Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

9 typov ľudí, ktorí nikdy v práci neuspejú. Máte s nimi skúsenosť?

Kolegovia, biznis tím, práca, kancelária
thinkstockphotos.com
5. marca 2021 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Harvardský ekonóm David Deming študoval od roku 1980 po súčasnosť pracovné úlohy/povinnosti na pracovisku a zistil, že tie, ktoré vyžadovali na zvládnutie sociálne zručnosti vzrástli o 24 %, zatiaľ čo úlohy vyžadujúce na vyriešenie technické know-how a inteligenciu rástli minimálne.

Deming taktiež prišiel na to, že platy rástli najviac v oblastiach, kde je kladený dôraz na sociálne zručnosti. A tí, ktorí takéto zručnosti nemajú, automaticky vytŕčajú z radu.

Všetci poznáme typy, ktoré potrebujú neustále rozprávať, hoci ich kolegovia potrebujú dodržať termín a neustále „kvákanie“ ich ruší, ľudí, ktorí si privlastňujú niečie nápady, alebo takých, ktorých musí niekto neustále ťahať z kaše. Zoznam by, samozrejme, mohol pokračovať.

Potom sú tu takí, ktorí sú nesmierne inteligentní, ale ich nedostatok sebavedomia a sociálnych zručností im bráni v kariérnom raste. Sociálne zručnosti a sebavedomie sú záležitosťou emočnej alebo emocionálnej inteligencie (EQ) a tá je zodpovedná za 58 % pracovného výkonu. Tí, ktorým chýba, alebo jej majú nedostatok, sú v značnej nevýhode.

Zbabelec

Strach je extrémne silný stimul. Ľudia, ktorí na pracovisku prekonávajú strach, sa uchyľujú k škodlivému a iracionálnemu správaniu. Zbabelí kolegovia zvaľujú vinu na ostatných a zakryjú chyby, nedokážu sa postaviť za to, čo je správne.

Dementor

Dementori z Harryho Pottera sú bytosti, ktoré vysávajú z ľudí duše a zostávajú z nich potom len schránky. Kedykoľvek dementor vstúpi do miestnosti, prichádza tma a zima a ľudia začnú myslieť na najhoršie spomienky. Takýto typ ľudí nakazí každého, koho stretne, negativitou a pesimizmom. Z ich pohľadu je vždy pohár z polovice prázdny.

Arogantný

S arogantnými ľuďmi by ste nemali strácať čas, pretože všetko, čo robíte, vidia ako výzvu. Arogancia je pritom iba falošná sebadôvera a človek ňou maskuje svoju neistotu. Podľa jednej štúdie arogancia často súvisí s problémami na pracovisku. Takíto ľudia sú často na nižších pozíciách a znepríjemňujú život vyššie postaveným kolegom.

Skupinový mysliteľ

Sú to ľudia, ktorí si zvolili cestu najmenšieho odporu, vždy veria tomu, čo všetci ostatní. Vlastné názory akoby ani nemali.

Rýchlo meniaci názory

Nedostatok úspechu je dôsledkom nedostatku príležitostí. Neustále zmeny názorov menia pohľad na ľudí, neotvárajú im žiadne príležitosti.

Temperamentný

Niektorí ľudia nemajú kontrolu nad svojimi emóciami. Často sa bezdôvodne oboria na kolegov, robia si z nich psychológov a odhaľujú pred nimi svoje pocity. Emócie temperamentných ľudí majú vplyv na rozhodovanie a ich nedostatok sebakontroly má za dôsledok zničené vzťahy.

Obeť

Obete je spočiatku ťažké určiť, pretože človek sa vciťuje do ich problémov. Ale ako plynie čas, začnete si uvedomovať, že sa musíte vciťovať neustále. Prekážky a ťažkosti vidia obete ako neprekonateľné a nepreberajú za ne osobnú zodpovednosť. Nie je to predsa ich chyba.

Dôverčivý

Z nejakého dôvodu naivní ľudia idú s prúdom, až kým sa nedostanú k moru. Je pre nich v poriadku, že musia strážiť šéfove deti, že musia robiť do noci, pretože dôverujú svojmu šéfovi a kolegom, ktorí ich tým pádom zneužívajú. Takíto ľudia by sa mali naučiť hovoriť nie, naučiť sa pýtať a vyjednávať.

Ospravedlňujúci sa

Ľudia, ktorým chýba sebadôvera, sa často ospravedlňujú za svoje myšlienky a činy. Boja sa zlyhania a veria, že keď sa ospravedlnia, bude to pre nich ako bezpečnostná sieť. Zbytočným ospravedlňovaním však devalvujú hodnotu svojich nápadov a činov.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

skills

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X