Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 znakov, ktoré vám prezradia, či ste úspešnejší, ako si o sebe myslíte

šťastie, úspech, žena
thinkstockphotos.com
3. februára 2021 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj iheartintelligence.com Tlačiť

Webový portál Dictionary.com definuje úspech ako priaznivé alebo prosperujúce ukončenie určitého snaženia či vynaloženého úsilia. Čo však táto definícia neobsahuje, je fakt, že úspech je najmä záležitosťou konkrétnej perspektívy.

Mnohí ľudia považujú úspech za synonymum bohatstva. V skutočnosti však nemá nič spoločné s výškou vášho bankového konta. Niektorých z najbohatších jedincov tak možno považovať za tých najchudobnejších, keď príde na osobné naplnenie. Pri hodnotení vlastného úspechu je tak dôležité vziať do úvahy komplexné dôkazy vrátane celkového pocitu naplnenia. V nasledujúcom texte nájdete niekoľko spôsobov, pomocou ktorých možno merať vlastný úspech.

Pomoc
Thinkstock
  1. Dokážete požiadať o pomoc

V počiatočných fázach života považujú mnohí ľudia žiadosť o pomoc za prejav slabosti. V skutočnosti však platí, že ak dokážete požiadať o pomoc v čase, keď ju naozaj potrebujete, je to znak toho, že sami seba veľmi dobre poznáte, ste si vedomí vašich schopností a toho, čo chcete dosiahnuť. Žiadosť o pomoc je v tomto prípade vždy lepšou alternatívou, ako pochybiť len preto, že ste príliš pyšní či vystrašení z tohto kroku.

  1. Dokážete nechať veci odísť

Postupom času sa v živote učíte nechať odísť veci, ktoré vás v minulosti trápili a sužovali. Súčasťou každého úspechu je aj schopnosť vyhodnotiť, ktoré z nich sú pre vás skutočne dôležité a na ktorých až tak nezáleží. Opustiť veci, ktoré nie sú podstatné, je tak kľúčovým faktorom akéhokoľvek úspechu.

Výpoveď, odchod z práce
ilustračné: thinkstockphotos.com
  1. Menej drámy

Akákoľvek dráma všeobecne nejde ruka v ruke so žiadnym úspechom. Ak zistíte, že je vo vašom živote menej dramatických momentov, je to nesporný znak toho, že ste úspešní.

  1. Dokážete si poradiť s chybami

Pochybenia sú nevyhnutnou súčasťou našich životov. Čím skôr to pochopíte, tým rýchlejšie sa posuniete vpred smerom k úspechu.

  1. Nesťažujete sa

Mnohí ľudia sa neustále na niečo sťažujú. Väčšinou tým zakrývajú svoju vnútornú nespokojnosť. Táto vlastnosť ich následne brzdí na ceste za úspechom. Ak ste zistili, že sa živote menej sťažujete a prijímate oveľa viac, je to znak toho, že ste sa posunuli ďalej.

Rozčúlený šéf, hnev
thinkstockphotos.com
  1. Oceňujete úspech iných

Žiarlivosť je rakovinou života. Je to tak preto, že vedie k nevôli vo vzťahu k iným ľuďom a ťahá vás smerom nadol a naspäť. Radosť z úspechu iných vás naopak obohacuje, ťahá vpred a pomáha vám dosahovať lepšie výsledky.

  1. Dosahujete stanovené ciele

Stanovenie cieľa a jeho dosiahnutie je základom akéhokoľvek úspechu. Kľúčovým faktorom je však v tomto prípade stanovenie skutočne dosiahnuteľných a realizovateľných cieľov. Úspech sa totiž nemeria v kvantite, ale jeho kvalitou.

Koučing musí mať jasne stanovený cieľ
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
  1. Nestaráte sa o to, čo si myslia iní

Byť úspešným znamená, že ste vlastníkom vášho života. Nestarať sa o to, čo si myslia iní a byť sám sebou je základom akéhokoľvek úspechu.

  1. Prijímate výzvy

Akceptovanie externých a interných výziev je nesporným znaku každého úspechu. Či je už výzvou určitá časť vášho života, alebo len reakcia na vzniknutú situáciu, každá zmena pre vás predstavuje novú šancu uspieť.

  1. Ste vášniví

Byť vášnivým predstavuje spôsob, akým môžete ukázať, že vás poháňa iný motor, ako len peniaze či popularita. Vášeň a úspech tak tvoria neoddeliteľnú súčasť a nemôžu existovať oddelene.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

práca a kariéraskillsúspechživot

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

29jún9:00e-Commerce – nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X