Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako ušetriť čas pri žiadosti o podnikateľský úver?

Ako ušetriť čas pri žiadosti o podnikateľský úver?
ČSOB
8. októbra 2012 Tlačiť

(PR) Mám záujem o podnikateľský úver, ale zatiaľ nemám žiadne skúsenosti s podávaním žiadosti o tento typ úveru ani prehľad o ponuke bánk. Ako mám začať?

 

Porovnajte si základné ponuky úverov na internete

Rýchly a jednoduchý spôsob získania základných informácií o ponuke bánk je internet. Webstránky bánk sú zvyčajne rozčlenené podľa  typu klientov, preto si viete ľahko vyhľadať služby a produkty pre podnikateľov, a na danej podstránke následne úverové produkty a financovanie. Niektoré banky majú na stránke aj formuláre záujmu o podnikateľský úver, ktoré vyplníte a po odoslaní vás banka v najbližších dňoch kontaktuje s požadovanými informáciami. Vo všeobecnosti však platí, že v každom prípade oslovte svoju vlastnú banku a k nej aspoň jednu alternatívu.

 

Mám predstavu o type a výške podnikateľského úveru. Chcel by som to však vybaviť čo najrýchlejšie.  Ako môžem ušetriť čas pri žiadosti o podnikateľský úver?

Ponúkame niekoľko rád, ako môžete efektívne využiť čas pri žiadosti o podnikateľský úver:

  • Vopred si telefonicky dohodnite stretnutie s pracovníkom banky, pričom mu v telefóne poskytnite informáciu, že na stretnutí máte záujem získať indikatívnu ponuku a čo najviac informácií. Pracovník banky si tak môže vopred pripraviť potrebné podklady a informácie. 
  • Telefonicky alebo mailom si vyžiadajte od pracovníka banky kompletný zoznam potrebných tlačív a dokladov  k žiadosti o úver spolu s  informáciou, ktoré podklady sú potrebné k vypracovaniu indikatívnej ponuky.   
  • Na stretnutie si so sebou prineste minimálne tie doklady, ktoré sú potrebné k vypracovaniu indikatívnej ponuky. 
  • Pripravte si zoznam otázok, ktorých odpovede potrebujete k tomu, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť pre jednu z ponúk – napr. aká je výška všetkých poplatkov súvisiacich s úverom, ako dlho trvá schvaľovací proces, aké ďalšie neúverové služby a zvýhodnenia banka ponúka  a pod. 
  • Pri prevádzkovom úvere je vhodné zistiť, či  banka poskytuje uvedený úver len na rok alebo na dobu neurčitú s možnosťou prehodnotenia. V druhom prípade to predstavuje pre podnikateľa  úsporu času v nasledujúcich rokoch – ide o skrátený proces, kedy nie je potrebné predkladať  doklady ako pri novom úvere.

 

Je možné využiť tlačivá jednej banky pri žiadosti o úver v inej banke?

Odporúčame si možnosť akceptácie tlačív iných bánk preveriť  v danej banke vopred telefonicky. Ak  zvažujete pred podaním žiadosti o podnikateľský úver navštíviť viaceré banky, efektívnym riešením je vyžiadať si od všetkých oslovených bánk požadované tlačivá a nechať si uvedené tlačivá potvrdiť spoločne pri jednej návšteve príslušného úradu.

 

Pre viac informácií navštívte stránku www.csob.sk

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X