Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

EÚ chce vytvoriť digitálny trh

EÚ chce vytvoriť digitálny trh
Foto: SITA
25. októbra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
„Európska únia si čím ďalej, tým viac uvedomuje, že pokiaľ bude roztrieštená a každý člen bude mať vlastný trh v rámci informačných technológií, tak nemôže nikdy konkurovať USA alebo Číne,“ povedal po rokovaniach Európskej rady v Bruseli Fico.
 
Lídri EÚ sa na summite zhodli, že na vytvorenie digitálneho trhu je potrebné najprv vytvoriť špeciálnu skupinu, ktorá sa bude zaoberať sadzbami v digitálnej ekonomike.
 

Euofondy možno pôjdu na IT potreby do škôl

Negatívnym javom v sfére informačných technológií je ich možné zneužitie. Ako premiér informoval, rokovania v tejto oblasti budú pokračovať na decembrovom summite. Na jar budúceho roku sa touto problematikou bude zaoberať Európska komisia. 
 
Na rokovaní sa premiérovi podľa jeho slov podarilo presadiť, aby sa európske štrukturálne a investičné fondy na roky 2014 až 2020 mohli použiť na výchovu a zabezpečenie hardvéru a softvéru. Školy ich tak budú môcť získať prostredníctvom týchto fondov. Podľa Fica sa tak sociálne znevýhodnené rodiny dostanú k informačným technológiám. 
 
Druhou zásadnou témou summitu bola otázka nezamestnanosti mladých ľudí. Európska rada v minulosti prijala iniciatívu pod názvom Zamestnávanie mladých ľudí, ktorá sa musí uviesť do platnosti od začiatku budúceho roka. Celkovo sa vyčlenilo na tento program pre celú EÚ šesť miliárd eur. Podľa predbežných výpočtov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR by Slovensko mohlo čerpať z tejto sumy 180 mil. až 200 mil. eur. Podmienkou čerpania je 25-percentná nezamestnanosť mladých ľudí, ktorú podľa Fica spĺňame. 
 

 
Každá krajina musí predložiť plán, ako tieto prostriedky použije. „Minister ma ubezpečil, že niektoré projekty už boli zaslané do Bruselu na prehodnotenie. Jediné, čo budeme musieť zabezpečiť, je vysoká miera spoluúčasti štátu,“ dodal premiér. 
 
Polovica prostriedkov pôjde z programu, a zvyšok zo štátneho rozpočtu. Prostriedky z podporného programu zamestnanosti mladých lídri vyčlenili na najbližších sedem rokov, avšak politickým cieľom Európskej rady je, aby sa minuli v najbližších dvoch rokoch.
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Eurofondy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

24feb8:30Najdôležitejšie zmeny a aktuálne problémy v pracovnoprávnej oblasti pre rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

24feb8:30Najdôležitejšie zmeny a aktuálne problémy v pracovnoprávnej oblasti pre rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

03mar15:00Kto Vám pomôže s angličtinou vo firme?15:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X