Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Firmy patriace pod rezort financií dosiahli vlani zisk

Firmy patriace pod rezort financií dosiahli vlani zisk
Ilustračné foto SITA
23. augusta 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Slovenská konsolidačná sa vlani vysporiadavala s rizikovosťou pohľadávok nadobudnutých od zdravotných poisťovní dotváraním opravných položiek.

Tipos dosiahol vlani celkové výnosy 371,2 mil. eur

Všetky štyri akciové spoločnosti patriace pod rezort financií boli v minulom roku v zisku. Vyplýva to zo správy o výkone práv akcionára v akciových spoločnostiach so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu v pôsobnosti Ministerstva financií SR za rok 2013. Slovenská konsolidačná dosiahla v minulom roku zisk 1,67 mil. eur, Slovenská záručná a rozvojová banka bola v pluse 762 tis. eur. Národná lotériová spoločnosť Tipos dosiahla v minulom roku zisk 7,9 mil. eur a Slovenská elektrizačná prenosová sústava evidovala zisk 69,2 mil. eur.

Ako sa ďalej uvádza v správe, Slovenská konsolidačná sa vlani zamerala na maximalizáciu výsledku hospodárenia, pričom sa vysporiadavala s rizikovosťou pohľadávok nadobudnutých od zdravotných poisťovní dotváraním opravných položiek. V tomto roku očakáva Slovenská konsolidačná zisk na úrovni 1,9 mil. eur. Slovenská záručná a rozvojová banka ešte za rok 2012 vykázala stratu 7,6 mil. eur. V nasledujúcich rokoch pritom počíta už len s plusovým hospodárením, aby mohla Ministerstvu financií SR vyplácať dividendy.

Národná lotériová spoločnosť Tipos dosiahla v minulom roku celkové výnosy 371,2 mil. eur. V medziročnom porovnaní stúpli o 3,1 %. Náklady dosiahli 363,4 mil. eur. Až 99,7 % z výnosov pritom predstavujú tržby z hazardných hier, ktoré medziročne vzrástli o 3,2 % na 370 mil. eur. Zisk Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy bol medziročne nižší o 9,4 mil. eur, a to hlavne pre medziročný pokles čistých výnosov z medzinárodnej prevádzky prenosovej sústavy.

„Napriek pretrvávajúcej globálnej ekonomickej kríze, s ktorou sa všetky subjekty pôsobiace na trhu s elektrinou museli vyrovnať, dosiahla Slovenská elektrizačná prenosová sústava v roku 2013 veľmi priaznivý hospodársky výsledok,“ uvádza sa v správe.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X