Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 znamení, že vás vaša práca stresuje, hoci sa to tak nemusí javiť

únava, stres, práca
thinkstockphotos.com
16. septembra 2016 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, spokojnosť s prácou a stres sa navzájom nevylučujú. Môžete milovať prácu, ktorú robíte, aj napriek tomu, že na vás vyvíja neprimeraný tlak.

Ako sa ukázalo, príznaky spôsobené stresom môžu byť škodlivé pre zdravie a pohodu, preto je dôležité tieto príznaky rozpoznať a urobiť všetko pre to, aby ste ich zmiernili.

Tu je niekoľko príznakov, že vás práca stresuje, hoci ten pocit nemáte:

Máte problémy so spánkom

Podľa portálu stress.org sú nespavosť a nočné mory bežnými príznakmi stresu. Ak ide všetko vo vašom osobnom živote hladko a ste v dobrom zdravotnom stave, vaša nespavosť môže byť dôsledkom stresu spojeného s prácou. Zistite, čo sa deje, a pokúste sa tento problém vyriešiť.

Máte bolesti hlavy

Veľa vecí môže spôsobiť časté bolesti hlavy, ale jedným z najväčších vinníkov je… uhádli ste, stres. Neustály stres môže spôsobiť migrénu. Najčastejším zdrojom stresu sú súkromný a pracovný život. Ak vám v súkromí všetko klape, problém bude v práci.

Škrípete zubami

Už ste sa prichytili pri tom, ako ste pri pozeraní do počítača škrípali zubami? Robíte to aj počas dôležitých stretnutí? K škrípaniu zubov môže viesť úzkosť alebo stres.

Zabúdate

Zabúdate na termíny a na dôležité schôdzky so svojím šéfom? Začína sa to maličkosťami ako zabudnutie na to, kde ste položili kľúče až po zabudnutie vlastného telefónneho čísla. Podľa nedávnych štúdií riziko demencie a ďalších chorôb súvisiacich s pamäťou stúpa u ľudí vystavovaných nekontrolovateľnému stresu.

Máte výbuchy hnevu

Ak ste celkovo spokojný a šťastný človek, ale pravidelne máte výbuchy zlosti v kancelárii alebo doma, či strácate trpezlivosť s kolegami a rodinou, je veľká šanca, že vaša práca z vás nedostáva len to dobré. Náhodné výbuchy, podráždenosť a hnev sú príznakmi stresu.

Máte záchvaty paniky

Pokiaľ nemáte žiadne „panické poruchy“, ale občas sa u vás vyskytnú záchvaty paniky pri práci, pravdepodobne to je spôsobené stresom. Záchvaty paniky zvyčajne začínajú náhle, bez varovania a môžu udrieť kedykoľvek. Niektoré bežné príznaky sú búšenie srdca, potenie, triaška, nevoľnosť, zimnica a bolesti na hrudi.

K téme

Témy

práca a kariéra

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

05aug9:00WEBINÁR: Transferové oceňovanie, dokumentácia transferového oceňovania a zmeny v roku 20209:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP

06aug9:00WEBINÁR: Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

07aug9:00WEBINÁR: Ako sa vyhnúť chybám v reklamačnom procese?9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X