Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Grantová výzva Školy na zelenú. dm poskytne príspevok na fotovoltické panely

Dm.jpg
Foto: dm
16. januára 2023 Autor Informačný servis Tlačiť

Vzdelávanie a životné prostredie sú v dm dôležitými témami, a preto sa už dlhé roky v rámci konkrétnych projektov a dobrovoľníckych aktivít zameriava na podporu týchto oblastí a vzájomne ich prepája. A keďže v týchto dňoch je veľmi aktuálne šetrenie energiami, ako aj vyhľadávanie nových možností, ktoré sú ekologicky a zároveň ekonomicky udržateľné, rozhodla sa dm podporiť projekt inovatívneho využívania energetických zdrojov prostredníctvom grantového programu Školy na zelenú. Vybranej alebo vybraným inštitúciám tak poskytne finančný príspevok od 10 000 do 50 000 eur na inštaláciu fotovoltických panelov v škole alebo školskom zariadení, ktoré im pomôžu fungovať udržateľnejšie a zároveň znižovať náklady na energie. Do programu sa je možné prihlásiť do 12. marca 2023. Rozhodnutie o tom, ktorý projekt alebo ktoré projekty budú podporené, bude známe do konca apríla tohto roka, pričom musia byť realizované v období apríl až september 2023.

Týmto programom chce dm podporiť inovatívne využívanie zdrojov na prevádzku školských zariadení, a preto sa rozhodla uhradiť priame náklady spojené s projekčnými prácami, materiálom a inštaláciou fotovoltického diela. Súčasťou výzvy je okrem návrhu realizácie fotovoltického diela aj zakomponovanie témy obnoviteľných zdrojov energie či šetrenia zdrojmi do vzdelávacieho procesu, čím chce podporiť vzdelávanie zamerané na šetrenie zdrojmi a udržateľné formy energie.

„Veľmi sa chcem v mene dm poďakovať všetkým našim zákazníkom, ktorí sa zapojili do ostatnej iniciatívy Giving Friday, aj vďaka ktorým sa podarilo vyzberať takú krásnu sumu na prospešný a udržateľný program Školy na zelenú, pretože šetrenie energiami je obzvlášť v tejto náročnej dobe veľmi aktuálnou témou. Z toho dôvodu v dm už dlhodobo prepájame a podporujeme oblasti vzdelávania a ochrany životného prostredia, či už v rámci našich projektov, alebo dobrovoľníckej činnosti,“ povedala Zuzana Vinklerová, prokuristka spoločnosti dm drogerie markt.

Grantová výzva je financovaná prostredníctvom Nadačného fondu dm drogerie markt, vedeného v Nadácii Pontis. Finančné prostriedky tejto výzvy boli vyzbierané v novembri 2022, keď sa dm rozhodla venovať na projekt Školy na zelenú 5 percent z celkového denného obratu v rámci e-shopu mojadm.sk a všetkých predajní dm počas svojej iniciatívy Giving Friday, v rámci ktorej sa podarilo získať neuveriteľných 59 861 eur.

Photovoltaic,Modules,Reflect,Sunset,Light,And,Clouds
Foto: Shutterstock

dm {SPOLOČNE}

Vo svojej najväčšej iniciatíve pod názvom dm {spoločne} pokračuje spoločnosť dm drogerie markt už ôsmy rok. Prostredníctvom nej spolupracovníci a zákazníci dm spoločne podporujú výnimočné projekty a aktivity, čím nielenže šíria myšlienky dobrovoľníctva, ale zároveň pomáhajú zvyšovať záujem o filantropické aktivity a dobrovoľnícku prácu na Slovensku.

Viac informácií o výzve a programe nájdete na stránke www.dm-spolocne.sk.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

dmfotovoltikagrantgrantová výzvaPRŠkoly na zelenú

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X