Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Chcete pracovať pre Goldman Sachs? Pripravte sa na poriadne netradičné otázky

SITA/AP
9. júla 2015 Zdroj businessinsider.com, foto: pixabay.com, depositphotos.com, SITA/AP Tlačiť

Ak sa chystáte na pohovor do Goldman Sachs, mali by ste sa naň poriadne pripraviť. Finančné znalosti totiž nie sú všetko, čo budete potrebovať. Keďže firma tento rok skončila na 4. mieste v svetovom rebríčku najzaujímavejších zamestnávateľov, môže si akiste vyberať, čo okrem iného znamená, že svojich potenciálnych zamestnancov poriadne preveruje.

Pri pohovore do Goldman Sachs potrebujete mať ono pomyselné eso v rukáve

Za pozornosť určite stojí, že len za minulý rok v Goldman prijali 8 300 zamestnancov z celkového počtu 270 000 uchádzačov, čo predstavuje iba trojpercentnú úspešnosť ašpirantov. Ak sa tam teda chcete dostať, budete musieť dokázať, že disponujete nielen patričnými zručnosťami, skúsenosťami a motiváciou k úspechu, ale tiež to, že ste tou správnou voľbou aj v súvislosti s firemnou kultúrou spoločnosti. Inými slovami, potrebujete mať ono pomyselné eso v rukáve.

Keďže sa v Goldman Sachs podľa zvestí uchádzačov o zamestnanie pýtajú na dosť ošemetné záležitosti, pomyselným esom v rukáve by mohlo byť to, že si vytrénujete v odpovediach na nasledujúce otázky ešte skôr ako prekročíte prah dverí miestnosti, v ktorej sa uskutoční pohovor.

„Ak by ste boli predmetom, čím by ste boli?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície finančného analytika)

„Koľko štvorcových stôp pizze sa v Amerike každoročne zje?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície programátora analytika)

„Čo je dôležitejšie? Kreativita alebo efektivita/produktivita?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície operačného analytika)

„Ak za vami príde obchodník, ktorý chce, aby ste obchod uzavreli okamžite, hoci vy musíte učiniť patričné kroky, aby ste si preverili, či je daná vec dobrá pre spoločnosť, čo urobíte?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície letného stážistu – analytika)

„Ak by vás zatkli za niečo, o čom si nemyslíte, že to bolo zlé, čo by ste urobili?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície analytika investičných fondov)

„Aký je váš názor na Adolfa Hitlera?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície operačného analytika)

FILE - This Nov. 9, 1938 file photo shows German leader Adolf Hitler, center, with Hermann Goering, center left, and other Nazi commanders marching through Munich. In Munich, Hitler launched his political career with speeches condemning Jews and proclaiming the ethnic superiority of Germans. (AP Photo, File)

„Ak požiadam jedného z vašich najúprimnejších priateľov, aby mi o vás povedali niečo dobré a niečo zlé, čo by povedali?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície výskumného pracovníka)

„Uveďte taký aktuálny problém, tematizovaný v spravodajstve, ktorý ovplyvní biznis našej spoločnosti.“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície analytika – stážistu)

„Čo podľa vášho názoru viedlo k finančnej kríze?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície operačného analytika)

„Potrebujete nás viac ako my vás?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície hypotekárneho pracovníka)

„Môžete mi porozprávať o časoch, keď ste boli členom tímu, nie lídrom?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície pracovníka s realitami)

„Predstavte si, že máte osem identických gúľ?. Jedna z nich je trochu ťažšia a k dispozícii dostanete váhy. Aký je najnižší počet použitia daných váh, aby ste tú ťažšiu guľu identifikovali?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície softvérového inžiniera – stážistu)

„Aká je najzaujímavejšia obchodná idea, o ktorej ste kedy počuli?“ – (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície analytika)

„Čo sa stane, keď napíšte google.com do webového prehliadača?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície letného stážistu – analytika)

„Čo urobíte, ak klient trvá na učinení obchodu alebo transakcie, o ktorej viete, že preňho nie je z dlhodobého hľadiska výhodná, ale bola by výhodná pre banku? (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície operačného analytika)

 „Čo vás frustruje?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície finančného analytika)

„Akú vlastnosť máte, ktorá by nám mohla zabrániť v tom, aby sme vás najali?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície operačného analytika)

 „Uveďte príklad situácie, v ktorej ste zlyhali a neboli ste to schopný napraviť.“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície letného stážistu)

„Ak by ste boli požiadaný, aby ste presunuli túto vyše tridsaťposchodovú budovu cez rieku Hudson, čo by ste urobili?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície technologického analytika)

„Je niečo ohľadom tejto práce, čo vo vás vyvoláva nervozitu?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície operačného analytika)

Pocitac nervozita muz_depositphotos_com.jpg

„Čo by bolo dôvodom toho, že by ste prestali používať internet?“ (otázka pre kandidáta na obsadenie pozície vedúceho riadiaceho pracovníka)

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X