Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Viete, čo je kľúčom k prekvitajúcemu podnikaniu v roku 2024? Pozrite si tipy pre váš biznis!

motivácia
motivácia Foto: Getty Images
14. decembra 2023 Img_2614.jpg Zdroj Podnikam.sk Tlačiť

Keď niekomu prajete, aby sa mal dobre, väčšinou si pod tým predstaví fyzické zdravie. Tento pojem však v sebe skrýva omnoho viac, ako len uvedené. Z pohľadu zamestnanca zahŕňa predstavu jeho profesionálnej budúcnosti, úspešné splnenie stanovených cieľov, ako aj celkový pocit spokojnosť v práci.

Mnohí ľudia sú vo svojich zamestnaniach nespokojní až nešťastní a to má za následok horšie výkony spoločnosti, pre ktorú pracujú. Ak teda chcete, aby vaše podnikanie prekvitalo, ako zamestnávatelia viete urobiť veľa pre spokojnosť vašich zamestnancov a tak aj pre lepšiu výkonnosť vašej firmy. V nasledujúcich riadkoch nájdete niekoľko tipov, čo môžete pre nich spraviť a tým aj pre váš biznis.

Podporujte ich spoločenský život

Mnohí zamestnanci trávia viac času so svojimi kolegami, ako so svojou rodinou. Je preto veľmi dôležité podporovať tieto väzby a budovať vo vašej spoločnosti zdravé tímové prostredie. To môžete robiť napríklad prostredníctvom rôznych tímových aktivít, ktoré pomôžu zlepšiť zručnosti vašich ľudí aj interpersonálnu komunikáciu.

Ukážte im ich vlastnú budúcnosť

Podriadení pracovníci často nevidia svoju budúcnosť v rámci danej spoločnosti. Ak im však poskytnete takúto víziu, môžete ich tým významným spôsobom motivovať k lepším výkonom a dosahovaniu stanovených cieľov. Pri vizualizácii však buďte čo najviac konkrétni a využívajte na to osobné stretnutia s konkrétnymi zamestnancami. Tie by mali byť vedené výlučne medzi štyrmi očami – medzi vami a daným pracovníkom.

Sústreďte sa na emócie

Emocionálne vyprahnutí a vystresovaní zamestnanci len veľmi ťažko dosahujú tú najvyššiu kvalitu práce. Stres súvisiaci s prácou má totiž obrovský dopad na celkovú pohodu človeka. Ak tak aj zamestnanci, ktorí inak disponujú prirodzenou schopnosťou dravo napredovať, môžu považovať tieto situácie za zložité a poddávať sa im. Ak zaznamenáte takéto emócie, podporte vašich zamestnancov v tom, aby si vzali voľno a nabrali tak nové sily. Sami im v tom môžete ísť príkladom.

Ponúknite im rôzne vzdelávacie aktivity

Ak máte takú možnosť, ponúknite vašim zamestnancom možnosť ďalšieho vzdelávania a zdokonaľovania už nadobudnutých zručností. Na konci tohto procesu z toho bude ťažiť opäť len váš vlastný biznis. Zamestnancom tým v neposlednom rade naznačíte, že ste si vedomí ich skúseností a zručností, ako aj to, že do budúcna si s ním počítate, nakoľko do nich investujete vlastné prostriedky.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

tipyúspešný biznis

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

28máj8:30Microsoft Copilot: Váš AI asistent8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Umelá inteligencia

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X