Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pre maximálnu motiváciu zamestnancov nepotrebujete viac ako 3 slová

Na motiváciu má výrazný vplyv aj prostredie
17. mája 2024 Img_2614.jpg Zdroj Podnikam.sk Tlačiť

Existujú rôzne faktory, ktoré motivujú ľudí, aby dosahovali viac. Ak chcete, aby bol váš biznis prosperujúci, vašich zamestnancov musíte neustále motivovať k dosahovaniu lepších výsledkov. Tento proces je však jednoduchší, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

V tejto súvislosti treba ešte pripomenúť, že aj v tejto oblasti je potrebné zvoliť vyvážený prístup. Príliš veľa motivácie v jednej oblasti môže oslabiť ostatné časti hry. Vhodne zvoleným spôsobom však dokážete zázraky aj v krátkom čase a z dlhodobého hľadiska váš biznis porastie.

Každého z nás v zásade motivuje niečo iné. Sú zamestnanci, ktorých motivuje výška ich finančnej odmeny, iných zase vidina kariérneho rastu. Existujú však aj niektoré spoločné motivátory, ktoré sú aplikovateľné na každého človeka a ktoré by tak mal poznať a používať každý skúsený líder.

Dôvera

Jedným z najsilnejších motivačných nástrojov je dôvera. Ak ľuďom ukážete, že im veríte, dodáte im pocit dôležitosti a posilníte tým aj ich vlastnú sebadôveru. Tá je základným kameňom akéhokoľvek napredovania. Postupne pritom zistíte, čoho všetkého sú vaši zamestnanci schopní, keď majú „voľné ruky“.

Ocenenie

Pocit ocenenia za dobre vykonanú prácu je prinajmenšom tak dôležitým motivátorom ako prejav dôvery. Ľudia, ktorí sú oceňovaní za svoje výkony, sú poháňaní akýmsi neviditeľným motorom. Tento ich ženie vpred rýchlosťou blesku. Chváliť treba aj za menšie výkony, pričom platí, že čím väčší výkon, tým väčšia pochvala.

Šťastie

Pozitívny prístup, ktorý je spojený so šťastím, je taktiež obrovským hnacím motorom. Mnohí ľudia berú svoju prácu až príliš vážne a niekedy pritom stačí len trošku pookriať. Ak niečo robíme s radosťou a sme pritom šťastní, tak väčšinou aj samotný výsledok takejto práce je pozitívny.

Motivácia zamestnancov je jednou zo základných úloh každého lídra. Zamestnanci, ktorých vedie takýto manažér, sú väčšinou spokojní a oveľa viac produktívni, čo má napokon pozitívny vplyv aj na rast samotného biznisu. Uvedené však platí aj opačne, čo si žiaľ mnohí lídri častokrát vôbec neuvedomujú. Otestuje preto svojich ľudí a pomôžte im dosiahnuť, po čom túžia. Oni sa vám za to odvďačia skvelými výkonmi a spokojné budú všetky strany.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. V praxi sa venuje prekladateľskej činnosti, copywritingu, právu obchodných spoločností, podnikovému právu a oblasti seba-rozvoja.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

biznisknow-howknowhowzamestnanci

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia zamestnancov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X