Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

9 jemných náznakov, že pracujete so psychopatom

Psychopat
ilustračné: thinkstockphotos.com
12. marca 2021 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Po rokoch výskumu je vedcom jasné, že mozog psychopata je iný od toho bežného. Skenovaním mozgu zistili, že vykazuje zníženú aktivitu v oblastiach, ktoré regulujú impulzy, emócie, agresiu a morálku.

Pravdepodobne ale nemáte k dispozícii snímku mozgu človeka, ktorého podozrievate, že je psychopat. Existujú aj iné spôsoby ako zistiť, či máte naozaj čo dočinenia so skutočným psychopatom. Podľa novej štúdie, ktorá skúmala existujúcu literatúru o psychopatoch, môžu byť pomocou jemných rozdielov v správaní odčítané príznaky im vlastné.

Hovoria v minulom čase.

Psychopati používajú viac slovies v minulom čase ako ostatní ľudia. Keď sa rozprávate o niečom, čo sa práve deje, väčšina by povedala „Myslím, že je to dobrý nápad“, psychopat pravdepodobne povie „Myslel som, že to bol dobrý nápad“. Výskumníci tvrdia, že je to tak preto, lebo sa správaním oddeľujú od prostredia.

Ich reč tela je presvedčivá

Psychopati používajú klamstvo na to, aby sami vyzerali lepšie. Ich neverbálne správanie je často také presvedčivé, že to ľudia nepobadajú.

Ich rozprávanie postráda emocionálny rozmer

Pre psychopatov slová „Milujem ťa“ nemusia obsahovať viac emócií ako žiadosť „Dones, prosím, mlieko“. Ich mimika nezodpovedá slovám, ich schopnosť verbalizovať city je s najväčšou pravdepodobnosťou len naučené správanie.

Znejú očarujúco

Vedci zistili, že psychopati hovoria viac a používajú viac emocionálnych slov v snahe získať pozornosť a obdiv. Psychopati sú naozaj dobrí v hovorení správnych vecí. Vedia, ako hrať na city druhých, ako nimi manipulovať.

Hovoria pomaly a ticho

Podľa štúdií psychopati zvyčajne hovoria kontrolovaným spôsobom. Ich tón zostáva rovnaký počas celej konverzácie. Podľa vedcov si takýmto správaním udržiavajú kontrolu nad osobnými kontaktmi.

Hovoria o živote ako o príčinách a následkoch

Psychopati – obzvlášť tí, ktorí páchajú trestnú činnosť – hovoria o svojom správaní ako o príčinách a následkoch. Napríklad by povedali „Musel som mu dať lekciu“. Skôr ako by ukázali ľútosť sa ospravedlnia za svoje činy.

Pozornosť zameriavajú na svoje základné potreby

Radšej, ako by rozprávali o duchovných a citových potrebách iných, budú pravdepodobne rozprávať o svojich základných potrebách, ako sú jedlo a prístrešie.

Hovoria často „hmm“

Psychopati často používajú „vypĺňacie“ slová a zvuky, ako je hmm. Zatiaľ čo mnohí ľudia to používajú preto, aby zabránili trápnemu tichu, vedci predpokladajú, že psychopati to používajú, aby zostali pri zmysloch.

Sú výborní rozprávači

Či už psychopat hovorí o tom, ako zachránil mačiatka z horiacej budovy, alebo hovorí, že on jediný bol vo svojom poslednom zamestnaní ochotný sa postaviť do vedenia, porozpráva to bohato. Tieto príbehy pramenia v túžbe si získať dôveru a manipulovať s poslucháčmi.

Aká je pravdepodobnosť, že hovoríte s psychopatom?

Uvedomte si, že v skutočnosti možno označiť týmto termínom tak jedného človeka zo 100 – pokiaľ nehovoríte s ľuďmi vo väzení. Niektorí experti odhadujú, že až 25 % väzňov sú psychopati. Ak stretnete nejakého psychopata, neprepadajte panike, väčšina z nich nie sú sérioví vrahovia. V skutočnosti sú niektorí z nich úspešnými riaditeľmi a vedúcimi podnikov. A, budete vedieť s kým máte dočinenia, zabránite tomu, aby s vami manipulovali.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

práca a kariéraskills

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

22nov8:30Produktový manažment8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

22nov8:30Produktový manažment8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

25nov8:30Diskriminácia a konflikty na pracovisku (mobbing, bossing, staffing) – právny a psychologický pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Pracovné právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X