Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Bratislavská burza očakáva pokles počtu aj objemu obchodov

Bratislavská burza očakáva pokles počtu aj objemu obchodov
Ilustračné foto: SITA/AP
27. decembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

„Aj naďalej predpokladáme, že v obchodoch s akciami budú dominovať tituly Tatry Mountain Resorts, a.s. a Best Hotel Properties a.s., ktorých objem uzavretých obchodov sa pohybuje na úrovni 90 % z celkového objemu uzatvorených obchodov na akciovom trhu BCPB,“ povedala riaditeľka bratislavskej burzy Mária Hurajová. 

Na bratislavskej burze majú v obchodovaní prevahu obchody s dlhopismi

Bratislavská burza cenných papierov očakáva ku koncu roka 2013 pokles celkového objemu uzatvorených obchodov. Ten by mal podľa generálnej riaditeľky Burzy cenných papierov v Bratislave (BCPB) Márie Hurajovej klesnúť o približne 6 %. Rovnako očakáva burza pokles aj pri celkovom počte uzatvorených obchodov, teda transakcií, a to o 15 %. „Ku koncu roku 2013 očakávame, že poklesne celkový objem uzatvorených obchodov v porovnaní s rokom 2012 o približne 6 % na hodnotu 8 mld. eur, pričom celkový počet uzatvorených obchodov by mal poklesnúť o približne 15 % na hodnotu 13 500 transakcií,“ uviedla pre agentúru SITA Hurajová.
 

 
Pri bližšej charakteristike obchodov v roku 2013 generálna riaditeľka špecifikovala, že na bratislavskej burze majú v obchodovaní prevahu obchody s dlhopismi. Tie doposiaľ tvorili až 98 % z celkového objemu uzatvorených obchodov. Na základe už zverejneného harmonogramu emisií a aukcií štátnych cenných papierov pre rok 2014 je podľa riaditeľky BCPB možné predpokladať, že aj v nasledujúcom roku 2014 budú dominovať na dlhopisovom trhu práve štátne cenné papiere. 
 
„Predbežne možno povedať, že rok 2013 sa javí ako vyrovnaný, bez nejakých výraznejších turbulencií,“ povedala Hurajová. Dodala, že v roku 2013 burza nezaznamenala žiadne významné udalosti, ktoré by negatívne ovplyvnili obchodovanie. 
 
Ako ďalej uviedla Hurajová, do roku 2014 bratislavská burza neočakáva významné zmeny v priebehu obchodovania. „Aj naďalej predpokladáme, že v obchodoch s akciami budú dominovať tituly Tatry Mountain Resorts, a.s. a Best Hotel Properties a.s., ktorých objem uzavretých obchodov sa pohybuje na úrovni 90 % z celkového objemu uzatvorených obchodov na akciovom trhu BCPB,“ uzavrela riaditeľka bratislavskej burzy. 
 

 
Burza cenných papierov v Bratislave je jediným organizátorom regulovaného trhu s cennými papiermi v Slovenskej republike. Obchodovať na BCPB sa začalo 6. apríla 1993.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

22júl8:30Ako vyrobiť interaktívny report v Exceli od A po Z - workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X