vaším prvým miliónom. Sú to tieto

Kroky, schody, biznisman, vzlet
thinkstockphotos.com
5. marca 2021 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Počet milionárov sa každým rokom zvyšuje. Koniec koncov, nikdy nebolo ľahšie dostať sa do sveta zo svojej obývačky. Vďaka dostupnej technológii, prostriedkom, výskumu a dostupným informáciám je to stále jednoduchšie. Napriek tomu si stále väčšina nedokáže zarobiť sedemmiestnu sumu ročne.

Prečo je to tak? Nie je problém s informáciami, ale s tým, ako ich dokáže človek využiť. Nie je to len o tom niečo počúvať, ale si to aj zapamätať. Nápady a stratégie treba uviesť do praxe a opakovať tieto kroky, kým sa nezautomatizujú. Je nutné zhrnúť kľúčové myšlienky, zaostriť svoj pohľad na cieľ a vykonávať inteligentné akcie.

Existuje mnoho dôvodov, prečo väčšina z nás nezarába sedemmiestne čísla, ale tu je päť najlepších:

1. Zameriavanie sa na dokonalosť, nie na pokusy.

Otestujte všetky svoje bláznivé nápady bez ohľadu na to, ako šialene znejú. Zistíte tak, ktoré z nich fungujú a zdokonaľovanie príde až v ďalšej fáze. Skúšajte rôzne varianty tohto nápadu a zistite, ktorá je najlepšia. Nápady nie sú ničím iným, ako vykonávaním a dokazovaním.

2. Málokedy dôkladne veci premyslíme.

Skutočne produktívni ľudia poznajú výsledok a vedia, kedy premárnili príležitosť. Vyzbrojení týmto vedomím dokážu spätne analyzovať cieľ do radu malých krokov. Strategicky myslieť skrz svoju budúcnosť zabráni chybám a zvýši schopnosť predvídať.

Premyslieť si stratégiu je dôležitý krok k bohatstvu.

3. Nemáme správny tím.

Získať si ľudí, aby robili niečo rovnako dobre alebo lepšie ako vy sám, je jedným z najťažších, ale nevyhnutných krokov vodcovstva. Aby ste mohli vybudovať dobrý tím, musíte pochopiť, kto ste a čo je pre vás najdôležitejšie. Akonáhle zistíte svoje hodnoty, zaveďte ich do firemných štandardov. Najmite si ľudí, ktorí sú schopní urobiť aspoň 80 % toho, čo vy, a delegujte ich.

4. Robíme zlé obchody.

Zamerajte sa na silu pákového efektu (investor obchoduje na finančnom trhu nielen so svojím vlastným kapitálom, ale najmä s využitým dodatočného cudzieho kapitálu, znásobí tak vloženú investíciu a výsledkom je násobenie zisku či straty) a na to, ako vytvoriť konzistentný príjem.

Existuje veľa možností – investície do nehnuteľností, partnerstvá, rôzne typy programov atď. Podnikatelia, ktorí chápu silu pákového efektu, musia maximalizovať svoj čas a, keďže ide o obchodovanie s cudzími peniazmi, aj si byť na 100 % istí, že ide o ten správny obchod.

5. Zameriavame sa na svoje ego namiesto na zákazníkov.

Ľudia sa starajú o to, čo firma môže pre nich urobiť. Väčšina podnikateľov sa preto snaží predať svoje skúsenosti a odborné znalosti, veria totiž, že ľudia im platia za to, čo vedia. Oni však nechcú cestu k výsledkom, chcú samotné výsledky. Chcú riešiť svoje problémy, nie starať sa o vás.

Nehovorte o sebe, ale zaujímajte sa o to, čo potrebujú vaši zákazníci a čo im môžete ponúknuť.

K téme

Témy

skills

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

21apr9:00Podnikanie v Rakúsku - otázky a odpovede9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

22apr8:30Ako viesť tím online8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

22apr8:30Ako viesť tím online8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X