Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 znamení, že vás vaša práca stresuje, hoci sa to tak nemusí javiť

únava, stres, práca
thinkstockphotos.com
16. septembra 2016 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, spokojnosť s prácou a stres sa navzájom nevylučujú. Môžete milovať prácu, ktorú robíte, aj napriek tomu, že na vás vyvíja neprimeraný tlak.

Ako sa ukázalo, príznaky spôsobené stresom môžu byť škodlivé pre zdravie a pohodu, preto je dôležité tieto príznaky rozpoznať a urobiť všetko pre to, aby ste ich zmiernili.

Tu je niekoľko príznakov, že vás práca stresuje, hoci ten pocit nemáte:

Máte problémy so spánkom

Podľa portálu stress.org sú nespavosť a nočné mory bežnými príznakmi stresu. Ak ide všetko vo vašom osobnom živote hladko a ste v dobrom zdravotnom stave, vaša nespavosť môže byť dôsledkom stresu spojeného s prácou. Zistite, čo sa deje, a pokúste sa tento problém vyriešiť.

Máte bolesti hlavy

Veľa vecí môže spôsobiť časté bolesti hlavy, ale jedným z najväčších vinníkov je… uhádli ste, stres. Neustály stres môže spôsobiť migrénu. Najčastejším zdrojom stresu sú súkromný a pracovný život. Ak vám v súkromí všetko klape, problém bude v práci.

Škrípete zubami

Už ste sa prichytili pri tom, ako ste pri pozeraní do počítača škrípali zubami? Robíte to aj počas dôležitých stretnutí? K škrípaniu zubov môže viesť úzkosť alebo stres.

Zabúdate

Zabúdate na termíny a na dôležité schôdzky so svojím šéfom? Začína sa to maličkosťami ako zabudnutie na to, kde ste položili kľúče až po zabudnutie vlastného telefónneho čísla. Podľa nedávnych štúdií riziko demencie a ďalších chorôb súvisiacich s pamäťou stúpa u ľudí vystavovaných nekontrolovateľnému stresu.

Máte výbuchy hnevu

Ak ste celkovo spokojný a šťastný človek, ale pravidelne máte výbuchy zlosti v kancelárii alebo doma, či strácate trpezlivosť s kolegami a rodinou, je veľká šanca, že vaša práca z vás nedostáva len to dobré. Náhodné výbuchy, podráždenosť a hnev sú príznakmi stresu.

Máte záchvaty paniky

Pokiaľ nemáte žiadne „panické poruchy“, ale občas sa u vás vyskytnú záchvaty paniky pri práci, pravdepodobne to je spôsobené stresom. Záchvaty paniky zvyčajne začínajú náhle, bez varovania a môžu udrieť kedykoľvek. Niektoré bežné príznaky sú búšenie srdca, potenie, triaška, nevoľnosť, zimnica a bolesti na hrudi.

K téme

Témy

práca a kariéra

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

09dec7:30Výklad stavebného zákona (líniové stavby) 7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

09dec7:30Eshop v roku 20207:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

09dec7:30Zamestnávanie a živnostníci7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X