Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 životných lekcií, ktoré by ste sa mali naučiť skôr, ako bude neskoro

Poznámky, učenie sa, lekcia
thinkstockphotos.com
12. septembra 2016 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Životné lekcie sú zvyčajne plné múdrosti a človek sa ich naučí vždy tou ťažšou cestou. Možno najťažšia časť na tomto procese je si uvedomiť, že niekedy príležitosť netrvá večne.

Ak je to možné, najlepšie je naučiť sa tieto veci radšej skôr, aby nebolo neskoro.

  1. Ak chcete „robiť to, čo máte radi“, budete musieť pracovať trikrát tak tvrdo ako ostatní

Väčšina ľudí nemá tú možnosť stráviť život pri tom, čo miluje. Miesto toho robia to, čo musia, alebo to, čo im rodičia, priatelia alebo kolegovia naznačia, aby urobili. Alebo jednoducho vôbec nepočúvajú svoje srdce.

Ak chcete robiť to, čo máte radi, treba sa na to pozerať ako na privilégium. Nejde o majoritu, ľudia, ktorí si týmto spôsobom plnia sny, sú v menšine. Ak je to to, čo naozaj chcete, budete sa musieť pustiť do práce čo najskôr.

  1. Za hnevom sa vždy skrýva strach.

Keď človek trpí, verí, že je to kvôli niečomu mimo neho, že za to môže niekto iný. Za všetkým sa však skrýva strach. Strach zo straty, strach zo zraniteľnosti, strach sa od niečoho odpútať. Ak sa dostanete do bodu, že tento strach odhalíte, môžete ho prekonať a posunúť sa vpred.

  1. Každodenné návyky tvoria vaše budúce ja.

To, čo urobíte dnes, má vplyv na váš zajtrajšok. Pokiaľ niečo vykonávate počas jedného roka, dvoch či viacero, môžete spoznať samých seba. Nepodceňujte silu malých návykov vykonávaných každodenne. Vaše návyky nakoniec určia, kým sa nakoniec stanete.

  1. Aj v emóciách potrebujete prax.

Čo sa týka praxe, väčšina si pri tomto slove spomenie na lekcie klavíra či na hokejové tréningy. Emocionalita si však tiež vyžaduje prax. Môžete cvičiť pokoru, môžete cvičiť odpustenie. Môžete cvičiť sebauvedomenie a humor, rovnako ľahko, ako si môžete precvičiť hnev, zášť, drámu a konflikt.

  1. Dosiahnutie vás nikdy natoľko nenaplní ako samotná cesta.

Jedna vec je nastaviť si ciele a požiadať ostatných o pomoc pri ich plnení. Úplne iné však je obetovať svoje vlastné pohodlie a blaho ľudí okolo vás, aby ste splnili cieľ. Ak si nie ste schopní užiť cestu s ľuďmi okolo vás, potom je výsledok úplne bezvýznamný.

  1. Tvrdá práca a smiech sa nevylučujú.

Ľudia majú často pocit, že pokiaľ sa niekto pri práci baví, neberie ju vážne. Najlepšie nápady pritom prichádzajú s ľahkosťou v momentoch radosti. Kontakt zvyčajne začína smiechom a smiech pri práci či pri riešení problémov otvára nové možnosti.

K téme

Témy

život

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X