Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Kybernetické útoky ohrozujú čoraz viac firiem

Kybernetické útoky ohrozujú čoraz viac firiem, ukázal prieskum
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
28. novembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

43 % organizácií plánuje zvýšiť rozpočet na informačnú bezpečnosť.

Firmy pociťujú čoraz väčší nárast externých bezpečnostných hrozieb

Ako vyplýva to z medzinárodného prieskumu o informačnej bezpečnosti spoločnosti EY, až 59 % z viac ako 1 900 respondentov prieskumu uviedlo, že hrozby zvonka stúpajú, pričom 31 % zaznamenalo zvýšenie počtu bezpečnostných incidentov vo svojej spoločnosti za uplynulých dvanásť mesiacov. Informačná bezpečnosť spĺňa všetky potreby vo firmách iba podľa 17 % respodentov.
 
Z prieskumu ďalej vyplýva, že 43 % organizácií plánuje zvýšiť rozpočet na informačnú bezpečnosť s tým, že takmer polovica rozpočtov bude určená na zlepšenie, expanziu a inováciu. „V súčasnosti firmy spracúvajú čoraz viac citlivých údajov od svojich obchodných partnerov, zamestnancov, no najmä od zákazníkov. Tí vnímajú bezpečnosť svojich poskytovaných osobných údajov ako kritickú súčasť služby či produktu, za ktorý platia svoje peniaze,“ konštatoval odborník na informačnú bezpečnosť spoločnosti EY Lukáš Neduchal. 
 

 
Na základe vyhodnotenia skutočných incidentov z prieskumu rovnako vyplýva, že mobilné a inovatívne technológie si našli svoje miesto vo fungovaní organizácií. Za uplynulý rok uviedlo 45 % respondentov nárast zraniteľnosti pri používaní mobilných zariadení, 32 % pri využívaní sociálnych sietí a 24 % v prípadoch nepozornosti zamestnancov. „Prieskum potvrdil, že vedúci spoločností sa z pohľadu zrelosti informačnej bezpečnosti už vydali cestou neustáleho zlepšovania procesov a proaktívneho prístupu,“ uzavrel Neduchal. 
 
Prieskum sa uskutočnil od júna do júla tohto roka v 64 krajinách na vzorke 1 909 respondentov z radov riaditeľov pre IT, riaditeľov pre IT bezpečnosť, finančných a generálnych riaditeľov spoločností. Najväčšie zastúpenie v prieskume spomedzi sektorov zaznamenal sektor bankovníctva a spoločností pôsobiacich na kapitálovom trhu. 
 

 
Spoločnosť EY je poskytovateľom poradenských služieb v oblasti auditu, daní, transakčného a podnikového poradenstva. Názov EY označuje celosvetovú organizáciu a môže zahŕňať jednu alebo viac členských firiem Ernst & Young Global Limited, pričom každá je samostatná právnická osoba.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Trendy a inovácie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

18sep8:30Process Management – Riadenie Procesov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

18sep8:30Process Management – Riadenie Procesov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

18sep9:30Budúcnosť recruitingu s CHAT GPT9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X