Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 znakov, že ste úspešný, hoci sa to tak nemusí javiť

šťastie, úspech, žena
thinkstockphotos.com
10. júla 2016 Zdroj www.entrepreneur.com Tlačiť

Ak ste ambiciózny človek, pravdepodobne máte z času na čas pocit zlyhania. Vznešené ciele sa vám niekedy zdajú ďalej, ako by ste chceli.

Podľa štúdie Strayer Univerzity až 90 % Američanov verí, že šťastie je väčším ukazovateľom úspešnosti ako moc, majetok alebo prestíž. 67 % definuje úspech ako „dobré vzťahy s priateľmi a rodinou“, 60 % uviedlo, že šťastie je mať rád to, čím sa človek živí, a iba 20 % uviedlo, že finančné bohatstvo určuje úspech.

Ale hovoriť a robiť sú dve úplne odlišné veci.

Keď príde reč na úspech, rozhodujú naše oči. Je ťažké neurčiť za úspešných tých, ktorí majú veľký dom, drahé auto a vplyvných priateľov. Bez ohľadu na to, čo človek dosiahne, vždy bude mať niekto viac. Problémom totiž nie je nedostatok „hračiek“, ale to, že sa niekto domnieva, že tieto „hračky“ úspech dokazujú.

Skutočný úspech je o tom, kto ste a ako ďaleko ste sa dostali. Ak ste niekedy pocítili strach z toho, že nie ste taký úspešný, ako by ste mali byť, môžete sa na to pozerať zle. Niekedy si stačí pripomenúť, čo ste v živote naozaj dosiahli. Tieto indikátory úspešnosti vám v tom môžu pomôcť.

  1. Nie ste centrom vesmíru.

Úspešní ľudia sa správajú akoby boli centrom všetkého. Je to ich svet a my ostatní v ňom len žijeme… To však nie je úspech. Skutočný úspech si vyžaduje schopnosť empatie – uvedomenie si, že pocity a sny iných ľudí sú rovnako dôležité ako tie naše a my nemôžeme uspieť bez nich.

  1. Myslíte pozitívne.

Nádej a optimizmus sú základom dobrého života. Ak si príliš všímate veci, ktoré idú zle, stanete sa zatrpknutým človekom. Skutočný úspech znamená vidieť veci vždy z tej lepšej stránky a veriť, že máte moc zlepšiť aj tú najhoršiu situáciu.

úspech
Thinkstock
  1. Viete, že zlyhanie nie je navždy.

Každé prípadné zlyhanie berte ako príležitosť dozvedieť sa niečo nové. Nebudete mať úspech, pokiaľ sa nenaučíte, ako prijať zlyhanie. Najväčšie objavy prichádzajú zväčša vtedy, keď má človek pocit, že je frustrovaný a zasekol sa. Je to bod, v ktorom sa treba pozrieť na všetko novými očami, z nového uhla.

  1. Zohľadňujete celok.

Niekedy sa zlé veci stávajú, je to bežná súčasť života. Uzamknuté kľúče v aute alebo dokonca to, že vás obídu pri povýšení, vám až také zlé pripadať nebudú, ako náhle sa naučíte pozerať na ne perspektívne. Ak nadobudnete zručnosti vo veci vnímania problémov v komplexnom rámci, dosiahli ste úspech.

  1. Požiadate o pomoc, keď ju potrebujete.

Odmietanie požiadať o pomoc, bez ohľadu na to, že ju potrebujete, je znakom emočnej nezrelosti. Keď sa nebojíte o ňu požiadať, dokazujete, že nemáte strach ukázať svoje slabiny.

Pomoc
Thinkstock
  1. Nezáleží vám na tom, čo si myslia ostatní.

Človek, spokojný so svojím životom a verný svojim zásadám, sa nezaoberá tým, čo si o ňom myslia iní. Názory iných predsa nemajú vplyv na váš život a nemenia to, kým ste.

  1. Prijali ste to, čo nemôžete zmeniť, a meníte to, čo nemôžete akceptovať.

Prevzatie zodpovednosti za zmenu vecí, ktoré s vám nepáčia, je jedným z najväčších ukazovateľov úspešnosti.

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

06máj9:00Komunikácia s obchodnými partnermi z iných kultúr9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

06máj9:00Komunikácia s obchodnými partnermi z iných kultúr9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

07máj8:30Inventarizácia komplexne – bez chýb a pokút8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X