Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 signálov, že máte silnú osobnosť, ktorá v iných vyvoláva strach

Inteligencia, plán, biznis
Inteligencia, plán, biznis ilustračné: thinkstockphotos.com
3. apríla 2017 Zdroj unisoultheory.com Tlačiť

Myslíte si, že máte silnú a dominantnú osobnosť? V ľuďoch, ktorí takí nie sú, môžete preto vyvolávať rôzne pocity strachu či dokonca hanby. Prečo je to tak, sa dočítate aj v nasledujúcich riadkoch.

Jedinci, ktorí majú silnú a dominujúcu osobnosť, ju nikdy neprezentujú drzým ani okázalým spôsobom. Neprekračujú vaše hranice a nereflektujú ani to, kým ste vy sami. V skutočnosti sú to väčšinou ľudia s obrovským srdcom, ktorí sú veľmi empatickí a citliví. Ak máte aj vy takúto osobnosť, možno ste sa už niekedy stretli s tým, že sa vás iní boja. Dôvod je často prozaický. Majú strach z neznámeho, nepoznaného a neporozumeného. Ak spozorujete na sebe nasledujúcich sedem signálov, svedčí to o tom, že máte silnú osobnosť, ktorou môžete ľudí desiť.

Sila, inteligencia, žena, svaly
ilustračné: thinkstockphotos.com
  1. Netolerujete žiadne výhovorky

Inými slovami to možno povedať aj tak, že máte vysokú mieru zodpovednosti. Sami sa radíte medzi ľudí, ktorí nehľadajú výhovorky pre svoje činy a rozhodnutia. Ak máte silnú osobnosť, nie ste ochotní počúvať náreky a ponosovanie ostatných o tom, ako niečo nejde a prečo nedokážu uspieť. Miesto toho sa sústredíte na cieľ a hľadáte cesty, ako sa dostať tam, kam potrebujete. Čo môže byť v tomto ohľade postrachom pre ostatných, je fakt, že veľmi pravdepodobne očakávate podobný postoj aj od nich.

  1. Nemáte radi „small talk“

Ak ste sa už niekedy prichytili pritom, že pri krátkych rozhovoroch o počasí či podobných rýchlych konverzáciách s inými ľuďmi ste otrávení a považujete ich za stratu času, aj toto je znakom silnej osobnosti. Na druhej strane, na ceste za úspechom sú vzťahy alfou omegou, takže si uvedomujete aj to, že tieto rozhovory sú pre vás dôležité.

Nudná prezentácia, znudení ľudia
ilustračné: thinkstockphotos.com
  1. Netolerujete necitlivosť a toxicitu

Dominantní jedinci dokážu veľmi rýchlo spoznať tzv. toxické osobnosti a ich okamžitou reakciou je odchod z sféry vplyvu a pôsobnosti týchto ľudí. V praxi to nie je vždy také jednoduché, avšak silní jedinci sú schopní držať si tieto toxické typy v bezpečnej vzdialenosti od tela tak, aby ich nenakazili svojou toxicitou.

  1. Dokážete počúvať

Úprimné načúvanie iným je fantastická vlastnosť, ktorou sa vyznačujú všetci silní jedinci. Počúvať ľudí a podať im správnu radu však môže byť pre niektorých iných skľučujúce. Môže sa pritom stať, že nadobudnú pocit, že príliš vidíte do ich vnútra a poznáte ich temné stránky. Následne môžu mať pocit hanby, pre ktorý sa vás budú strániť.

Výpoveď, konflikt,
Thinkstock
  1. Dokážete žiť bez svetla reflektoru

Silné osobnosti nepotrebujú príliš veľa pozornosti. Napriek tomu sa často stáva, že títo ľudia jej majú viac než dosť a vidieť ich takmer všade. Je to preto, že sami vyžarujú určitú neviditeľnú magnetickú silu, ktorou k sebe priťahujú ostatných. Iní ľudia ju nedokážu definovať, pretože táto sila sa skrýva hlboko vo vnútri týchto silných jedincov. Sú neuveriteľne príťažliví svojou úprimnosťou a otvorenosťou, ktorú pred inými neskrývajú. Nesúdia ľudí a dokážu s nimi súcitiť. Dominantní jedinci sa nesocializujú preto, že to sami potrebujú, ale preto, že ich potrebujú ostatní. Majú tak svojím spôsobom určité poslanie, ktoré týmto napĺňajú.

  1. Nepoznáte strach

V skutočnosti je to tak, že každý má z niečoho strach. Jednotlivci so silnou osobnosťou však dokážu svoj strach z čohokoľvek kontrolovať a účinne prekonávať. Strach nie je ich pánom a nie je ani faktorom, ktorý by určoval ich životnú cestu. Vedia s ním efektívne bojovať a táto ich schopnosť ich ženie vpred za úspechom.

Sport_pixabay 3.jpg
pixabay.com
  1. V neistote vidíte príležitosť

Podobne, ako je to so strachom, aj silní a dominantní jedinci bežne pociťujú neistotu. Dôležitá je však skutočnosť, že z nej napokon dokážu vyťažiť maximum. Ak totiž pocítia neistotu, je to pre nich signál, že niečo je potrebné zlepšiť. Následne chytia príležitosť za pačesy a snažia sa ešte viac rozvíjať. Neboja sa rizika ani zlyhania, pretože vedia, že pochybenia sú nevyhnutnou súčasťou ich napredovania.

Pravdou je, že ak máte všetky uvedené a ďalšie podobné charakterové vlastnosti, môžete tým iných ľudí naozaj desiť. Vy totiž nereflektujete ich samých, ale iní sa môžu zľaknúť toho, akí ste a toho, že budete od nich chcieť, aby sa aj oni stali takými. Ste pre nich akousi výzvou, ktorú sa boja prijať a môže sa tak stať, že sa pri vás začnú cítiť nepohodlne.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

silná osobnosťstrachúspechznaky

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X