Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pre maximálnu motiváciu zamestnancov nepotrebujete viac ako 3 slová

Na motiváciu má výrazný vplyv aj prostredie
16. novembra 2016 Zdroj Entrepreneur.com Tlačiť

Existujú rôzne faktory, ktoré motivujú ľudí, aby dosahovali viac. Ak chcete, aby bol váš biznis prosperujúci, vašich zamestnancov musíte neustále motivovať k dosahovaniu lepších výsledkov. Tento proces je však jednoduchší, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

V tejto súvislosti treba ešte pripomenúť, že aj v tejto oblasti je potrebné zvoliť vyvážený prístup. Príliš veľa motivácie v jednej oblasti môže oslabiť ostatné časti hry. Vhodne zvoleným spôsobom však dokážete zázraky aj v krátkom čase a z dlhodobého hľadiska váš biznis porastie.

Každého z nás v zásade motivuje niečo iné. Sú zamestnanci, ktorých motivuje výška ich finančnej odmeny, iných zase vidina kariérneho rastu. Existujú však aj niektoré spoločné motivátory, ktoré sú aplikovateľné na každého človeka a ktoré by tak mal poznať a používať každý skúsený líder.

Dôvera

Jedným z najsilnejších motivačných nástrojov je dôvera. Ak ľuďom ukážete, že im veríte, dodáte im pocit dôležitosti a posilníte tým aj ich vlastnú sebadôveru. Tá je základným kameňom akéhokoľvek napredovania. Postupne pritom zistíte, čoho všetkého sú vaši zamestnanci schopní, keď majú „voľné ruky“.

Ocenenie

Pocit ocenenia za dobre vykonanú prácu je prinajmenšom tak dôležitým motivátorom ako prejav dôvery. Ľudia, ktorí sú oceňovaní za svoje výkony, sú poháňaní akýmsi neviditeľným motorom. Tento ich ženie vpred rýchlosťou blesku. Chváliť treba aj za menšie výkony, pričom platí, že čím väčší výkon, tým väčšia pochvala.

Šťastie

Pozitívny prístup, ktorý je spojený so šťastím, je taktiež obrovským hnacím motorom. Mnohí ľudia berú svoju prácu až príliš vážne a niekedy pritom stačí len trošku pookriať. Ak niečo robíme s radosťou a sme pritom šťastní, tak väčšinou aj samotný výsledok takejto práce je pozitívny.

Motivácia zamestnancov je jednou zo základných úloh každého lídra. Zamestnanci, ktorých vedie takýto manažér, sú väčšinou spokojní a oveľa viac produktívni, čo má napokon pozitívny vplyv aj na rast samotného biznisu. Uvedené však platí aj opačne, čo si žiaľ mnohí lídri častokrát vôbec neuvedomujú. Otestuje preto svojich ľudí a pomôžte im dosiahnuť, po čom túžia. Oni sa vám za to odvďačia skvelými výkonmi a spokojné budú všetky strany.

K téme

Témy

bizniszamestnanci

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia zamestnancov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

05aug9:00WEBINÁR: Transferové oceňovanie, dokumentácia transferového oceňovania a zmeny v roku 20209:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP

06aug9:00WEBINÁR: Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

07aug9:00WEBINÁR: Ako sa vyhnúť chybám v reklamačnom procese?9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X